مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...


عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.


هَمخوابی زن جوان با بهترین دوست شوهرش؛ مرد همسرش را داخل کمد خانه دوست مجردش پیدا کرد+عکس

شوهر جوان وقتی دید زنش برای یک رابطه سیاه به خانه بهترین دوستش رفته است برای غافلگیر کردن آنها وارد خانه دوستش شد اما در خلوتگاه همسر و دوستش ...


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


انتقادهای شديد حسين عليزاده از فشارها عليه موسيقی

| جمعه ۰۴ دي ۹۴ ساعت ۱۰:۴۳ | نسخه چاپي

صبح دیروز نشست خبری کنسرت گروه هم‌آوایان با حضور حسین علیزاده، محمد معتمدی و محمدحسین توتونچیان در تالار وحدت برگزار شد که حسین علیزاده در آن از مسائلی همچون علت عدم حضور علیرضا قربانی در این کنسرت و مسائلی پیرامون خانه موسیقی و دیگر مسائل موجود کنونی در حوزه موسیقی توضیحاتی ارایه داد.
به گزارش اعتماد، او در این نشست اظهار خوشحالی کرد که فضای اجرای برنامه‌ها به سمتی پیش رفته که علاوه بر تهران در شهرستان‌ها هم می‌توانیم کنسرت برگزار کنیم. او اما به مشکلات برگزاری کنسرت‌های موسیقی در شهرستان‌ها هم اشاره کرد و گفت: «به هر حال با کلید آقای روحانی و دولت تدبیر و امید، مشکلات برگزاری کنسرت در تهران و شهرستان‌ها نه تنها حل نشد، بلکه متاسفانه بیشتر هم شد.»
این آهنگساز به اجرای کنسرت‌ گروه هم‌آوایان در شهرستان‌ها اشاره کرد و گفت که برگزاری کنسرت‌هایی که توسط این گروه در شهرستان‌ها انجام گرفته باعث شده که استعدادهای نابی را کشف کنند تا به جشنواره بیایند.
حسین علیزاده اما نسبت به دولت دلگیری‌هایی داشت و این نشست بهانه‌ای شده بود که او از آنها حرف بزند. او اگرچه خوشحال است که این سد شکسته شده که هر کنسرتی در تهران نباید برگزار شود اما به اعتقاد او نباید نگران حمایت‌نکردن‌های دولت بود.
او در ادامه گلایه‌هایش یادآور شد که «ملت» واژه بسیار بزرگی است که باید به آن احترام بگذاریم به همین دلیل لزومی ندارد که خود را معطوف به حمایت‌های دولتی کنیم. هم‌اکنون ما در کشوری زندگی می‌کنیم که خوشبختانه قانون اساسی دارد اما متاسفانه پیرامون برگزاری کنسرت‌ها، اتفاقاتی بدون قانون می‌افتد که واقعا ناراحت‌کننده است.
حرف من این است که اگر قانون بگوید هیچ موسیقیدانی نباید حتی از خانه خود بیرون بیاید من با کمال میل این موضوع را می‌پذیرم. اما می‌بینید که در این فضا هیچ قانونی نمی‌گوید که نباید موسیقی کار کرد. اما متاسفانه به دلیل سلیقه‌های شخصی، تصمیماتی برای یک پدیده فرهنگی مانند موسیقی گرفته می‌شود که تا به امروز صدمات زیادی را به روح و روان موسیقیدان‌ها وارد کرده است.
باور کنید در هیچ جای دنیا حتی در دولت‌هایی که از نظر ما مردود هستند، با موسیقی اینچنین برخورد نمی‌کنند، منتها از آنجایی که نمی‌توان بیش از این از دولت انتظار داشت، بنابراین باید خودمان را دست‌کم نگیریم و در جهت اعتلای موسیقی تلاش کنیم.
حسین علیزاده در جواب این سوال که چرا علیرضا قربانی با وجود اطلاع‌رسانی قبلی در این کنسرت حضور ندارد، گفت: «متاسفانه کشورمان از نظر اجرای زنده برنامه موسیقی شش ماه تعطیل است، وقتی هم که شرایط برگزاری کنسرت فراهم می‌شود، طبیعی است که با زیاد شدن تعداد کنسرت‌ها، همه سرشان شلوغ می‌شود.
در این راه اشخاصی را باید انتخاب کرد که با فکر منزهی همکاری می‌کنند. من ماجرای ترافیک کنسرت‌ها را تایید می‌کنم که ممکن است خواننده را دچار فشردگی کاری کند، اما از یک طرف بر این باورم وقتی در انتخاب خودمان قرار است تعهد داشته باشیم، بهتر است غرق کارهای دیگر نشویم.
توصیه من به بسیاری از خوانندگان حتی محمد معتمدی این است که بیاییم کارهای خود را فهرست نکنیم و بعد از روی آن فهرست آنچه را می‌خواهیم ضربدر بزنیم و آنچه را نمی‌خواهیم پاک کنیم. اگر شما برای این فضای منظم ارزش قایل نیستید، بدانید که حسین علیزاده قایل است.
به هر ترتیب وقتی با چنین فضایی مواجه شدم، به خاطر تداخل در برنامه‌هایی که با آقای قربانی پیش آمد، ترجیح دادم که او به سمت کاری برود که برایش اولویت دارد اما قطعا در فرصت‌های بعدی با او روی صحنه خواهیم رفت.»
حسین علیزاده که پیش از این به عنوان عضوی از خانه موسیقی و سخنگوی شورای عالی این صنف حضور داشته، در پاسخ به سوالی مبنی بر نحوه فعالیت خانه موسیقی گفت: «من بیش از دو سال است که به خانه موسیقی نرفته‌ام، بنابراین خودم را نه عضو ساده و نه عضو شورای عالی آن می‌دانم.
البته شاید در برخی موضوعات مطرح شده با دوستان منتقد یا اعضای خانه موسیقی اشتراکاتی داشته باشم اما ترجیح دادم با این شرایط و جوی که وجود دارد، در این ماجرا حضور نداشته باشم. من دوست نداشتم در فضایی باشم که نمی‌توانم جریانی را عوض کنم.
من دوست نداشتم آنهایی را که با سیاست‌های‌شان مخالف هستم، در موضع ضعف ببینم. وقتی در شورای عالی خانه موسیقی مسائلی چون ماجرای کتاب «ردیف» آقای پیرنیاکان پیش آمد، موضوع به سمتی پیش می‌رفت که اتفاقات دیگری افتاد.
در همین اثنا بود که در جلسات جشنواره موسیقی جوان شرکت کردم و اتفاقا در همان‌جا بود که متوجه شدم جناب پیرنیاکان به دعوت هومان اسعدی، دبیر جشنواره جایگزین آقای داریوش طلایی که انصراف خود را از حضور در شورای عالی جشنواره داده بود، شده است که همین موضوع هم موجب ارایه بحث‌هایی شد که ماجرا را به شکل دیگری کرد.
اما در همان زمان هومان اسعدی به من گفت که شاید پیرامون ماجرای کتاب «ردیف» آقای پیرنیاکان اتفاقی افتاده و حتی حکمی هم پیرامون این موضوع داده شده، اما باید بدانیم که در بقیه فضاهای دیگر، او خطاکار نیست و باید کار کند و بهتر است مسائل را شخصی نکنید. اتفاقا در همین فضا بود که من بدون در نظر گرفتن ماجرای خانه موسیقی، پذیرفتم که او هم در شورا حضور داشته باشد.»
علیزاده با اشاره به اینکه همه‌چیز در ایران حتی فعالیت های صنفی در حال دولتی شدن است، گفت: «به نظر من حداقل باید در راس یک واحد صنفی به نام «خانه موسیقی» کسانی باشند که استقلال فکری داشته باشند و مسائل را از دیدگاه یک هنرمند دنبال کنند؛ نه با شیوه اداری آن.
من هیچ‌وقت داوطلب شورای عالی خانه موسیقی نبوده و نیستم. اصلا از شما می‌پرسم آیا شما تا به امروز در جایی از من چیزی خوانده‌اید که بنده به عنوان دبیر شورای عالی خانه موسیقی در آن اظهارنظری کنم؟ من مساله شخصی با کسی ندارم.
من معتقدم باید در موضع خودمان بایستیم و در این زمینه بحث‌های زیادی هم کردم. کما اینکه این برای من باعث افتخار بود که در همان ابتدا به عنوان عضو شورای عالی خانه موسیقی انتخاب شدم اما ماجرا به شکلی پیش رفت که تصمیم گرفتم دیگر ارتباطی با دوستان نداشته باشم.
موضع‌گیری من در جریان صنفی این است که وقتی یک واحد صنفی ادعا می‌کند که مستقل است، پس اعضایش نمی‌توانند عضو شورای ممیزی یک نهاد دولتی باشند و شخص آقای مرادخانی هم نمی‌تواند برای اعضای این خانه حکم صادر کند. یا این شرایط حضور خانه موسیقی را در جشنواره موسیقی فجر خطایی بزرگ می‌دانم و اصلا آقای مرادخانی نباید چنین پیشنهادی به دوستان خانه موسیقی می‌دادند.»
این موسیقیدان ادامه داد: ما باید شهامت این را داشته باشیم که در موضع نقد خودمان به خانه موسیقی بایستیم و البته بتوانیم با همدیگر دیالوگ داشته باشیم. من معتقدم اگر اعضای خانه موسیقی از عملکرد این صنف راضی باشند و همان حق عضویت کوچک‌شان را بپردازند برای سر پا نگه داشتن خانه موسیقی همان پول کافی است.
حسین علیزاده در پایان در پاسخ به این سوال که چرا در جشنواره موسیقی فجر حضور ندارد، گفت: «متاسفانه در طول سال هر توهینی به موسیقی می‌کنند اما وقتی جشنواره در مدت ۱۰ روز کار خود را پایان می‌دهد، باز هم شرایط نابسامانی که در طول سال وجود داشت، ادامه پیدا می‌کند. من چون این احترام ۱۰ روزه را در طول سال پیرامون موسیقی نمی‌بینم، به همین جهت ترجیح می‌دهم در جشنواره حضور نداشته باشم.»
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟