پرداختی به کارگران نباید کمتر از 2 میلیون و 600 هزار تومان باشد

رییس خانه کارگر گفت: طبق اطلاعات و آماری که ما داریم وضعیت معیشتی و زندگی کارگران با حقوق آنها اختلاف فاحشی دارد، بر پایه این اطلاعات حداقل ...


شهباززاده به نفت تهران پیوست

مهاجم پیشین تیم فوتبال آلانیا اسپور ترکیه به نفت تهران پیوست.گوینده مشهور خبر صداوسیما ناگهان حذف شد!

مدتی بود که که وقتی به بخش‌های مختلف خبری تلویزیون نگاه می‌انداختیم رد و نشانی از رضا حسین‌زاده، گوینده خبر با سابقه نمی‌دیدیم تا این‌که چندی پیش خبر وخامت حال او و بستری‌شدن این گوینده در بیمارستان منتشر شد. علت غیبتش در بخش اخبار تلویزیون را که جویا شدیم هر کسی دلیلی را برای آن آورد؛ عده‌ای کسالت و بیماری عده‌ای بازنشستگی و… اما خودش به‌هیچ‌وجه زیر بار برچسب بازنشستگی نمی‌رود .


برادرکُشی رهبر کره شمالی؛ رد یابی دو مظنون زن

در سال های گذشته دولت چین مسئول حفاظت از جان کیم جونگ نام بوده است. فرزند ارشد رهبر سابق کره شمالی یک بار نیز در سال 2012 از یک ترور جان سالم به در برده بود.


وزیرکشور: نمی‌شود هر کسی یا کسانی دیگران را با روش‌های قهرآمیز کنترل کنند

وزیرکشور: نمی‌شود هر کسی یا کسانی دیگران را با روش‌های قهرآمیز کنترل کنند

سیاست | يكشنبه ۰۱ آذر ۹۴ ساعت ۲۳:۱۰ | نسخه چاپي

رحمانی
وزیر کشور با انتقاد از رفتار مسببان حادثه ورامین، تاکید کرد:پس از گذشت ۳۷ سال ازپیروزی انقلاب ، پسندیده نیست افرادی به هر دلیلی تجمعی قانونی را به هم بزنند.
به گزارش سایت خبری پایش آنلاین عبدالرضا رحمانی فضلی در برنامه تلویزیونی نگاه یک، در پاسخ به سئوالی درباره آخرین پیگیری‌ها درباره اتفاق ورامین، ابتدا به حادثه مشابه چندی قبل در شیراز اشاره کرد و افزود: چندی پیش در شیراز آقای مطهری(نماینده مجلس ) قصد سخنرانی داشت که فرمانداری آن سخنرانی را تعطیل کرد اما چون این برنامه مجوز داشت ،نباید تعطیل می‌شد و در حدی نبود که موضوع امنیتی شود.

وی گفت: وزارت کشور با دستور رئیس جمهوری این موضوع را پیگیری کرد، همه مستندات جمع آوری شد و در کمتر از دو هفته به قوه قضائیه داده شد که در مرحله تحقیقات و صدور رای است. وزیر کشور با بیان این که در مساله ورامین عده‌ای با مجوز وزارت کشور افرادی را در یک سالن دعوت کرده بودند تا مباحث انتخاباتی داشته باشند، افزود: ما الگوی مردمسالاری هستیم و ادعای قانونمداری داریم ، لذا پسندیده نیست افرادی به هر دلیلی تجمع را به هم بزنند. اگر واقعا دغدغه‌ای دارند می‌توانندبه نیروی انتظامی، قوه قضائیه و وزارت اطلاعات منعکس کنند. رحمانی فضلی تاکید کرد: وزارت کشور اجازه نمی‌دهد مراسمی‌غیر قانونی برای بر هم زدن مراسم‌های دیگر برگزار شود چون مشکلات امنیتی به دنبال دارد و نمی‌شود هر کسی یا کسانی دیگران را با روش‌های قهرآمیز کنترل کنند. وی گفت: در شرایطی که به دنبال انتخاباتی سالم و ‌باشکوه هستیم اگر فضا امنیتی شود کسی نمی‌تواند خود را به عنوان نامزد معرفی کند.

وزیر کشور تاکید کرد: در بحث دادن مجوز به وظایف قانونی خود عمل می‌کنیم و بنا نیست اتفاقی رخ دهد . کسانی که اقدامات غیر قانونی انجام می‌دهند ممکن است بعداً همین مسائل سر خودشان هم بیاید. باید قدرت تحمل شنیدن و استدلال را بالا ببریم . مثلا اتفاقی که در ورامین رخ داد چه حسنی داشت جز این که در رسانه‌های داخلی و خارجی‌، کشور را بی نظم نشان دادند؟

وی افزود: در دو سال گذشته روزانه ۱۰۰ اجتماع و سخنرانی در کشور داشته‌ایم که در آستانه انتخابات بیشتر هم می‌شود، اما به اندازه تعداد انگشتان دست هم مشکل نداشته‌ایم‌. وزیر کشور در بخش دیگری از مصاحبه اش ، درباره برگزاری انتخابات به شیوه الکترونیکی هم گفت: شورای نگهبان بحث سخت افزاری دستگاه‌های اخذ الکترونیکی آرا را تائید کرده است و منتظر نظر این شورا در بحث نرم افزاری هستیم. وی همچنین گفت: لایحه شفافسازی منابع مالی و هزینه‌های انتخابات نامزدها و احزاب را تقدیم مجلس کرده‌ایم و انتظار این است که در مجلس تصویب شود. رحمانی فضلی درباره موضوع تائید صلاحیت نامزدهای انتخابات توسط شورای نگهبان افزود: در این باره بر اساس قانون و مستندات، صلاحیت‌ها را بر اساس نظر مراجع چهارگانه شامل نیروی انتظامی، قوه قضائیه، وزارت اطلاعات و سازمان ثبت احوال پیگیری می‌کنیم و شورای نگهبان هم با توجه به نظارت استصوابی عمل می‌کند.

وی گفت: در بحث تائید صلاحیت‌ها هر جا احساس کنیم حق کسی ضایع می‌شود به شورای نگهبان اطلاع می‌دهیم.البته افرادی هستند که مسائل مالی، اخلاقی و محکومیت‌هایی دارند که طبیعی است که رد صلاحیت شوند اما همین افراد باید دلایل رد صلاحیت خود را بدانند و این وظیفه شورای نگهبان است که دلایل را اعلام کند. رحمانی فضلی با تاکید بر این که حرف همه را خواهیم شنید و توصیه ما این است که همه قانون را رعایت کنند، در پاسخ به سئوالی درباره جلوگیری از ورود پول‌های کثیف به عرصه انتخابات تاکید کرد:‌ من موضوع پول‌های کثیف را در جمع فرماندهان ناجا و درباره گردش مالی بحث قاچاق و مواد مخدر مطرح کردم و گفتم این پول‌ها، کثیف است و می‌تواند در همه عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی وارد شود. به همین منظور مجلس از ما خواست که تدبیری بیندیشیم تا این پول‌ها در انتخابات وارد نشود و ما هم در این باره لایحه‌ای را آماده کردیم. وزیر کشور همچنین با بیان این که همه باید به آرامش و امنیت احترام بگذاریم، یادآور شد: هیچ کس نباید به خاطر علایق خود، آرامش جامعه را به هم بزند و امنیت را خدشه دار کند.ما با قدرت بر سر تامین امنیت ایستاده‌ایم و در این باره با هیچ کس معامله نمی‌کنیم.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟