خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...


افزایش کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در دنیا

در شرایط حاضر عوامل اصلی بروز این مسئله یعنی کشت و تولید و قاچاق مواد نیز در حال افزایش و گسترش NPSنیز نگران کننده است.


زمان‌بندی برگزاری انتخابات شوراها مشخص شد (+جدول)

زمان بندی برگزاری انتخابات شوراها از زمان آغاز ثبت‌نام و تا پایان زمان رأی گیری و شمارش آرا مشخص و به هیأت‌های اجرایی ابلاغ شد.


روحانی: کینه را کنار بگذاریم، به‌فکر مسائل جناحی نباشیم

رئیس جمهور با اعلام اینکه سال 95 سال بسیاری از گشایش‌ها بود، اظهار امیدواری کرد که در سال 96 این گشایش‌ها ادامه پیدا کند.


بالن آرزو خانه ای را در رشت سوزاند

مدیرعامل آتش‌نشانی رشت گفت: علت آتش‌سوزی دو باب منزل مسکونی سقوط بالن‌های آرزو و پرتاب شی مشتعله بر روی سقف و بالکن منازل مسکونی بوده است.


کودکان چاق اسکلت استخوانی ضعیف تری دارند

کودکان چاق اسکلت استخوانی ضعیف تری دارند

سلامت | چهارشنبه ۰۲ دي ۹۴ ساعت ۹:۵۹ | نسخه چاپي

یک مطالعه جدید نشان می دهد که کودکان چاق دارای اسکلت استخوانی ضعیفی هستند.
به گزارش خبرگزاری مهر، طبق مطالعه محققان دانشگاه جورجیا آمریکا، داشتن ماهیچه های بیشتر عامل تعیین کننده بسیار قوی ایی در نحوه رشد استخوان ها در دوران کودکی و نوجوانی است.
«جوزف کیندلر»، سرپرست تیم تحقیق، می گوید: «در حالیکه کودکان چاق باید ماهیچه های بیشتری داشته باشند، ما انتظار داشتیم که دارای استخوان های بزرگ تر و قوی تری هم باشند.»
اما این رابطه در کودکان دارای حجم بالای چربی متفاوت است. چربی اضافی بدن که عامل چاقی است می تواند در درون ماهیچه ها رسوب کند. یافته های این مطالعه نشان می دهد که این چربی انباشت شده تاثیر منفی بر رشد استخوان ها دارد.
به گفته محققان، وجود این ارتباط هنوز مشخص نیست، اما کودکان باید با داشتن سبک زندگی سالم و فعالیت بدنی مناسب مانع از رشد ضعیف اسکلت استخوانی شان شوند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: کودکان چاق ،

دیدگاه شما چیست؟