سرگردانی ۲ گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل!

دو گردشگر ایرانی در سفر به تایلند، پس از حمله‌ی یک فیل، به حال خود رها شدند و نه تنها عوامل تور و آژانس مسؤولتی در قبال‌شان نپذیرفتند که سفارت ...


هویت پیکر شهید «محسن حججی» تایید شد

رئیس مرکز تحقیقات ژنتیکی نور گفت: با توجه به آزمایش ژنتیکی صورت گرفته بر روی پیکر شهید «حججی» هویت وی 100 درصد تایید شده است.


رکوردشکنی انگلیسی مغرور در جهنم سبز!+ شکست سوپراسپرت الکتریکی توسط مک‌لارن

حدود دو هفته پیش خودرو الکتریکی Nio EP9، رکورد پیست نوربرگ‌رینگ را شکست و خیلی‌ها را شگفت زده کرد. اما این رکوردشکنی مدت زیادی دوام نداشت و حالا مک‌لارن P1LM در پیستی که به جهنم سبز مشهور است رکورد جدیدی را ثبت کرده است.


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی ...


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...


جابرانصاری: انتقال اورانیوم به قزاقستان از توافق‌های ایران و 1+5 است

جابرانصاری: انتقال اورانیوم به قزاقستان از توافق‌های ایران و ۱+۵ است

سیاست | دوشنبه ۲۳ آذر ۹۴ ساعت ۱۷:۳۸ | نسخه چاپي

سخنگوی وزارت خارجه گفت: انتقال اورانیوم به قزاقستان از توافق‌های ایران و ۱+۵ است

به گزارش ایسنا، حسین جابرانصاری در نخستین نشست خبری خود در پاسخ به سوالی در مورد روابط ایران و عربستان گفت: سفیر عربستان در تهران از سوی دولت این کشور به ایران معرفی شده و این موضوع روند قانونی خود را طی می‌کند و نتایج آن را بعد از طی شدن این روال اعلام می‌کنیم.

روابط ایران و عربستان ظرفیت‌های مهمی برای تغییر فضای موجود دارد

وی تاکید کرد: سیاست ایران مبتنی بر گفت‌وگو با همسایگان خود است و این سیاست ادامه می‌یابد. عربستان یکی از همسایگان ایران است و روابط دو کشور ظرفیت‌های مهمی برای تغییر فضای موجود دارد و اگر اراده قطعی در دولت عربستان وجود داشته باشد با توجه به سیاست‌های ثابت ایران زمینه برای گسترش روابط و تغیییر فضای موجود فراهم است.

گزارش آخر آژانس نفی ادعاهای سابق و پایان ادعاهای گذشته بود

انصاری در پاسخ به سوالی مبنی بر این که تحلیل شما از این که در گزارش آمانو آمده بود برخی فعالیت‌های ایران تا سال ۲۰۰۹ صورت گرفته است گفت: در گزارشی که آژانس ارائه کرد در برخی از زمینه‌ها صراحتا ادعاهایی در مورد ایران مطرح شده بود.
وی ادامه داد:‌ ولی گزارش آخر آژانس نفی ادعاهای سابق و پایان ادعاهایی بود که در طول سالهای گذشته مطرح شده بود.
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان خاطرنشان کرد:‌ گزارش اخیر آژانس در دو زمینه مطرح شده بود . یک بحث انحراف بود که در این گزارش به ادعاها خاتمه داده شده بود. همچنین انحراف فعالیت‌های هسته‌ای ایران نیز مطرح شده بود و در این گزارش برخی از ادعاها در مورد انجام فعالیت‌های مطالعاتی تا سال ۲۰۰۹ تکرار شده بود.

از این پس دستور کار آژانس در رابطه با ایران تغییر خواهد کرد

انصاری با بیان اینکه ایران از ابتدا ادعاهای ساختگی در قبال پرونده هسته‌ای را رد کرده بود گفت: با آخرین گزارش آژانس پرونده این ادعاها خاتمه یافت و از این پس دستور کار آژانس در رابطه با ایران تغییر خواهد کرد.
وی ادامه داد: در ادامه بر اساس توافق‌های ایران و ۱+۵ و ایران و آژانس، مراحل ادامه خواهد داشت.

نیمه دی ماه روند اجرای توافق‌ در رابطه با تحریم‌ها و سایر موارد آغاز می‌شود، اگر ...

به گزارش ایسنا، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به سوال دیگری در رابطه با زمان برداشته شدن تحریم‌ها گفت: همانطور که اعلام شده است اگر روند توافق دو طرف نهایی شود در بازه زمانی نیمه دی ماه روند اجرای توافق‌ در رابطه با تحریم‌ها و سایر موارد آغاز می‌شود.
وی با بیان اینکه امیدواریم با مجموعه توافق‌ها و اقدامات صورت گرفته آنچه پیش‌بینی می‌شود در اجلاس شورای حکام و سایر مقدمات آغاز شود گفت: به زودی شاهد اجرای توافق هسته‌ای خواهیم بود.

نامه مقام معظم رهبری علاوه بر ترجمه به زبان‌های رایج دنیا به ۱۷ زبان محلی نیز ترجمه شد

سخنگوی وزارت خارجه در ادامه اولین نشست خبری خود با خبرنگاران در پاسخ به سوالی در ارتباط با پیگیری‌های وزارت امور خارجه در مورد نامه دوم مقام معظم رهبری به جوانان غربی، تصریح کرد: همزمان با انتشار پیام دوم مقام معظم رهبری به جوانان غربی مجموعه‌ای از اقدامات و هماهنگی‌ها از سوی وزارت امور خارجه برای انتشار درست و مناسب این پیام در سطح جهان صورت گرفت و در این راستا کارگروه‌هایی نیز در سفارتخانه‌های ایران در کشورهای مختلف تشکیل شد.
وی ادامه داد: بر اساس هماهنگی‌هایی که صورت گرفت دومین نامه مقام معظم رهبری علاوه بر ترجمه به زبان‌های رایج دنیا به ۱۷ زبان محلی نیز ترجمه شد تا زمینه برای انعکاس گسترده‌تر این پیام فراهم شود.
وی به مجموعه‌ای دیگر از تحرکات و اقدامات وزارت امور خارجه در چارچوب دیپلماسی عمومی برای انتشار مناسب این نامه اشاره کرد و گفت: در راستای تحقق این موضوع و فضای کلی این پیام در حال هماهنگی‌ها و انجام اقدامات دیگری نیز هستیم که در آینده گزارش آن به افکار عمومی ارائه خواهد شد.

یادداشت تفاهم آمیا به درخواست دولت آرژانتین امضا شد

سخنگوی جدید وزارت امور خارجه در مورد اظهارات اخیر دولتمردان جدید آرژانتینی مبنی بر اینکه قصد دارند تفاهم‌نامه آمیا (یادداشت تفاهم امضا شده بین ایران و آرژانتین برای تحقیق در ارتباط با پرونده انفجارهای آمیا) را لغو کنند، گفت: توافق‌نامه‌ای که مورد اشاره قرار گرفت چند سال پیش به درخواست دولت آرژانیتن بین ایران و این کشور امضا شد و این توافق‌نامه که به نوعی یادداشت تفاهم بود به درخواست دولت آرژانتین امضا شد و ایران برای نشان دادن حسن نیت خود این توافق‌نامه را قبول کرد.
وی با بیان اینکه این یادداشت تفاهم برای اجرایی شدن نیازمند طی کردن روند قانونی خود بود، تصریح کرد: در حال حاضر در مسیر طی شدن روند قانونی این موضوع اتفاقات اخیر صورت گرفته که این در طی تحولات اخیر آرژانتین و تصمیمات داخلی این کشور است.

لغو یادداشت تفاهم آمیا به صورت رسمی به ایران ابلاغ نشده است

انصاری تأکید کرد: تاکنون لغو این یادداشت تفاهم به صورت رسمی به ایران ابلاغ نشده و وقتی به ما به صورت رسمی ابلاغ شد اقدامات لازم را در ارتباط با آن انجام خواهیم داد.
در ادامه این نشست مطبوعاتی که سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد قرار است به مدت نیم ساعت برگزار شود خبرنگاری خطاب به حسین جابرانصاری، گفت: روسیه بنا به درخواست دولت سوریه جهت مبارزه با گروه‌های تروریستی در این کشور اقدام به عملیات نظامی در سوریه کرده است حال اگر از ایران چنین درخواستی از سوی دولت سوریه صورت بگیرد ایران چه واکنشی انجام می‌دهد و آیا تاکنون چنین درخواستی صورت گرفته یا نه که جابری در پاسخ به این سوال اظهار کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران در مورد بحران سوریه و حل آن از ابتدا روشن بوده و مبتنی بر چند اصل اساسی است که از جمله آن مخالفت با استفاده ابزاری از تروریست برای تحقق اهداف سیاسی از سوی برخی از کشورهاست.

به کمک‌های مستشاری نظامی به سوریه ادامه می‌دهیم

وی با بیان اینکه سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در این چارچوب روشن است و استمرار پیدا می‌کند، اظهار کرد: در همین راستا براساس درخواست دولت سوریه، ایران کمک‌های مستشاری نظامی به سوریه انجام داده و به این روند ادامه می‌دهد.
انصاری خطاب به این خبرنگار گفت: تاکنون چنین درخواستی از سوی دولت سوریه صورت نگرفته و اگر چنین درخواستی ارائه شود بر اساس اصول و چارچوب‌های سیاست خارجی ایران این موضوع مورد بررسی قرار گرفته و پاسخ مقتضی داده می‌شود.
در این نشست خبرنگاری در مورد فاجعه منا و برخی از مباحث منتشر شده در ارتباط با تشکیل کمیته حقیقت‌یاب درباره این فاجعه سوال پرسید که جابرانصاری در پاسخ گفت: فاجعه منا یک فاجعه انسانی بزرگ بود که متأسفانه با نحوه نامناسب برخورد با این فاجعه ابعاد آن پیچیده‌تر شد و تبدیل به یک مسأله با ابعاد سیاسی شد.

نحوه مواجهه غیرمنطقی و سوء مدیریت با فاجعه منا این موضوع را تبدیل به بحران کرد

این دیپلمات ارشد کشورمان، تصریح کرد: واقعیت این است که در فصل حج با حضور گسترده حجاج احتمال وقوع فجایع انسانی وجود دارد و در سال‌های گذشته در برخی از دوره‌های حج این موضوع اتفاق افتاده است ولی آنچه که فاجعه منا را تبدیل به بحران و شبه بحران کرد نحوه مواجهه غیرمنطقی و سوء مدیریت در تعامل با این بحران بود. این نحوه مواجهه ابعاد انسانی این فاجعه را پیچیده‌تر کرد و ابعاد سیاسی آن را افزایش داد.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان با تأکید بر اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران در پیگیری این موضوع واضح است و دولت عربستان به عنوان دولت میزبان مناسک حج به طور طبیعی مسئولیت‌هایی را در برابر جان حجاج بر عهده دارد، تأکید کرد: این فاجعه در فصل حج رخ داد و به طور طبیعی در این راستا آنچه که اهمیت دارد تعامل سیاسی مناسب و مدیریت درست این بحران از سوی عربستان است و مسأله دوم این است که عربستان مسئولیت‌های خود را در برابر این فاجعه بپذیرد.
وی ادامه داد: وزارت امور خارجه با توجه به ظرفیت‌های موجود در حال پیگیری این موضوع است و امیدواریم با تعامل دولت عربستان و همکاری آن کشور و پذیرفتن مسئولیت جنبه‌های مختلف این فاجعه از سوی آن کشور بتوانیم در این زمینه به نتیجه برسیم تا مقداری از آلام مردم در این زمینه کاهش پیدا کند.

انتقال اورانیوم ایران به قزاقستان از توافق‌های بین ایران و ۱+۵ است

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در رابطه با انتقال اورانیوم ایران به قزاقستان، گفت: من به جزئیات این موضوع نمی‌پردازم ولی این امر یکی از توافق‌هایی است که بین ایران و گروه ۱+۵ انجام شده و ترتیبات این موضوع بین ایران با دولت فدراسیون روسیه صورت گرفته است.
وی ادامه داد: این ترتیبات در حال پیگیری و اجرا است، ما نیز امیدواریم در جدول زمانی توافق شده بین ایران و گروه ۱+۵ این توافق نهایی شود و گام‌هایی که باید توسط طرفین برداشته شود، صورت پذیرد. کار در دستور اجرا قرار دارد و تا پیش از سال میلادی جدید یعنی کمتر از سه هفته آینده مسیر نهایی خود را طی خواهد کرد.

گفت‌وگوها باید بین دولت سوریه با گروه‌های معارضی باشد که مسالمت‌جو هستند

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در رابطه با برگزاری نشست سوریه که قرار است در کمتر از دو هفته آینده در نیویورک برگزار شود، سطح حضور ایران در این نشست و نظر وی در رابطه با برگزاری نشست‌هایی با موضوع سوریه در سراسر جهان گفت: روند گفت‌وگوها در رابطه با سوریه در حال برگزاری است. دو دوره از این گفت‌وگوها در وین برگزار شد و دور سوم قرار است در نیویورک انجام شود. و روند آن در حال طی شدن است. ایران از ابتدای بحران سوریه اعلام کرد که این بحران راه‌حل نظامی ندارد و خروج از این بحران در گرو توافق سیاسی سوری- سوری خواهد بود.
وی تأکید کرد: نقشی که کشورهای موثر در جهان و کشورهای منطقه می‌توانند برای حل بحران سوریه ایفا کنند این است که می‌توانند دستیابی به توافق سیاسی را تسهیل کنند.
سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به برگزاری نشست حل بحران سوریه در نیویورک، افزود: مسیری که در وین آغاز شده است ایده کلی آن پذیرش نقش‌آفرینی قدرت‌های منطقه‌ای برای حصول توافقی است که باید بین دولت سوریه و معارضین این کشور برای حل بحران سوریه ایجاد شود.
وی ادامه داد: گفت‌وگوها باید بین دولت سوریه با گروه‌های معارضی صورت بگیرد که مسالمت‌جو بوده و به دنبال ایجاد توافق سیاسی به منظور رفع بحران در سوریه هستند.
جابرانصاری در خصوص برگزاری اجلاسی به منظور رفع بحران سوریه در نیویورک نیز تأکید کرد: اجلاس نیویورک هم برگزاری و هم موفقیتش در گرو این است که در زمینه دو موضوع اساسی یعنی مشخص شدن گروه‌های تروریستی و گروه‌های معارض مسالمت‌جو است. باید در روند مذاکرات در بین این گروه‌ها تمایز قائل شوند و به طور کلی نتیجه بخش بودن این مذاکرات هم منوط به این است که بتوانند بین گروه‌های معارضی که برخی مواقع اختلافاتشان بسیار بیشتر از اختلاف آنها با دولت سوریه است وحدتی ایجاد کرده و هیأتی به نمایندگی از آنها را انتخاب کنند.
سخنگوی وزارت امور خارجه تأکید کرد: سطح شرکت‌کنندگان ایران و زمان برگزاری و موفقیت‌آمیز بودن مذاکرات نیویورک همگی در گرو تحقق مقدمات این مذاکرات است اگر در زمینه این مقدمات توافق صورت بگیرد و مسیر منطقی موجود طی شود و اجماع بین کشورهای موثر صورت بگیرد و همچنین بر ایجاد توازن بین سوری‌ها تأکید شود می‌توان امیدوار بود که چنین روندی مقدمه‌ای برای حصول به راه‌حل سیاسی موفقیت‌آمیز خواهد بود و اگر این مقدمات به شکل صحیحی طی شود این احتمال وجود دارد که مسیر طی شده در وین هم در نهایت به نتیجه برسد.
وی گفت: در هر صورت ما امیدواریم این مسیر به درستی طی شود و زمینه‌ای برای پایان این بحران انسانی و سیاسی گسترده که به ناامن سازی و عدم ثبات در منطقه خاورمیانه،‌ غرب آسیا و مجموعه جهان تبدیل شده است فراهم شود.

باید گروه‌های مسالمت‌جوی معارض در نشست‌های مربوط به سوریه مشخص شوند

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در رابطه با برگزاری نشست حل بحران سوریه در عربستان سعودی و نشست‌های دیگری از این دست گفت: همانطور که می‌دانید مجموعه‌ای از نشست‌های معارضان سوریه در حال برگزاری است و علاوه بر اجلاسی که در ریاض برگزار شد که به واسطه پوشش تبلیغاتی گسترده بیشتر مطرح شد اجلاسی هم در شهر حسکه سوریه، دمشق، برگزار شد . علاوه بر این جلسه‌ای در پاریس نیز در حال برگزاری است.
وی ادامه داد: همزمان نشست‌های دیگری هم در سایر نقاط جهان و منطقه در حال برگزاری است که هدف همه این نشست‌ها قاعدتا باید مشخص کردن هیات معارضان سوری باشد .
وی ادامه داد: همانطور که گفتم این نشست‌ها مقدمه‌ای برای ایجاد گفت و گو بین طرف‌های درگیر و معارض در سوریه با دولت این کشور هستند. ولی از آنجا که دولت سوریه آدرس مشخصی دارد کسی نباید دنبال آن بگردد. ولی پیچیدگی و طولانی شدن بحران سوریه به این دلیل است که معارضان سوری منسجم نبوده و رقابت‌های بسیاری بین این معارضان وجود دارد. این نشست‌ها بین مجموعه‌ی معارضان به دنبال ایجاد اتفاق نظر است. تا طرف‌های معارض در این گفت و گوها و نشست‌ها مشخص شوند. البته ما در رابطه با یکی از این نشست‌ها یا هر کدام دیگر اظهار نظر مستقلی نمی‌کنیم.
انصاری با بیان این که آنچه برای جمهوری اسلامی ایران اهمیت دارد، این است که گروههای مسالمت جوی معارض در نشست‌های مربوط به سوریه مشخص شوند تاکید کرد:‌ در صورتی که بین گروههای معارض مسالمت‌جو و گروههای تندرو تروریستی تفاوتی قائل نشوند عملا مفهوم معارضه مسالمت جو نفی شده و طبیعی است که دولت سوریه با گروههایی که اقدامات ترورسیتی ندارند وارد مذاکره خواهد شد.
وی تاکید کرد: باید تنوع سیاسی گروه‌های معارض سوری مد نظر قرار گرفته شود و برگزار کنندگان نشست‌ها نباید به دنبال اجرای سیاست‌های خود به وسیله‌ معارضین سوری باشند.

سیاست ایران در ارتباط با فلسطین مبتنی بر حمایت از خواسته‌های مشروع و قانونی مردم این منطقه است

سخنگوی وزارت خارجه در ادامه نشست خبری خود که قرار بود در ابتدا به مدت سی دقیقه برگزار شود ولی با توجه به حجم سوالات به شصت دقیقه افزایش پیدا کرد در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری قدس در ارتباط با انتفاضه سوم مردم فلسطین و کشته شدن ۱۲۰ فلسطینی در جریان این تحولات گفت:‌ سیاست جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با مسأله فلسطین همواره مبتنی بر حمایت از خواسته‌های مشروع و قانونی مردم این منطقه در راستای آزاد سازی سرزمین‌شان و تعیین سرنوشتشان بوده است و این سیاست ادامه داشته و با فراز و نشیب ها در این سیاست اصولی تغییر ایجاد نشده است.
جابر انصاری با اشاره به سوابق انتفاضه های مردم فلسطین در راستای تحقق خواسته های مشروع و قانونی شان و برخورد خشونت آمیز صهیونیست‌ها با مردم مظلوم این منطقه اظهار کرد: مردم این منطقه از بدیهی ترین حقوق خود برخوردار نیستند و به دلیل استمرار اشغال فلسطین از سوی صهیونیست‌ها، انتفاضه‌ها و نهضت های گسترده‌ای از سوی ملت فلسطین برای استیفای حقوقشان صورت گرفته است .
وی به شکل گیری انتفاضه سوم اشاره کرد و گفت:‌ متاسفانه در جریان این تحولات ۱۲۰ شهید به شهدای فلسطین افزوده شده است.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی با انتقاد از رفتار و واکنش برخی از سازمانهای بین‌المللی و دولت‌ها در ارتباط با انتفاضه مردم فلسطین گفت: در جریان این تحولات شاهد ادامه اشغال فلسطین و کشتار سازمان یافته و اعمال تروریسم نهادینه شدن دولتی بر مردم مظلوم فلسطین هستیم و همانطور که اشاره کردم سیاست جمهوری اسلامی ایران همواره مبتنی بر حمایت از خواسته های مشروع و قانونی مردم فلسطین بوده است.
جابر انصاری در ادامه اولین نشست مطبوعاتی خود با خبرنگاران در پاسخ به سوالی در ارتباط با حضور نیروهای ترکیه در مناطقی از عراق و درگیری لفظی که بین دو کشور ترکیه و عراق در این ارتباط ایجاد شده است گفت: اصل اساسی در تعامل با کشورهایی چون عراق و سوریه باید حفظ تمامیت ارضی و استقلال آن‌ها باشد. سوریه و عراق در حال حاضر با بحران گسترده تروریسم روبرو هستند و مجموعه اقداماتی را در جهت برخورد با تروریست ها در پیش گرفتند.
وی تصریح کرد: اقدامات دولت‌های دیگر چه دول‌های همسایه و چه دولتهای فرامنطقه ای در ارتباط با سوریه و عراق باید بر پایه اصولی باشد که اشاره شد. آن‌ها نباید بدون هماهنگی با دولت‌های مرکزی عراق و سوریه اقدام به انجام فعالیت هایی کنند چرا که این موضوع باعث پیچیده تر شدن بحران خواهد شد و امر اشتباهی است .

امیدواریم دولت ترکیه اقدامات خود را با دولت مرکزی عراق هماهنگ کند

این دیپلمات ارشد کشورمان تاکید کرد: امیدواریم دولت ترکیه این موضوع را مورد توجه قرار دهد و اقدامات خود را با دولت مرکزی عراق هماهنگ کند تا در پرتوی این موضوع زمینه برای مبارزه با تروریست بیش از گذشته فراهم شود.

پیگیری وضعیت امام موسی صدر همواره یکی از دستورکارها بوده است

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان که مدتی مسئولیت سفارت ایران در لیبی را بر عهده داشته است در این نشست مطبوعاتی در پاسخ به سوالی در ارتباط با پیگیری سرنوشت امام موسی صدر از سوی وزارت خارجه تصریح کرد: پیگیری وضعیت امام موسی صدر و روشن شدن سرنوشت ایشان ، همواره مورد توجه دولت‌های مختلف در جمهوری اسلامی ایران بوده و یکی از دستورکارها برای پیگیری بوده است.
انصاری با بیان اینکه گفت‌وگوهای مختلفی در ارتباط با این موضوع در مراحلی با دولت قبلی لیبی( معمر قذافی ) انجام شده است و پیگیری و اقداماتی صورت گرفته افزود: اما در میانه راه به دلایلی دولت سابق لیبی از مسیری که مشخص شده بود و توافقات صورت گرفته برای پیگیری این موضوع، خارج شد و روند را به هم زد و این موضوع بیش از یک بار رخ داد.
وی با بیان اینکه پیگیری این موضوع علاوه بر گفت‌وگوهای دو جانبه از روندها و طرق دیگری نیز پیگیری می‌شد تصریح کرد: بعد از سقوط دولت سابق لیبی این تصور وجود داشت که زمینه برای مشخص شدن وضعیت این پرونده بیشتر از گذشته فراهم می‌شود اما به دلیل تحولات لیبی از جمله شکل گیری گروه ها و یا حتی دولت های مختلف در این کشور ، باز این پرونده تحت الشعاع قرار گرفت و به دلیل نبود دولت مرکزی در لیبی ، عملا آن توقعی که در ارتباط با این موضوع وجود داشت محقق نشد.
سفیر پیشین ایران در لیبی ادامه داد: امیدواریم با بازگشت آرامش در کشور لیبی زمینه برای پیگیری این موضوع هر چه زودتر فراهم شود.
این خبر تکمیل می‌شود.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟