جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


چراغ قوه ای که با نور می تواند آتش روشن کند + تصاویر

این چراغ قوه از 100لامپ بسیار قوی که برای ویدئو پروژکتورها استفاده می شود ساخته شده و نور آن بسیار قوی تر از چراغ قوه های معمولی می باشد. این چراغ ...


پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


محسن هاشمی: خانواده ما روسفید شدند

محسن هاشمی: خانواده ما روسفید شدند

سیاست | شنبه ۳۰ آبان ۹۴ ساعت ۱۵:۵۸ | نسخه چاپي

محسن هاشمی مدیر عامل سابق مترو و پسر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در پاسخ به این سوال که به عنوان یک آقازاده نظر شما درباره ریشه کلمه آقازادگی چیست؟ گفت: استفاده گسترده از عنوان آقازاده در ادبیات سیاسی ایران سابقه ای کمتر از بیست سال دارد، و ابتدائا جناح چپ تندرو ، از این واژه برای تخریب استفاده کرد واکنون جناح راست تندرو، از این ابزار استفاده می کند، معمولا افراطیون دو طرف در اکثر موضوعات در نهایت بهم می رسند.
وی ادامه داد: اگر به خود کلمه بپردازیم آقازاده یعنی فرزند آقا، و منظور از آقا نیز شخصیت یا مقامی مهم است که برای فرزندان علما استفاده می شد ولی هم اکنون برای فرزندان ومرتبطین مقامات وبزرگان اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و ورزشی استفاده می شود.
به گزارش نامه نیوز معاون عمرانی دانشگاه آزاد خاطر نشان کرد: بنده نمی‌توانم در مورد وضعیت آقازاده ها بصورت کلی صحبت کنم اما اگر منظورتان از آقازاده ها، فرزندان آیت اله هاشمی رفسنجانی است، خوشبختانه در طول ده سال گذشته کذب بودن قریب به اتفاق شایعات مطرح شده علیه خانواده ما ثابت شده وروسفید هستیم و باید بگویم که من تقریبا از اوایل کودکی و وقتی که خودم را شناختم، هجوم ماموران ساواک به منزل‌مان ودستگیری‌های پدرم را بخاطر می‌آورم که مرتب تحت تعقیب و پیگرد بودیم.
فرزند آیت‌الله هاشمی با یادآوری دوران قبل از انقلاب تصریح کرد: دوران کودکی ونوجوانی من وبرادران وخواهرانم پشت دیوارهای زندان‌ها و در نگرانی از سرنوشت پدر می گذشت . جالبست، زندگی ما با زندان عجین بوده است و اتفاقا خواستگاری و ازدواج دوخواهرم نیز از همان زندان شروع شد و آیت الله لاهوتی که از شخصیت‌های دوران مبارزه وهمبند پدر بود برای پسرانش، خواهرانم را از پدرم خواستگاری کردند . خوشبختانه در همین فاصله انقلاب به پیروزی رسید هردو بزرگوار آزاد شدند و مراسم عقد ساده ای مقارن با پیروزی انقلاب برگزار شد.
مدیرعامل سابق مترو تهران افزود: بعد از انقلاب هم مهمترین حادثه در سالهای اول، ترور پدر و گلوله خوردن ایشان در منزل توسط گروهک فرقان بود و ما پس از انتقال ایشان به بیمارستان هم نگران تکرار ترور ایشان بودیم و با امنیتی شدن فضای کشور من مجبور شدم بخاطر اینکه نمی خواستم، با محافظ در دانشگاه تردد کنم ، از دانشگاهم انصراف بدهم و طبق صلاحدید مادر اواخر سال ۵۸ بصورت ناشناس به خارج از کشور بروم.
وی گفت: مهدی ویاسر هم در جنگ مرتب ودرسن نوجوانی به جبهه می رفتند وهردو بارها مجروح و یکبار هم شیمیایی شدند.
بزرگ ترین پسر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: در اواسط جنگ بود که پدرم از من که، در آن زمان در پلی تکنیک مونترال مهندسی مکانیک شاخه کمپوزیت ها و پلاستیکها را می خواندم که کاربرد زیادی در مسایل موشکی نیز داشت، خواست بخاطر حملات موشکی به شهرها ونیاز به علم تولید موشک درسم را رها کنم و به ایران برگردم ومن در حالی که در دوره دکترا مشغول شده بودم، بدون تردید به ایران آمدم وبخاطر دارم کامپیوتر شخصیم که در آن روزها در ایران کمتر وجود داشت، را با خود به مجتمع موشک سازی یا مهدی بردم تا به مهندسان ایرانی دانش طراحی با کامپیوتر را منتقل کنیم وچندسالی با تمام توان در این حوزه مشغول بودم.
محسن هاشمی ادامه داد: الان هم پس از گذشت سی سال وضعیت خانواده ما برای عموم قابل مشاهده است، مهدی در رابطه با پرونده ای که خود دادگاه اعلام کرده است، در آن پولی دریافت نکرده وپول دهنده وپول گیرنده مشخص است به زندان محکوم شده است، در حالی که در پرونده‌هایی ده‌ها برابر این پرونده، فرد مقصر که اتفاقا آقازاده هم نیست اما حمایت می شود و حتی به عنوان متهم هم احضار نمی‌شود.
مدیرعامل سابق مترو تهران در مورد فعالیت‌های سیاسی و انقلابی خواهرهای خود نیز می‌گوید: فائزه نیز بخاطره یک مصاحبه به شش ماه زندان محکوم شد و حبسش را تحمل کرد، در حالیکه افرادی هستند که بدترین تهمت‌ها را به نظام زدند حتی یکبار در دادگاه نیز حاضر نمی شوند.
وی تصریح کرد: فاطمه نیز با وجود آنکه از ابتدای انقلاب وتاسیس حزب جمهوری اسلامی در این حزب وتحت نظر شهید بهشتی فعالیت می کرد، هیچگاه مسئولیت حکومتی نگرفت و خود را وقف بنیاد بیماران خاص کرد.
وی در مورد فعالیت‌های خود در زمان مترو تهران و بعد آن هم گفت: من نیز با وجود بیست سال سابقه در مدیریت شهری وحمل ونقل ریلی(مترو)، در انتخابات شورای شهر توسط دولت قبل تایید صلاحیت نشدم، در حالیکه مشکلی ندارم که باعث ردصلاحیت شود و فقط بخاطر تایید نشدن صلاحیت پدرم در انتخابات ریاست جمهوری و برای پیشگیری از مشخص شدن محبوبیت ایشان با آرا من، رد صلاحیت شدم .اما در همین کشور شاهد هستیم، افرادی ناشناس برای افکارعمومی، بخاطر پیوند به برخی افراد یا نهادها، به ثروت وقدرت می رسند و به نظر همانگونه رانتخواران با فضاسازی سعی می کنند دیگران را تخریب کرده خود را پشت این مسایل پنهان کنند.
محسن هاشمی در پایان خاطر نشان کرد: مطمئنا وظیفه رسانه‌ها و افکارعمومی پرداختن به موضوع رانتخواری است، رانت از هر منشایی باشد منفی است قطعا اگر این منشا آقازاده گی هم باشد بدتر است اما این فرصت نباید برای رانتخواران فراهم شود که با بازی کردن با افکارعمومی بخواهند تحت الشعاع مبارزه با آقازاده ها به رانت خواری خود ادامه دهند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟