جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی ...


بازیگر زن مشهور تلویزیون ایران درگذشت؛ بیوگرافی + تصاویر

نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال «معمای شاه» چهارشنبه دهم شهریور ماه درگذشت.


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


لاریجانی: من و ناطق، اموال نیستیم که مصادره شویم

لاریجانی: من و ناطق، اموال نیستیم که مصادره شویم

سیاست | چهارشنبه ۱۱ آذر ۹۴ ساعت ۱:۱۲ | نسخه چاپي

رئیس مجلس به سوالات متعددی درباره مصوبات مجلس، دیپلماسی کشور، مشکلات اقتصادی و ... پاسخ داد.
به گزارش تسنیم، علی لاریجانی در نشست خبری امروز خود به مناسبت روز مجلس، در پاسخ به سوالی که به روابط ایران و آمریکا اشاره داشت، گفت: اگر آمریکایی​ها رفتاری که نشان دهنده دشمنی نسبت به ایران است را عوض کنند، رویکرد ایران تغییر می کند. رهبری ایران هم این را گفته اند. اما رفتار آمریکا همچنان گویای دشمنی آنها با ایران است.
رئیس مجلس در پاسخ به سوال دیگری که به حمایت ایران از جبهه مقاومت اشاره داشت نیز گفت: حمایت از فلسطین یک استراتژی در نظام جمهوری اسلامی ایران است و نه یک موضوع تاکتیکی. از این رو هرگز این حمایت​ها را متوقف نخواهیم کرد.
مهم‌ترین نکات از سوی لاریجانی به این شرح است:
**روح اقتصاد مقاومتی این است که رونق تولید ایجاد شود. قوانین مصوب مجلس برای تسهیل فضای کسب و کار در همین راستا بوده است. قانون خرج از فضای رکود هم در همین راستا بود. در قوانین بودجه و برنامه شش ساله نیز به این موضوع توجه می شود. مجموعا مصوبات مجلس برای تسهیل در ایجاد اقتصاد مقاومتی، مصوبات خوبی بوده است و اگر دولت هم لایحه ای را ضروری می بیند، ارائه دهد.
** تلاش داریم تا طرح ها و لوایح مهم را تا پایان مجلس نهم به سرانجام برسانیم. مقدار زیادی از بحث نظارت مجلس در روندی انجام می شود که به طور طبیعی در شوراهای متکثر استانی و شوراهای مختلف ملی انجام می شود.
**در طول نزدیک به چهار سال مجلس نهم، حدود ۶۰۰ طرح و لایحه ارائه و حدود ۲۰۰ به قانون تبدیل شد. برخی از طرح ها و لوایح در کمیسیون ها وجود دارد که باید تدبیری کرد تا در این دوره مجلس به پایان برسد.
** بعد از ایام اربعین وارد بررسی لایحه بودجه می شویم. ۱۵ آذر باید بودجه و برنامه به مجلس ارائه شود و درست است که مقدار زیادی از وقت مجلس مصروف این موضوع می شود و امیدواریم این دست از طرح ها برای مجلس نماند چرا که قابل انتقال به مجلس بعد نیست.
**مرحوم مدرس از دریچه ملی به مسائل کشور می‌نگریست و این برای نمایندگان یک الگوست. مرحوم مدرس با روحیه مستقل و شجاعت امورات مجلس را انجام می‌داد که نمایندگان مجلس باید به این امر توجه داشته باشند.
**اینکه مجلس در راس امور است چیزی نیست که در شرایط مختلف تغییر کند و این مهم در قانون اساسی آمده است. مجلس در مسئله هسته‌ای با دید ملی به موضوع نگاه کرد و مجلس و نمایندگان شجاعانه عمل کردند.
**مسائلی که مجلس تصویب می‌کند چیز پنهانی نیست و علی القاعده پس از تصویب در رسانه‌ها منتشر می شود. طرح جرم سیاسی نیز از موضوعات مهمی بوده که در این مجلس به آن توجه شده است. البته چند ماهی است که در نوبت بررسی صحن علنی قرار گرفته است. همانطور که گفتم بهتر است چند ماه آخر مجلس کنونی را مقداری تمدید کنند تا برخی از طرح‌ها در همین مجلس مورد بررسی قرار گیرد.
**برای حل مشکل وارونگی هوا و حمل و نقل عمومی؛ طرحی تنظیم کردیم به نام «هوای پاک». یکی از نگران‌هایی ما معضل آلودگی هوای تهران است. در این طرح کلیت مسئله مورد توجه قرار گرفته و وظایف دستگاه‌ها و سازمان‌ها بیان شده است. امیدوارم پس از بحث‌ هسته‌ای، دست دولت در منابع بازتر شود تا بهتر بتواند به آن بپردازد.
**حرف‌های آقای آمانو چیز جدیدی نیست. در مورد بسیاری از کشورها این عبارت را به کار می‌برند، چرا که بسیاری از کشورها پروتکل را اجرایی نمی‌کنند. اینکه او گفته مساله ما سیاه و سفید نیست نیز زیاد مورد توجه ما نیست، چرا که مهم برای ما گزارش شورای حکام است. اینکه همکاری ما با آژانس خاکستری گزارش شود، مسئله تاکتیکی کار است. برخی کشورها ادعایی در مورد فعالیت هسته‌ای ایران کرده بودند که مدارک مهمی هم نداشتند. ما خواستیم که این مسائل بررسی شود تا بهتر بتوان بحث توافق هسته‌ای را جلو برد.
** (در پاسخ به سوالی در مورد نحوه تعامل دولت‌های دهم و یازدهم با مجلس) تعامل ما با دولت‌ها مبنای مشخصی دارد. علاوه براینکه روابط برادرانه‌ای را با قوا مطرح می‌کنیم اما معتقدیم باید استقلال قوا حفظ شود. در کل روند دولت کار فعلی را از نظر رعایت قانون بهتر می‌دانیم. مصوبات دولت در بحث آیین‌نامه باید برای تطبیق به مجلس ارسال شود. مصوباتی که این دولت تا کنون فرستاده کمتر مورد اشکال بوده است.
** ( در پاسخ به سوالی در مورد نحوه نظارت مجلس بر برجام) در مورد نظارت مجلس، کمیسیون امنیت ملی این کار را انجام می‌دهد. هر سه ماه وزیر خارجه گزارشی از روند اجرای برجام به کمیسیون خواهد داد و کمیسیون نیز هر شش ماه به صحن مجلس گزارش می‌دهد. گفت‌گوی مجلس با شورای عالی امنیت ملی نیز وجود دارد.
**در مورد راهپیمایی اربعین نیز کار مهمی شکل گرفت. سعی ما براین بود که تمام افراد با گذرنامه عبور کنند. خود من هم از مرزها بازدید کردم. البته من هم شنیدم که برخی در یک ساعتی هجوم آورده و موجب بروز مشکلاتی در مرز شدند که در این بین افرادی بدون گذرنامه از مرز عبور کرده و وارد کشور عراق شدند.
**{در پاسخ به سوالی که به گمانه زنی های رسانه ای درباره نزدیکی اصلاح طلبان به وی و احتمال ائتلاف میان آنها} من هم این را در رسانه ها شنیده ام و چیزی بیش از این نبوده است. هنوز مسائل انتخابات، شکل عملیاتی به خودش نگرفته است. برخی تشکل ها به شکل سنتی مشغول فعالیت هایی هستند. ساختار انتخابات در کشور ما بیشتر نماینده محور است تا احزاب محور. هنوز تشکل ها و جریانات حزبی چندان فعال نشده اند که به دلیل عدم وحدت در میان آنهاو یا به نتیجه نرسیدن سازوکارهاست.
**{درباره نشست چهارجانبه وی با ولایتی، مقتدایی و ناطق نوری درباره انتخابات مجلس دهم} ما جلسه ای داشتیم و آنچه در رسانه ها عنوان شد، خلاف نبود. جلسه درباره این بود که چطور افراد کارآمد با نگاه ملی در مجلس حضور داشته باشند تا کارآمدی مجلس افزایش یابد. دراین زمینه هم فکری ای داشتیم. اگر به شرایط کشور بنگریم، آنچه که باعث عزت ملت ایران می شود، آن است که ظرفیت های جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف بارور شود. در مسائل منطقه ای و بین المللی ما رشد خوبی داشتیم اما در مسائل اقتصادی نیازمند توجه بیشتر هستیم.
**{درباره لزوم فضای امن قبل از انتخابات} برخی مسائل فقط برای اصلاح طلبان رخ نداد، برای دیگران هم بود. این مساله بدی است و وزارت کشور مسئول شده است که مساله را حل کند.
**تقسیم بندی میان اصلاح طلبی، اصولگرایی و اعتدالی خیلی دقیق نیست.اصولگرایی یعنی قائل بودن به اصول در روش و یک پایه عقلی دارد. اصلاح طلبی هم شعار خوبی است که در اموری که لازم است، اصلاح صورت بگیرد. اعتدال هم همینطور. اینگونه نیست که اگر کسانی این تابلوها را بلند می کنند، دیگران در زمره آن نیستند.
این اسامی از اوئل انقلاب تا کنون متغیر بوده اند و آرم های سیاسی از ابتدای انقلاب تا کنون رنگ عوض کرده اند. یک روز مساله راست و چپ بود، یک روز خط سوم و حالا هم مساله اصلاح طلب و اصولگرایی را عنوان می کنند. اگر کسی در یک طایفه باشد معنایش این نیست که به دیگری پایبند نیست. در نظام جمهوری اسلامی داشتن یک نگاه فراگیر مهم است. مسائل نظام در شرایط فعلی معادله یک مجهولی نیست. امروز جمهوری اسلامی به افراد کار بلد نیاز دارد. کسانی که می دانند چه باید بکنند باید در قوه مجریه یا مقننه حضور بیابند.
**به عناوین گروه های سیاسی توجه نکنید، مهم مشی آنها است.
**{در مورد مصادره لاریجانی و ناطق نوری از سوی اصلاح طلب ها} ما که اموال نیستیم که ما را مصادره کنند! افراد با فکرشان معرفی می شوند! آنها نباید این طور فکر کنند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟