چرا خرید ایرباس اتفاق مهمی است؟ / 80 درصد ناوگان هواپیمایی روسیه، ایرباس و بوئینگ است

مروری بر صنعت هوایی کشورهایی که به رغم داشتن خط تولید هواپیما، از ایرباس و بوئینگ استفاده می کنند.


لغو کنسرت چگونه برطرف شد؟

داستان تلخ کنسرت کلهر در همدان

بعد از رسانه‌ای‌شدن نامه انصراف کلهر از کنسرت همدان، تمامی مسئولان نهادهای مرتبط و حتی بعضا نامرتبط با برگزاری این کنسرت با او و تهیه‌کننده این برنامه تماس گرفتند و خواهان برگزاری این برنامه در همدان شدند.


چرا خرید ایرباس اتفاق مهمی است؟ / 80 درصد ناوگان هواپیمایی روسیه، ایرباس و بوئینگ است

مروری بر صنعت هوایی کشورهایی که به رغم داشتن خط تولید هواپیما، از ایرباس و بوئینگ استفاده می کنند.


به بهانه شماره پیراهن نامألوف اشنایدرلین در اورتون

شماره‌ پیراهن‌های عجیب؛ از داویدز تا رونالدو و رونالدینیو + تصاویر

بازیکنان زیادی در دنیای فوتبال بوده و هستند که شماره پیراهن‌های‌شان با شماره‌های مألوفی که می‌شناسیم، متفاوت بوده است.


مخالفت مجلس با دوفوریت لایحه شفاف‌سازی هزینه‌های انتخابات

مخالفت مجلس با دوفوریت لایحه شفاف‌سازی هزینه‌های انتخابات

سیاست | سه شنبه ۰۳ آذر ۹۴ ساعت ۹:۴۲ | نسخه چاپي

روزنامه شرق نوشت: روز گذشته بررسی دوفوریت لایحه شفاف‌سازی هزینه‌های کاندیداهای انتخابات در دستور کار مجلس قرار گرفت. پس از آنکه حسینعلی امیری، به‌عنوان نماینده دولت، مسائلی نظیر ورود پول‌های ناپاک به انتخابات را دلیل اصلی تهیه این لایحه معرفی کرد و از نمایندگان خواست برای پاک نگه‌داشتن ساحت نمایندگی، به دوفوریت طرح رأی دهند، اما محمد علیپور‌ماکو، چالدران، شوط و پلدشت به‌عنوان اولین مخالف دوفوریت این لایحه گفت: «الان چه وقت این لایحه است؟ به عقیده من نیت پاک پشت ارائه این لایحه نیست، چون این لایحه در نزدیکی انتخابات ایجاد شبهه می‌کند. چرا در ٩ دوره قبلی انتخابات کسی به فکر چنین لایحه‌ای نبوده و الان در آستانه این انتخابات به یاد لایحه دوفوریتی افتاده‌اند؟ می‌خواهند از فردای انتخابات مسائل مالی را درباره نمایندگان مطرح کنند. در انتخابات‌های گذشته، تقلب را مطرح کردند و حالا هزینه‌های انتخاباتی و پول‌های کثیف را مطرح می‌کنند. این لایحه مناسبی است اما باید صبر کنند و بعد از انجام انتخابات مجلس آن را ارائه کنند تا نمایندگان سر فرصت آن را بررسی و برای آینده تصویب کنند».

در ادامه این مطلب آمده است: علیرضا خسروی، نماینده سمنان و مهدیشهر و سرخه، هم در مخالفت با دوفوریت این لایحه با طرح این سؤال که چرا به سراغ شفاف‌سازی اموال و دارایی‌های مسئولان و وزرا نمی‌روید و برای کار تبلیغاتی، این لایحه را آورده‌اید، گفت: «مواد این لایحه توضیح واضحات است و مشکلی را حل نمی‌کند».

در مقابل هم محمدقسیم عثمانی به‌عنوان موافق دوفوریت لایحه، از هزینه‌شدن ‌میلیاردها تومان پول متعلق به جریان انحرافی برای افراد خاص که از ماه‌های قبل شروع شده، خبر داد و گفت: «رحیمی که الان در زندان است، در انتخابات قبل پول‌هایی بین کاندیداها توزیع کرد که بعد از زندان‌رفتن او پیگیری نشد تا معلوم شود این پول‌ها با چه انگیزه‌ای و به چه کسانی داده شده است. امروز آزمون صیانت از آبروی مجلس است و ما باید جلوی این مسائل را بگیریم».

اما درنهایت بعد از انجام رأی‌گیری، نمایندگان با ١٠٤ رأی موافق، ٦٨ رأی مخالف و ٩ رأی ممتنع از مجموع ٢٠٥ نماینده حاضر در جلسه با دوفوریت آن مخالفت کردند. در ادامه هم ابوترابی‌فرد که ریاست جلسه را برعهده داشت، یک‌فوریت لایحه را به رأی گذاشت که نمایندگان با ١٦٢ رأی موافق، ١٤ رأی مخالف و دو رأی ممتنع از مجموع ٢٠٦ نماینده حاضر در مجلس با آن موافقت کردند.

به‌این‌ترتیب، حالا باید لایحه دولت به کمیسیون شوراها و امور داخلی ارجاع شود و بعد از بررسی پیشنهادهای نمایندگان، برای تصویب به صحن بازگردد. روندی که در حالت عادی با توجه به حجم طرح‌ها و لوایح منتظر بررسی، به پایان دوره کوتاه باقی‌مانده از این مجلس نخواهد رسید. اما دیروز عباسعلی منصوری‌آرانی در گفت‌وگو با «شرق» اعلام کرد که ٦٠ نماینده زیر برگه درخواست بررسی خارج از نوبت این لایحه را امضا کرده‌اند تا بعد از بررسی لایحه در کمیسیون، به‌سرعت در دستور کار صحن علنی قرار بگیرد. 

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟