قرارداد تولید سومین خودروی هیوندای در ایران بسته شد/ تولید النترا در ایران (+جزئیات)

قرارداد تولید خودروی النترا بین شرکت های خودروسازی کرمان موتور و هیوندای با حضور استاندار کرمان امضا شد.


5 شیطنت خانه‌ تکانی که نمی‌دانید!

آهسته می‌آید. درست مثل نسیم‌هایش که آرام‌آرام تن خشک درخت‌ها را نوازش می‌کنند تا دوباره زنده شوند. بهار آهسته می‌آید، درست مثل غنچه‌هایی ...


به چه شرطی صنعت خودرو از رکود خارج می شود؟

چنانچه خوروسازی های داخلی همکاری خود را با شرکتهای مطرح غربی شروع کرده و تولیدات خود را با قیمت های نجومی عرضه نکنند و شرایط ویژه فروش به نفع ...


افزایش کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در دنیا

در شرایط حاضر عوامل اصلی بروز این مسئله یعنی کشت و تولید و قاچاق مواد نیز در حال افزایش و گسترش NPSنیز نگران کننده است.


افزایش کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در دنیا

در شرایط حاضر عوامل اصلی بروز این مسئله یعنی کشت و تولید و قاچاق مواد نیز در حال افزایش و گسترش NPSنیز نگران کننده است.


پرسپولیس-گسترش؛ سرخ‌ها در تلاطم صعود یا سقوط

پرسپولیس-گسترش؛ سرخ‌ها در تلاطم صعود یا سقوط

ورزش | يكشنبه ۲۲ آذر ۹۴ ساعت ۱۷:۲۷ | نسخه چاپي

در بازی‌های پایانی هفته چهاردهم لیگ و در شرایطی‌که دو تیم مشهدی می‌توانند زمینه‌ساز تغییرات در بالای جدول باشند، پرسپولیس برای رسیدن به جایگاه بهتر و سقوط نکردن، میزبان تیم دوم تبریز است.
به گزارش مهر، در روز دوم از هفته چهاردهم رقابتهای فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور، دو تیم دوم و سوم جدول در رقابت با تیم‌های مشهدی به فکر ارتقای جایگاه خود هستند؛ آنهم در روزیکه دو تیم میانه جدول در تهران خصوصا پرسپولیس به فکر نزدیک شدن به مدعیان هستند. در زیر به بررسی این دیدارها می‌پردازیم:
سیاه‌جامگان مشهد - ذوب‌آهن اصفهان
تیم سوم جدول یعنی ذوب‌آهن، در نخستین بازی از روز دوم در خانه سیاه‌جامگان به میدان می‌رود؛ نبردی که دو تیم بالا و پائین جدول برابر هم به میدان می‌روند. سیاه‌جامگان که آخرین مرتبه در هفته پنجم پیروز شد، در هفته‌های اخیر با کسب نتایج نه چندان مطلوب به رده‌ پانزدهم سقوط کرد و در مثلث قعرنشینان قرار گرفت.
شاگردان مشهدی فرهاد کاظمی برای اینکه بیشتر از این در جدول سقوط نکنند، نیاز به پیروزی در خانه برابر یکی از فینالیست‌های جام حذفی دارند اما هر نتیجه دیگر ممکن است آنها را به قعرجدول تبعید کند.
اما ذوب‌آهن درحالی به این میدان پای می‌گذارد که اگر دو تیم آبی‌پوش تهرانی و اهوازی در این هفته مغلوب شوند، این تیم با برتری در مشهد به رده دوم می‌رسد اما ناکام ماندن در مشهد، باعث سقوط چند پله‌ای آنها در جدول لیگ شود. تمام این مسائل اهمیت ۳ امتیاز این مسابقه را برای هر دو تیم بیشتر کرده است.
استقلال خوزستان - پدیده مشهد
شاگردان عبدالله ویسی درحالی در این بازی میزبان پدیده هستند که از نتیجه استقلال تهران اطلاع دارند. اگر استقلال در تبریز امتیازی از دست داده باشد، این تیم با انگیزه مضاعف‌تر برابر پدیده صف‌آرایی می‌کند تا با برتری مقابل میهمانش، در آستانه پایان نیم فصل نخست، به صدرجدول برسد.
البته صدرنشین لیگ در پایان هفته چهاردهم، به برد بهتر استقلالی‌ها بستگی دارد یعنی هرکدام از دو تیم آبی‌پوش تهران یا اهواز اگر برابر حریفشان به پیروزی دست یابند، به جایگاه نخست می‌رسند.
در این شرایط تیم پدیده می‌تواند در مشخص شدن صدرنشین نقش داشته باشد، تیمی که در چهار هفته گذشته ۳ بار بازنده از زمین خارج شده و برای اینکه به قعرجدول بیش از این نزدیک نشود، نیاز به پیروزی در اهواز دارد.

پرسپولیس-گسترش؛_سرخ‌ها_در_تلاطم_صعود_یا_سقوط_تیم_فوتبال_استقلال_خوزستان______تیم_فوتبال_پرسپولیس______هفته_چهاردهم_لیگ_برتر______گسترش_فولاد_تبریز______ورزشگاه_غدیر__
پرسپولیس تهران - گسترش فولاد تبریز
از دست دادن پیروزی برابر نفت تهران در هفته سیزدهم باعث سقوط پرسپولیس به رده هشتم شد، بردی که می‌توانست آنها را به پنجم برساند. در آن مسابقه مهدی طارمی که یک گل نزن بزرگ لقب گرفت، با دریافت کارت زرد از داور بازی با گسترش فولاد تبریز را از دست داد تا برانکو روی گزینه‌های دیگر از جمله جری بنگتسون برای دیدار روز دوشنبه تمرکز کند.
پرسپولیسی‌ها در حالی در این هفته میزبان گسترش فولاد هستند که این برد می‌تواند آنها را به مدعیان قهرمانی و آسیایی شدن نزدیک‌تر کرده و روزهای بهتری را برای این تیم رقم بزند. آنها که هفته پانزدهم هم برابر راه‌آهن صف آرایی خواهند کرد، در صورت برتری در این دو بازی نیم فصل نخست را با کسب جایگاهی مناسب به اتمام رسانده و پایانی شرینی بر شروعی تلخ را برای خود به ارمغان می‌آوردند.
البته بردن گسترش فولاد تبریز رده ششمی که هفته پیش سپاهان اصفهان را درخانه مغلوب کرده، کار آسانی نیست اما برانکو و تیمش می‌دانند در صورتیکه در این بازی هم امتیاز از دست بدهند، محکوم به سقوط به نیمه پائین جدول خواهند شد.
در این مسابقه که مهدی طارمی و امید عالیشاه محروم هستند، همانطور که اشاره شد شانس دوباره به جری بنگتسون می‌رسد که با درخشش در مستعطیل سبز، نشان دهد برانکو باید بیشتر به او اطمینان کند؛ این همان موضوعی است که می‌تواند به خوبی خلا طارمی در این بازی را پرکند.
در این بازی که برای پرسپولیس حکم سقوط یا صعود را دارد، تیم گسترش هم با هدف نزدیک شدن به صدرنشینان به میدان می‌آید و اگر در این بازی که ارزش ۶ امتیازی دارد، به پیروزی برسد، شانس رسیده به جایگاه چهارم در پایان این هفته را دارد.
اگر گسترش در آخرین مسابقه هفته چهاردهم امتیازی از دست بدهد، احتمالا با جایگاه ششم که برای تیم دوم شهر تبریز، رتبه قابل قبولی است، باید وداع کند. پرسپولیس و جوانان برانکو هم انگیزه بالایی دارند که با برتری در این مسابقه، ضمن جبران ناکامی در بازی قبلی، جایگاه بهتری را در جدول بدست آوردند.
برنامه کامل دیدارهای هفته چهاردهم از رقابتهای فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور به شرح زیر است:
یکشنبه - ۲۲ آذرماه
* تراکتورسازی تبریز - استقلال تهران، ساعت ۱۵، ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز
* فولاد خوزستان - نفت تهران، ساعت ۱۵، ورزشگاه غدیر
* سایپا‌ تهران - استقلال اهواز، ساعت ۱۵:۱۵، ورزشگاه پاس قوامین
* سپاهان اصفهان - راه‌آهن تهران، ساعت ۱۵:۱۵، ورزشگاه فولادشهر
* صبای قم - ملوان بندرانزلی، ساعت ۱۵:۱۵، ورزشگاه یادگارامام (ره) قم
دوشنبه - ۲۳ آذرماه
* سیاه جامگان مشهد - ذوب‌آهن اصفهان، ساعت ۱۴:۳۰، ورزشگاه ثامن مشهد
* استقلال خوزستان - پدیده مشهد، ساعت ۱۵، ورزشگاه غدیر اهواز
* پرسپولیس تهران - گسترش فولاد تبریز، ساعت ۱۶:۲۰، ورزشگاه آزادی

جدول رده‌بندی لیگ برتر

نام تیم بازی برد تساوی باخت زده خورده تفاضل گل امتیاز
۱ استقلال تهران ۱۳ ۷ ۵ ۱ ۲۲ ۱۲ ۱۰ ۲۶
۲ استقلال خوزستان ۱۳ ۷ ۵ ۱ ۱۴ ۴ ۱۰ ۲۶
۳ ذوب‌آهن اصفهان ۱۳ ۶ ۵ ۲ ۱۹ ۸ ۱۱ ۲۳
۴ صبای قم ۱۳ ۵ ۷ ۱ ۱۳ ۹ ۴ ۲۲
۵ سایپا تهران ۱۳ ۶ ۳ ۴ ۱۲ ۱۱ ۱ ۲۱
۶ گسترش‌فولاد تبریز ۱۳ ۵ ۵ ۳ ۱۲ ۹ ۳ ۲۰
۷ سپاهان اصفهان ۱۳ ۵ ۵ ۳ ۱۳ ۱۱ ۲ ۲۰
۸ پرسپولیس تهران ۱۳ ۵ ۴ ۴ ۱۸ ۱۶ ۲ ۱۹
۹ تراکتورسازی تبریز ۱۳ ۴ ۶ ۳ ۱۴ ۱۱ ۳ ۱۸
۱۰ ملوان بندرانزلی ۱۳ ۴ ۴ ۵ ۹ ۱۱ ۲- ۱۶
۱۱ پدیده مشهد ۱۳ ۴ ۴ ۵ ۱۴ ۱۸ ۴- ۱۶
۱۲ نفت تهران ۱۲ ۲ ۷ ۳ ۱۲ ۱۲ - ۱۳
۱۳ راه‌آهن تهران ۱۳ ۲ ۴ ۷ ۱۳ ۱۹ ۶- ۱۰
۱۴ فولاد خوزستان ۱۳ ۲ ۳ ۸ ۹ ۲۰ ۱۱- ۹
۱۵ سیاه‌جامگان مشهد ۱۳ ۲ ۲ ۹ ۷ ۱۴ ۷- ۸
۱۶ استقلال اهواز ۱۲ ۱ ۴ ۷ ۶ ۲۲ ۱۶- ۶
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟