فرمانده کل ارتش: رژیم صهیونیستی روزهای باقیمانده عمرش را حساب کند/ دست از پا خطا کند حیفا و تل آویو با خاک یکسان خواهد شد

فرمانده کل ارتش گفت: اینکه ما می گوییم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، معنی‌اش این نیست که حتما ۲۵ سال کامل عمر می کند.


عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.


رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد


عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.


پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


صادق خرازی:باید دیوار بی اعتمادی میان نظام و جریان اصلاح طلبی فرو ریزد

سیاست | دوشنبه ۲۳ آذر ۹۴ ساعت ۲۳:۳ | نسخه چاپي

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان،گفت:در انتخابات پیش رو باید منطقی رفتار کنیم تا بتوانیم با ظرفیت سازی مطلوب زمینه لازم برای فرو ریختن دیوار بی اعتمادی میان نظام و جریان اصلاح طلبی فراهم شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا، سید محمد صادق خرازی روز دوشنبه در نشست با نمایندگان احزاب و تشکل های سیاسی اصلاح طلبی استان گلستان که در گرگان برگزار شد، شرایط کنونی کشور و فعالیت بیشتر احزاب را یادآور شد و گفت: یقینا فعالیت این گونه جریان ها و احزاب سیاسی در دولت گذشته امکان پذیر نبود و یکی از مهمترین وظیفه های جریان اصلاح طلبی تداوم این شرایط با تشکیل مجلس قوی و قدرتمند است.
وی ادامه داد: در انتخابات پیش رو باید منطقی رفتار کنیم تا بتوانیم با ظرفیت سازی مطلوب زمینه لازم برای فرو ریختن دیوار بی اعتمادی میان نظام و جریان اصلاح طلبی را فراهم کنیم.
رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان گفت: متاسفانه جریانات تندرو داخلی نمی خواهند این فاصله برداشته شود و با هر ترفند و برنامه می کوشند میان تفکر و جریان اصلاح طلبی و نظام جدایی و اختلاف بیندازند.
خرازی در بخش دیگری به نقش رهبر معظم انقلاب در مذاکرات هسته ای در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و افزود: می توان حرف های روشنفکرانه زد و از واقعیت ها دور شد اما حقیقت مطلب آن است که ایشان بیشترین نقش را در اعتماد سازی جهانی نسبت به ایران داشتند و به همین دلیل لازم است قدر این فرصت بزرگ را بیشتر بدانیم.
رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان بیان کرد: بدون شک اگر حمایت ها و کارهای تخصصی رهبر معظم انقلاب نبود این مذاکرات به نتیجه نمی رسید.

 جریانات نزدیک به تفکر احمدی نژاد در حال سوءاستفاده از مواضع اصلاح طلبان هستند
خرازی در ادامه بیان کرد: هم اینک جریانات نزدیک به تفکر احمدی نژاد در حال سوء استفاده از مواضع اصلاح طلبان هستند که تصمیمات هوشمندانه می تواند مانع از ادامه این روند نادرست شود.
وی افزود: اصلاح طلبان شاگردان مکتب امام خمینی (ره) و از وابستگان به خانواده های شهدا و جانبازان هستند اما عده ای می کوشند آنها را افرادی مخالف این مکاتب و اندیشه ها جلوه دهند.
رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان ادامه داد: اطلاح طلبی و اندیشه های منبعث از این تفکر اسلامی و ایرانی قابل حذف نیست و فقط اتحاد و همدلی اعضا و دوستداران این اندیشه ها می تواند مانعی بزرگ برای مقابله با تفکرات مخالفان اصلاحات باشد.
خرازی گفت: یکی از شرایط حساسی که در آن امکان هر گونه برخورد و مقابله رقیبان هتاک و نارفیق وجود دارد ، انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه امسال است که باید خود را برای هر گونه تهمت و انگ های جدید آماده کنیم.
وی گفت: هر قدمی که بخواهد فاصله میان اصلاح طلبی و نظام و رهبر معظم انقلاب را بیشتر کند خیانت به اصلاح طلبی محسوب می شود.
رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان بیان کرد: اصلاح طلبی در سایه اعتبار به نظام سیاسی و قانون اساسی و حرمت به آن معنا پیدا می کند و گرنه اصلا این تفکر وجود نخواهد داشت.
خرازی افزود: تنها راه پیشرفت و توسعه کشور از جاده اصلاح طلبی می گذرد و این موضوع در دولت اصلاحات به خوبی و روشنی مشخص شد.
وی اضافه کرد: در هشت سالی که دولت در دست مدعیان اندیشه های مخالف اصلاح طلبی بود به خوبی مشخص شد آنها هیچ برنامه و راهبرد خاصی برای اداره کشور ندارند.
رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان گفت: در هشت سال دولت قبل، معضلات و مشکلات اقتصادی و اجتماعی بیشتر شد و علاوه بر آن روند توسعه کشور نیز متوقف گردید.
خرازی بیان کرد: یکی از دلایل اصلی تشکیل حزب ندای ایرانیان تلاش برای برنامه ریزی در جهت برطرف شدن این مشکلات با بهره مندی از تفکرات و اندیشه های اصلاح طلبی است.
وی همچنین افزود: باید بکوشیم تا در صورت پیدا کردن کرسی ها و موقعیت های سیاسی در آینده از تریبون ها به خوبی و در جهت رشد و پیشرفت کشور استفاده کنیم.
رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان ادامه داد: یقینا امنیت آینده ایران اسلامی وابسته به برگزاری با شکوه انتخابات اسفندماه امسال است و به همین دلیل باید زمینه حضور پرشکوه مردم و تلاش برای پیروزی جریان اصلاح طلبی در این انتخابات را فراهم کنیم.
صادق خرازی گفت: اگر امنیت پایدار در ایران ایجاد و گسترش یابد راه ورود سرمایه های خارجی به کشور باز می شود در آن صورت رسیدن به توسعه شتاب بیشتری خواهد گرفت.
وی بیان کرد: بدون شک ایران با امکانات کنونی و سرمایه داخلی خود ساخته نمی شود و لازم است با ایجاد موقعیت و شرایط لازم سرمایه داران بزرگ خارجی را برای ورود به ایران ترغیب و تشویق کرد.
* تشکیل احزاب جدید در کشور
رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان به تشکیل احزاب جدید در کشور اشاره کرد و گفت: چتر اصلاحات سایه ای بسیار بزرگ و گسترده دارد و نمی توان این جریان بزرگ فکری را به حزب و یا فرد خاصی محدود کرد.
خرازی افزود: احزاب می توانند زیر چتر اصلاحات دیدگاه های خود را بیان کرده و با همین شیوه موجبات تقویت آن را فراهم آورند.
وی ادامه داد: تجربه کشورهای پیشرفته جهان نشان می دهد رسیدن به توسعه و پیشرفت سیاسی بدون وجود و فعالیت احزاب تقریبا غیرممکن است.
رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان بر لزوم جریان شناسی دولت های گذشته و احزاب فعال در آن دوران نیز تاکید کرد و گفت: به عنوان نمونه باید بررسی شود که چرا نتیجه 8 سال تلاش سیاسی دولت اصلاحات منجر به ظهور دولت احمدی نژاد گردید؟
خرازی بیان کرد: اگر اصلاح طلبی در آن دوران موفق عمل کرده بود هیچگاه احمدی نژاد نمی توانست رئیس جمهور ایران شود و برای جلوگیری از تکرار دوباره این شرایط نقد جدی و از درون اصلاح طلبان ضروری است.
صادق خرازی در سفر دو روزه خود به استان گلستان، عصر و شب گذشته و امروز نشست های مختلفی با فعالان سیاسی این استان شمالی داشت.
استان گلستان حدود 1.850 میلیون نفر جمعیت در سطح 14 شهرستان دارد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟