زندگی زنان در ژاپن، سرزمین نظم و قانون

زنانی در کیمونوهای افسانه ای یا زنانی در زندگی های ماشینی بدون انعطاف؟ تصور ما و شاید بسیاری از مردم دنیا از ژاپن میان این تصویرهای ضد و نقیض در رفت و آمد است. برای شناخت بیشتر از ملتی که در لطیفه ها از هر چیز به دردنخوری برق تولید می کنند، با زنی ایرانی که زندگی کاری اش را در این کشور می گذراند، صحبت کرده ایم.


خروج پیکر 4 تن از زیر آوار پلاسکو

سخنگوی ستاد مدیریت بحران ریزش ساختمان پلاسکو از خروج پیکر 4 تن از جانباختگان از زیر آوار خبر داد.


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر عفونت تنفسی ناشی از ویروس‌ها بویژه ویروس پارا آنفلوآنزا رخ می‌دهد ...


مقیمی در جمع خبرنگاران:

تا کنون ۶۵ نفر در انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نام نویسی کردند

سیاست | پنجشنبه ۲۶ آذر ۹۴ ساعت ۱۸:۱۳ | نسخه چاپي

 رییس ستاد انتخابات کشور ظهر نخستین روز نام نویسی از داوطبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری، گفت: تا کنون 65 نفر از داوطلبان انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری با حضور در ستاد انتخابات کشور و فرمانداری های مراکز استان ها نام نویسی کردند.
به گزارش ایرنا، محمدحسین مقیمی روز پنج شنبه در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات کشور افزود: نام نویسی داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری تا دوم دی ماه ادامه خواهد داشت.
رییس ستاد انتخابات کشور گفت: آمار تعداد داوطلبانی که برای انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نام نویسی کردند هر روز صبح اعلام خواهد شد.
مقیمی همچنین درباره نام نویسی بانوان در انتخابات مجلس خبرگان افزود: علاوه بر یک نفر زن که در تهران نام نویسی کرده است در دیگر شهرستان ها هم نام نویسی زنان را داشته ایم.
وی ادامه داد: نام نویسی از داوطلبان مجلس شورای اسلامی نیز از روز شنبه 28 آذرماه آعاز و همزمان با این آغاز نام نویسی روند تشکیل هیات های اجرایی نیز دنبال می شود.
رییس ستاد انتخابات کشور گفت: تایید صلاحیت داوطلبان بر عهده شورای نگهبان خواهد بود.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟