بازیگر زن مشهور تلویزیون ایران درگذشت؛ بیوگرافی + تصاویر

نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال «معمای شاه» چهارشنبه دهم شهریور ماه درگذشت.


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


تویوتا هم پیش ایرانی‌ها کم آورد!

ضمیمه طنز «بی قانون» امروز بیشتر به اخبار اجتماعی و فرهنگی منتشرشده روز گذشته واکنش نشان داده است.


گفت‌وگو با زن و مردی که تغییر جنسیت داده‌اند/ چرا «ماه عسل» دعوتمان نمی‌کند؟

نگار لطفعلی‌، مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران ملال جنسیتی ایران می‌گوید: «ترنسکشوال» یعنی گذر از جنسیت.


مهمترین رویدادهای سال ۲۰۱۵ از نگاه توییتر

| سه شنبه ۱۷ آذر ۹۴ ساعت ۱۵:۴۱ | نسخه چاپي

همانند هر سال، سال ۲۰۱۵ نیز که اکنون رو به پایان است، دربردارنده اتفاقات بزرگ خوب و بد در نوع خود در سراسر جهان بوده و آنچه بیش از همه منجر به اطلاع رسانی در مورد این اتفاقات بوده، بدون هیچ شکی هشتگ های توییتر بوده اند. نگاهی به این اتفاقات از دریچه دید توییتر می تواند بازخوانی سریعی از مهمترین رویدادهای سال ۲۰۱۵ به دست دهد.

به گزارش تابناک، توییتر روز گذشته از هشتگ #YearOnTwitter رونمایی کرد که در واقع جایی برای بازخوانی بیشترین Retweet های سال میلادی ۲۰۱۵ است؛ جایی برای نگاه به محبوب ترین و پرمخاطب ترین اتفاقات و پویش های سال ۲۰۱۵ و اینها از مهمترین و به یادماندنی ترین اتفاقات ۲۰۱۵ هستند.

مهمترین رویدادهای سال 2015 از نگاه توییتر

حملات تروریستی پاریس - #ParisAttacks: زمانی که حملات سهمناک تروریستی در ماه نوامبر در پاریس رخ داد، هشتگ #PrayForParis در توییتر به شکل جهانی مورد اقبال مخاطبان قرار گرفت تا با شهروندان فرانسوی همدردی داشته باشند. همچنین ده ماه قبل از آن در زمان حملات به دفتر مجله شارلی عبدو، هشتگ های مربوط به این واقعه نیز به سرعت در توییتر و در مقیاس جهانی مورد توجه قرار گرفت.

جنبش سیاهان آمریکا - #BlackLivesMatter: وقایع دردناک مربوط به سیاهان در شهرهای بالتیمور، فرگوسن و چارلستون ایالات متحده منجر به آن شد که هشتگ #BlackLivesMatter برای ۹ میلیون بار در سال ۲۰۱۵ در توییتر استفاده شود. این هشتگ هنوز هم به عنوان کلید واژه ای برای بحث در مورد حقوق سیاهان و آثار و پیامد این وقایع مورد استفاده است.

قانونی شدن ازدواج همجنس گرایان - #MarriageEquality: از سوی دیگر موضوع قانونی شدن ازدواج همجنس گرایان به شکل ویژه در ایالات متحده و ایرلند، به شدت در توییتر مورد توجه قرار گرفت. هشتگ #MomeToVote برای ایرلندی هایی که زمانی از کشور خود عزیمت کرده بودند، مورد استفاده قرار گرفت و #LoveWins نیز از زمانی که دیوان عالی ایالات متحده رأی به قانونی شدن ازدواج همجنس گرایان داد، در توییتر رواج پیدا کرد؛ موضوعی که البته با هشتگ ها دیگر با انتقادات شدیدی نیز از سوی بسیاری از کاربران همراه بود.

مهمترین رویدادهای سال 2015 از نگاه توییتر

موضوع آوارگان - #RefugeesWelcome: همچنین از مهمترین رویداد های سال ۲۰۱۵ نیز مربوط به پناهجویانی بود که از خاورمیانه – به ویژه سوریه – و آفریقا به امید زندگی بهتر روانه اروپا شدند. این امر منجر به آن شد که فعالان حقوق بشر با استفاده از هشتگ #RefugeesWelcome افکار عمومی جهانی را متوجه این امر کنند.

مهمترین رویدادهای سال 2015 از نگاه توییتر

جام جهانی فوتبال زنان - #FIFAWWC: همچنین مانند هر سال یک رویداد ورزشی جای خود را در میان مهمترین رویداد های سال ۲۰۱۵ باز کرده است. جام جهانی زنان که تابستان ۲۰۱۵ در کانادا برگزار شد، یک گفت وگوی جهانی را در توییتر شکل داد و مجموعا توییت های مربوط به این رویداد ورزشی ۹ میلیارد بار در توییتر از ششم ژوئن تا ۵ جولای دیده شدند. همین امر منجر به جای گرفتن این رویداد در بین مهمترین رویداد های سال ۲۰۱۵ شد.

مهمترین رویدادهای سال 2015 از نگاه توییتر

عکاسی نمای نزدیک از پلوتون - #PlutoFlyby: سال ۲۰۰۶ که تلسکوپ New Horizon ناسا زمین را به مقصد پلوتون ترک کرد، هنوز از توییتر خبری نبود؛ اما در ۱۴ جولای ۲۰۱۵ عبور این تلسکوپ از نزدیکی پلوتون و ارسال عکس هایی با وضوح بسیار بالا و نزدیک از این سیاره دور، منجر به آن شد که تنها در همین روز بیش از یک میلیون بار تصویر ارسال شده از این ماهواره جستجوگر در توییتر منتشر شود.

مهمترین رویدادهای سال 2015 از نگاه توییتر

ماجرای رنگ لباس - #TheDress: یکی از جالب ترین و سرگرم کننده ترین ماجراهای سال ۲۰۱۵ مربوط به تصویری از یک لباس بود که کاربران مختلف آن را در نور متفاوت به رنگ متفاوت میدیدند و منجر به توجه میلیون ها نفر در سراسر دنیا به این موضوع شد و بحث های فراوانی را در مورد علم بینایی و جزئیات عملکرد مغز و چشم انسان شروع کرد. سیاه یا آبی، سفید یا طلایی این لباس در روزهای ۲۶ و ۲۷ فوریه بیش از ۴.۴ میلیون توییتر را مستقیم به خود اختصاص داد.

البته مهمترین رویدادهای سال ۲۰۱۵ در توییتر محدود به این موارد نبوده اند و باید به همه آنها موضوعات محلی نظیر انتخابات ها و مانند آن را نیز اضافه کرد؛ اما این ها مواردی بودند که بیشترین توجهات را در میان افکار عمومی و در شبکه اجتماعی توییتر به خود اختصاص دادند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟