سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی ...


افشای برنامه محرمانه انتخاباتی احمدی نژاد

یک منبع نزدیک به محمود احمدی نژاد، از برنامه محرمانه انتخاباتی رئیس جمهور سابق پرده برداشت.


عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.


قیمت گوشی‌های جدید نوکیا مشخص شد

می‌دانیم که گوشی‌های جدید نوکیا در سال ۲۰۱۷ راهی بازار می‌شوند و تا این لحظه مشخص شده که این شرکت قصد دارد سه تلفن همراه هوشمند جدید در رده‌های ...


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


1+5 لطفی در حق ایران نکرده‌اند
سید احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه:

۱+۵ لطفی در حق ایران نکرده‌اند

چرا فتنه‌گران را به دانشگاه راه می‌دهید

سیاست | شنبه ۲۸ آذر ۹۴ ساعت ۷:۴۴ | نسخه چاپي

خطیب این هفته نماز جمعه تهران تاکید کرد: من به مسئولان دانشگاهی می‌گویم شما که عکس آقا را بالای سرتان می‌زنید مگر آقا نگفته که فتنه خط قرمز ماست؛ چرا فتنه‌گران را به دانشگاه راه می‌دهید که بیایند و علیه مقدسات صحبت کنند. به صراحت به مسوولان و به وزیر محترم آموزش عالی می‌گویم که با این روندی که شما پیش گرفتید، تلاش و زحمات 4 دهه آیات اعم از مفتح، مطهری، بهشتی و باهنر بر باد خواهد رفت. مگر قرار نیست که شما تداوم‌بخش راه شهیدان باشید.
سید احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان، گفت: نام نویسی از کاندیداهای مجلس خبرگان از دیروز آغاز شده و مجلس شورای اسلامی نیز از فردا شروع می‌شود. انتخابات مصداق امر جامع است و هر رایی که به صندوق انداخته می‌شود یک رای مجدد به نظام اسلامی است.
گزیده اظهارات خطیب این هفته نماز جمعه تهران را می‌خوانیم:
 • شورای نگهبان کف صلاحیت‌ها را مشخص می‌کند و سقف صلاحیت با شما مردم است، شورای نگهبان می‌گوید که این آقا حداقل صلاحیت‌ها را دارد، اما عقل می‌گوید که شما اصلح را برگزینید. اصلح کسانی هستند که تدین و لیاقت داشته، ولایتمدار عملی بوده و با مردم باشد. شما از طریق حمایت کنندگان کاندیداها می‌توانید آنها را بشناسید و اگر کسی را نمی‌شناسید به دوستانش نگاه کنید. اگر کسانی که از او حمایت می کنند متدین و ارزشی هستند، آدم خوبی است و در غیر این صورت بهره‌ای از دین خدا ندارد.
 • پرونده pmd با تلاش مسولان محترم بسته شد که در همین جا از رییس جمهور و تیم مذاکره کننده تشکر می‌کنم.
 • آمانو در گزارش خود حرف‌های بسیار نامربوط و بی اساسی گفته که سال 2003 تا 2009 ایران تحرکاتی در عرصه سلاح هسته‌ای داشته که این حرف‌ها دروغ است.
 • 1+5 لطفی در حق ایران نکرده‌اند و دروغ 12 ساله را پس گرفته اند، از مسوولان محترم می‌خواهم حالا که آنها عملا دروغ گفته‌اند، دروغ‌شان را در مراجع بین المللی پیگیری کنند.
 • گام موفق در این عرصه را مدیون رهنمودهای ولایت و شما مردم عزیز هستیم مبادا برخی از گروه‌های سیاسی این موضوع را به نفع خودشان مصادره کنند و از تنور انتخابات از این رهگذر نانی برای خود بپزند.
 • در یک جامعه آزاد، آزادی انتقاد یک اصل اساسی است، اینکه بگوییم دیگر در این عرصه کسی انتقاد نکند با این موضوع که قدرت باید نقد شود، تناقض دارد لذا هشدار می‌دهم که باید در این عرصه همچنان مراقبت کنیم.
 • ترکیه به شدت به طناب آمریکا چسبیده است، تجاوز به عراق با گرای آمریکا بوده است لذا به همسایگانمان می‌گوییم که از صدام درس بگیرید، آمریکا از شما استفاده ابزاری می‌کند. مدت مصرفتان که به پایان رسید شما را دور می‌اندازد؛ عین یک دستمال کاغذی که از آن استفاده می کنید و دور می اندازید است، آمریکا هم با نوکرهایش چنین برخورد می‌کند.
 • یک طنز سیاسی هفته گذشته منتشر شد مبنی بر این که عربستان ائتلاف ضد داعش تشکیل داده است، عربستان مادر همه گروه‌های تکفیری و مادر داعش است. شما خودتان داعش پرورید. بدتر از این، اینکه شاه عربستان به شاه نیجریه تبریک گفته در مورد اینکه با تروریست‌ها مبارزه کردید. انگار این شاه عقلش را از دست داده است.
 • جنایت فجیع ارتش نیجریه در کشتار شیعیان، هولناک تر از آن است که توصیف شود. آمارها دقیق نیست ولی تعبیری که دارم این است که صدها شیعه را به خاک و خون کشیده‌اند. ساده‌اندیشانه است که دولت نیجریه بگوید اینها جلوی کاروان ارتش ما را گرفته‌اند و ما هم آنها را زدیم. ساده اندیشانه تر از آن این است که این دروغ را باور کنیم.
 • آنها صدها نفر را کشته‌اند و در گورهای دسته جمعی دفن کرده‌اند و اجساد را به خانواده هایشان نداده‌اند. این جنایت صهیونیستی است. دولت نیجریه باید بداند که آب به آسیاب تفکیری وهابی و داعشی‌ها ریخته است. به دولت نیجریه از زبان شما مردم می گویم که ملک با کفر می‌ماند و با ظلم نمی‌ماند. قطره قطره خون این شهیدان، شما را به زوالتان نزدیک تر می‌کند لذا از این شیطنت و جنایت دست بردارید.
 • مدام شیعه کشی می کنند. پرونده شما با پرونده صهیونیست‌ها گره خورده است.
 • موضوع وحدت حوزه و دانشگاه، ارزشی است که امام راحل بیشترین تاکیدها را نسبت به آن داشت و امروز نیز مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند و یک ارزش والایی هم است.
 • مقصود از وحدت این نیست که زیر یک سقف بنشینند و جلسه بگیرند و پیرامون وحدت حوزه و دانشگاه صحبت کنند. درست است که دور هم نشستن خوب است اما وحدتی که ما دنبالش هستیم، وحدت در انگیزه‌ها و اهداف است. همان اتفاقی که در سال 56 و 57 افتاد و باعث سرنگونی نظام شاهنشاهی و برپایی نظام جمهوری اسلامی شد.
 • متاسفانه از جمله اهداف دشمن پس از پیروزی انقلاب، شکستن این طرح مقدس بود. سال‌های اول انقلاب دانشگاه به خانه تیمی برخی گروهک‌های مسلح تبدیل شده بود که باعث تعطیلی دانشگاه‌ها شد. انقلاب فرهنگی بازگشایی مجدد بود اما در این بازگشایی مجدد بعضی‌ها دست از سر دانشگاه برنداشتند.
 • در هفته گذشته به مناسبت 16 آذر متاسفانه از برخی از دانشگاه‌ها گزارشات بسیار نگران کننده‌ای برای ملت ما رسید. متاسفانه برخی از فتنه‌گران، فتنه‌گرانی که دادگاه محکوم‌شان کرده و زندان را هم تحمل کرده‌اند، در دانشگاه صحبت کرده‌اند و مقدسات شما مردم را زیر سوال برده‌اند. این موضوع یعنی تفرقه‌افکنی. تفرقه‌افکنی بین دانشگاه و حوزه غیر از این نیست.
 • من به مسئولان دانشگاهی می‌گویم شما که عکس آقا را بالای سرتان می‌زنید مگر آقا نگفته که فتنه خط قرمز ماست؛ چرا فتنه‌گران را به دانشگاه راه می‌دهید که بیایند و علیه مقدسات صحبت کنند. به صراحت به مسوولان و به وزیر محترم آموزش عالی می‌گویم که با این روندی که شما پیش گرفتید، تلاش و زحمات 4 دهه آیات اعم از مفتح، مطهری، بهشتی و باهنر بر باد خواهد رفت. مگر قرار نیست که شما تداوم‌بخش راه شهیدان باشید.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟