5 شیطنت خانه‌ تکانی که نمی‌دانید!

آهسته می‌آید. درست مثل نسیم‌هایش که آرام‌آرام تن خشک درخت‌ها را نوازش می‌کنند تا دوباره زنده شوند. بهار آهسته می‌آید، درست مثل غنچه‌هایی که با ناز، چشم باز می‌کنند تا به زندگی لبخند بزنند و بهار آهسته می‌آید....به خانه ما. برای آمدنش باید مهیا شویم.


تعطیلات نوروزی بارانی خواهد بود/

رئیس سازمان هواشناسی گفت: تا نیمه فروردین بارندگی از حد نرمال بیشتر است اما در ادامه سال زراعی شاهد کم بارشی و خشکسالی خواهیم بود.


از «افشین یداللهی» چه خاطرات خوشی داریم؟

خبر تلخ درگذشت «افشین یداللهی» در واپسین روزهای سال به یکباره همه را شوکه کرد تا به تلخی های این سال سخت اضافه کند. شاعری که با ترانه هایش خاطرات خوشی داشتیم. این ترانه ها را مرور کنیم.


بالن آرزو خانه ای را در رشت سوزاند

مدیرعامل آتش‌نشانی رشت گفت: علت آتش‌سوزی دو باب منزل مسکونی سقوط بالن‌های آرزو و پرتاب شی مشتعله بر روی سقف و بالکن منازل مسکونی بوده است.


5 شیطنت خانه‌ تکانی که نمی‌دانید!

آهسته می‌آید. درست مثل نسیم‌هایش که آرام‌آرام تن خشک درخت‌ها را نوازش می‌کنند تا دوباره زنده شوند. بهار آهسته می‌آید، درست مثل غنچه‌هایی که با ناز، چشم باز می‌کنند تا به زندگی لبخند بزنند و بهار آهسته می‌آید....به خانه ما. برای آمدنش باید مهیا شویم.


آتش بس درسوریه بزودی؛ نیویورک میزبان نشست سوریه

آتش بس درسوریه بزودی؛ نیویورک میزبان نشست سوریه

جهان | جمعه ۱۳ آذر ۹۴ ساعت ۲۱:۴۴ | نسخه چاپي

دبیرکل سازمان ملل متحد با ابرازامیدواری درباره برقراری آتش بس در سوریه از ماه آینده و نقشه راهی برای انتخابات فراهم شود، گفت: دور سوم مذاکرات درباره سوریه به جای وین در نیویورک برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بان کی مون عصرپنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: اکنون موضوع آوارگان و تروریسم از موضوعات مهم در اذهان ماست.

وی با تاکید بر اینکه بیشتر این بحران در نتیجه درگیری ها در سوریه است، افزود: روند صلح وین فرصت جدیدی را ایجاد کرده است.

بان مون گفت: شخصا به ویژه نگران شک و تردیدها درباره مهاجران و آوارگان و همچنین تبعیض ها و تعصب های گسترده ضد مسلمانان است.

وی افزود: البته جهان باید در برابر تروریسم متحد باشد و هیچ نارضایتی و دلیلی نمی تواند توجیهی برای خشونت های بی رحمانه ای باشد که طی هفته های اخیر شاهدش بودیم.

دبیرکل سازمان ملل با اذعان بر اینکه هر گونه واکنشی باید توام با اتحاد، پیروی از قانون و احترام به حقوق بشر باشد و ترس نمی تواند بر ما حاکمیت کند، گفت: به زودی طرح اقدام جامع برای پیشگیری از افراطی گری خشونت آمیز را به کشورهای عضو سازمان ملل ارائه خواهم داد.

وی در پاسخ به سئوالی درباره سوریه گفت: دریافته ام که برخی از کشورهای عضو سازمان ملل در حال هماهنگی برای برگزاری نشست روند صلح وین (مذاکرات درباره سوریه) در نیویورک هستند و من نیز مشتاق برگزاری چنین نشستی در نیویورک هستم.

بان کی مون در پاسخ به سئوال دیگری درباره سوریه گفت: اگر به وضعیت از پنج سال گذشته تاکنون و از آغاز درگیری ها در سوریه بنگریم، درمی یابیم که مردم مرارت های بسیاری را به دلیل انتشار تروریسم و افراطی گری متحمل شده و تراژدی عظیمی روی داده است.

وی افزود: میلیون ها نفر آواره شده اند و حداقل سیزده میلیون نفر در داخل سوریه به کمک های انساندوستانه فوری نیاز دارند.

دبیرکل سازمان ملل گفت: ادامه تراژدی و بی رحمی در بحران سوریه، زمینه مناسبی برای ریشه دوانیدن تروریست ها ایجاد کرده و در نتیجه بحران هایی با ابعاد گوناگون ایجاد شده که با توجه به این مطلب، روند صلح وین از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی افزود: برای نخستین بار کشورهایی که با هم نمی نشستند، الان به طور رو در رو کنار یکدیگر قرار گرفته اند تا درباره این موضوع گفتگو کنند و در مجموع حدود بیست تا بیست و سه کشور و نهاد گوناگون، قاطعانه توافق کرده اند که باید به این موضوع به طور ریشه ای توجه شود.

بان کی مون گفت: انتظار دارم با تلاش هایی که صورت می گیرد به زودی و از ماه ژانویه میلادی آتش بس در سراسر سوریه برقرار شود و البته نقشه راهی هم برای انتخابات فراهم شود.

دبیرکل سازمان ملل گفت: خرسندم که برخی از کشورها از قبیل عربستان سعی دارند نشستی را برای به اصطلاح گروه های مسلح سوریه ترتیب دهند و استفان دمیستورا فرستاده ویژه من در سوریه نیز تلاش دارد گفتگوی موقت بین گروه های گوناگون سوری را برقرار کند.

وی افزود: این آغازی خوب است تا پیشرفتی عملی و واقع بینانه ای را به دست آورده و بتوانیم همه اختلافات را حل کنیم.

وی درباره لبنان نیز گفت: لبنانی ها باید قادر باشند تا شکاف سیاسی را پر کنند چون سمت ریاست جمهوری این کشور به مدت هجده ماه خالی است و با مذاکراتی در این باره صورت گرفته است، امیدوارم به زودی شاهد عادی سازی وضعیت باشیم زیرا نخستین و مهمترین مطلب ارتقاء در مصالحه و آشتی ملی است.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟