هایما با موتور توربو شارژ درایران+تصاویر

هایما S7 یک خودرو شاسی بلند با ظاهر و تجهیزات مناسب است. که توسط ایران خودرو به بازار ایران عرضه شد. حال پس از ورود این خودرو به تازگی اخباری ...


گزینه جدید ترامپ برای وزارت امور خارجه آمریکا

جان هانتسمن، فرماندار سابق ایالت یوتا به مجموعه گزینه‌های دونالد ترامپ برای وزارت امور خارجه آمریکا افزوده شده است.انعکاس

انعکاس ها به عکس ها زیبایی خاصی می بخشند. به تصویر کشیدن انعکاس منظره ای زیبا در آب، انعکاسی زیبا درون چشم، عکسی ماکرو از انعکاس درون قطرات آب و… خواه این انعکاس در آب باشد و خواه سطوح دیگر، عکاسان می توانند از آن به شکل خلاقانه ای برای گرفتن عکس هایی شگفت انگیز و دیدنی در شاخه های مختلف عکاسی استفاده کنند.


پرسپولیس ناپلئونی تا قهرمانی می‌رود؟؛ پلنگ زخمی یا شیر کمین کرده!

پرسپولیس با شیوه اقتصادی بر صدر جدول تکیه زده اما می داند که اگر فرصت سوزی ها را تصحیح نکند ممکن است نتواند تا اوج برود و قهرمان لیگ برتر شود.


کوچک زاده: چرا ما هرگز درباره مبالغی که رئیس مجلس به نمایندگان می‌دهد، مطلع نشده‌ایم

کوچک زاده: چرا ما هرگز درباره مبالغی که رئیس مجلس به نمایندگان می‌دهد، مطلع نشده‌ایم

لاریجانی: حدود ۱۲ میلیارد در اختیار رئیس مجلس است که به شما هم داده شده است

سیاست | سه شنبه ۱۷ آذر ۹۴ ساعت ۱۲:۵۹ | نسخه چاپي

رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده تهران درباره شفاف نبودن بودجه مجلس و پول در اختیار رئیس مجلس گفت: حدود 12 میلیارد در اختیار رئیس مجلس است که به شما هم داده شده است،  ۲ تا ۳ میلیارد تومان ان هم برای مسائل امنیتی مجلس هزینه شده است.

 به گزارش سایت خبری پایش آنلاین به نقل از خبرگزاری آنا، مهدی کوچک زاده نماینده تهران در مجلس در جلسه علنی امروز -سه شنبه 17 آذرماه- در تذکری و با استناد به ماده 186 آیین‌نامه داخلی مجلس اظهار کرد: دولت باید تا 15 آذر لایحه بودجه را به مجلس ارائه می کرد اما تاکنون این کار را انجام نداده است، برنامه توسعه کشور را نیز دولت باید به مجلس ارائه می‌کرد که این را نیز تاکنون انجام نداده است. گذشت زمان ارائه برنامه و همچنین لایحه بودجه موجب فوت زمان شده است.

وی در بخش دیگری از تذکرش گفت: بنده بارها ماده 55 را متذکر شده‌ام. در طی 12 سال حضور بنده به عنوان نماینده در مجلس بارها این تذکر را داده‌ام و متاسفانه هیچ وقت به این بند از ماده 55 عمل نشده است، در بند 2 ذیل ماده 55 رسیدگی به عملکرد بودجه سالانه مجلس و ارائه گزارش آن حداکثر تا پایان شهریورماه باید صورت گیرد اما من در طول سال‌های گذشته هرگز چنین چیزی را ندیده‌ام که گزارشی درباره محتوای بودجه مجلس منعکس یا منتشر شود.

این نماینده مجلس در ادامه با اشاره به دیوارکشی اطراف مجلس کرد: سال گذشته در مراجعات مردمی سوالات متعددی درباره ساختمان‌های مجلس و ساخت‌و‌ساز به عنوان دیوارکشی دور مجلس مطرح می‌شد. بحث بنده این نیست که اقدام صورت‌گرفته درست بوده است یا غلط ولی برخی رسانه‌ها با نگاه مفسده‌انگیزی یا حق‌طلبی سوالاتی را مطرح کرده‌اند که صرف این هزینه‌های هنگفت در این بی‌پولی بی‌جهت بوده است.
کوچک‌زاده تأکید کرد: بنده قصد جسارت ندارم ولی در طول 8 سالی که شما به عنوان رئیس مجلس بوده‌اید و یا قبل از شما که آقای حداد رئیس بوده‌اند مبالغی در حد 20 میلیارد یا 10 میلیارد تومان در اختیار رئیس مجلس برای کمک به اشخاص حقیقی بوده است که بخشی از ان در اختیار نمایندگان قرار گرفته است بنده نیز این موضوع را قبول دارم اما چرا ما هرگز درباره این مبالغ مطلع نشده‌ایم و گزارشی تاکنون منتشر نشده است. عدم تحقق این موضوع و عمل نکردن به ماده 55 با منتشر نشدن گزارش نحوه هزینه بودجه از سوی رییس مجلس یکی دیگر از قانون شکنی‌هایی است که بنده به خاطر آن استعفا داده‌ام.

لاریجانی: دولت باید به موقع به مجلس ارائه می‌کرد و نکرده است

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر کوچک‌زاده گفت: در اینکه دولت باید به موقع به مجلس ارائه می‌کرد و نکرده است گزارش شما بجاست. گزارش عملکرد مجلس نیز به موقع به کمیسیون داده شده است و برای امسال نیز این گزارش به کمیسیون ارائه شده و در حال بررسی است.

2 تا 3 میلیارد برای امنیت مجلس خرج کردیم

وی بیان کرد: در مورد اینکه می‌گویید دیوارکشی دور مجلس شده است اینگونه نیست زیرا دیوارکشی نشده است. اینکه می‌گویید چند ده میلیارد در اختیار رئیس مجلس است اینگونه نیست زیرا کلاً 2 تا 3 میلیارد آن برای مسایل امنیتی مجلس خرج شده است زیرا رئیس مجلس مسئول امنیت مجلس است و با توجه به تهدیدات و نظرات ستاد کل و سپاه یک ملاحظات امنیتی برای شما و نمایندگان در نظر گرفته شد که در حد 2 تا 3 میلیارد بیشتر نیز خرج نشد.
لاریجانی بیان کرد: در مورد مسایل عمرانی که می‌گویید برای دفاتر کار نمایندگان است زیرا اکنون هر 5 نماینده‌ای در یک اتاق هستند و برای مراجعه‌کنندگان با مشکل مواجهند برای همین برای هر نماینده که در حد یک وزیر است یک اتاق در نظر گرفتیم. کمیسیون‌های مجلس نیز با ذیق مکان و وقت مواجه هستند و به همین دلیل نیز برای کمیسیون‌ها اتاقی در نظر گرفته شده است که کارشان را انجام دهند.
وی همچنین تاکید کرد: البته برای ساختمان کتابخانه نیز ساختمان جدیدی را در نظر گرفتیم زیرا ساختمانی که اکنون کتابخانه مجلس در آن است، قدیمی است و با توجه به اینکه کتب قدیمی باید حفظ شود،ا ما این موضوع را انجام داده‌ایم.
وی گفت: می‌گویید 42 میلیارد در اختیار رئیس مجلس است این در حالی است که از این 42 میلیارد نوشته شده فقط 10 تا 12 میلیارد تومان پول به رئیس مجلس داده شده است که این پول نیز به خود نمایندگان برای کمک به مستمندان داده شده است و خود شما نیز آن را گرفته‌اید.

در ادامه جلسه علنی مجلس و در زمان بررسی طرح یک فوریتی نحوه انتصاب اشخاص در مشاغل حساس، حسینعلی حاجی دلیگانی، در مخالفت با ماده‌ای گریزی به ابتدای جلسه زد و گفت: مسائلی را که شما گفتید کامل نبود، هر ماه دومیلیون به نماینده برای حوزه انتخابیه داده می‌شود.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: کوچک زاده ،