۲۱ سیاستمدار ایرانی در کدام منطقه تهران زندگی می‌کنند + تصاویر

مقام های ارشد ایرانی در کدام منطقه پایتخت زندگی می کنند؟ در میانه موج فیش حقوقی نگاهی داریم به منازل مسکونی آن‌ها در این شهر. اینکه هر یک کجا ...


قسمت اول

معرفی خودروهای تشریفات در کشور های جهان

امپراطور ژاپن از تویوتا سنتری، نخست‌وزیر ایتالیا از مازراتی، نخست‌وزیر مالزی از پروتون پردانا، رئیس جمهور چک از اشکودا ساپرپ و پادشاهی بریتانیا ...


جزئیات نشست دیروز هیات رئیسه مجلس با سیف درباره موسسات اعتباری

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، جزئیات نشست دیروز نایب رئیس و تعدادی ازنمایندگان مجلس با رئیس کل بانک مرکزی با موضوع موسسات مالی و اعتباری ...


توضیحات «نوئرت» در مورد تائید برجام توسط دولت ترامپ

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا توضیحاتی را در مورد تائید برجام و اقدامات واشنگتن علیه تهران ارائه کرد.


وقتی فقط اشتباهات داوری سرخابی‌ها در بوق و کرنا می‌شود

ورزش | شنبه ۳۰ آبان ۹۴ ساعت ۱۵:۵۸ | نسخه چاپي

سرمربی گسترش فولاد گفت: مسئول این یک امتیازی که از دست دادیم را داور مسابقه می‌دانم و معتقدم اگر اشتباه داوری نبود شاید حتی می‌توانستیم حریف را شکست دهیم.

به گزارش فارس، فراز کمالوند در خصوص دلایل شکست گسترش فولاد مقابل استقلال خوزستان در هفته دوازدهم لیگ برتر گفت: ابتدا باید این نکته را عنوان کنم که ما هفته گذشته از سوی باشگاه گسترش نامه‌ای را به دبیرکل فدراسیون فوتبال ارسال کردیم که البته یک رونوشت آن نیز به کمیته داوران ارسال شد و در این نامه به اهمیت دیدار گسترش مقابل استقلال خوزستان اشاره کرده و از فدراسیون فوتبال درخواست کردیم تا یک داور مناسب برای این دیدار انتخاب شود.

وی ادامه داد: به این منظور این نامه را ارسال کردیم که اولا حساسیت خاصی بین گسترش و استقلال خوزستان در صدر جدول وجود داشت و به نوعی این یک مسابقه ۶ امتیازی بود و در ثانی اینکه ما سال گذشته در بازی برگشت مقابل همین تیم استقلال خوزستان که با قضاوت پیام حیدری برگزار شد متضرر شدیم و علاوه بر اینکه یک پنالتی محرز برایمان گرفته نشد در ادامه یک یار حریف نیز باید اخراج می‌شد که این اتفاق هم نیفتاد.

کمالوند گفت: به همین دلیل و به خاطر حساسیت‌هایی که وجود داشت این نامه را ارسال کرده و درخواست کردیم تا داوری برای این مسابقه انتخاب شود که بتواند به خوبی از پس قضاوت برآید اما متاسفانه پنجشنبه گذشته و در جریان بازی با استقلال خوزستان داور باز هم یک اشتباه محرز دیگر را مرتکب شد و یک پنالتی را برای تیم میزبان اعلام کرد که آنها با همین پنالتی پیروز شدند و در نهایت باز هم گسترش فولاد از داوری متضرر شد.

وی تاکید کرد: ما تا به حال نسبت به اشتباهات داوری هیچ اعتراضی نکردیم و حتی عنایت رئیس کمیته داوران دو بار در مصاحبه‌های خود اعلام کرده است که گسترش فولاد از داوران متضرر شده و چون این تیم تماشاگر ندارد تا به حال صدایش در نیامده است.

سرمربی گسترش فولاد گفت: در همین راستا سوال من همین است که تا کجا باید تحمل کرد؟ حسین عسگری کارشناس داوری شب گذشته در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد که پنالتی که برای استقلال خوزستان گرفته شد درست نبود و ما با همین پنالتی بازی را واگذار کردیم اما چقدر باید تحمل کنیم و چقدر باید مجموعه گسترش فولاد بردباری و صبوری به خرج دهد و اهانتی را مرتکب نشود؟

وی افزود: از نیم‌فصل دوم سال گذشته تا رقابت‌های امسال حدود یک فصل کامل است که سرمربی گسترش شده‌ام و حتی یک بار هم سابقه نداشته که داور مسابقه حتی به نیمکت ما تذکر بدهد اما مجموعه گسترش فولاد که به صورت خصوصی اداره می‌شود تا چه اندازه باید از اشتباهات داوری متضرر بشود، بردباری و صبوری به خرج دهد و صدایش هم در نیاید.

کمالوند تاکید کرد: از آقای عنایت رئیس کمیته داوران می‌خواهم تا به پرسش‌های من پاسخ دهد و حداقل این حرف‌ها را بخواند.  چرا وقتی ما به صورت کتبی خواهش کردیم تا یک داور مناسب برای دیدار پنجشنبه انتخاب شود، داوری را انتخاب کردند که طی دو ماه گذشته دو بار به خاطر قضاوت‌های ضعیفش محروم شده بود. چون این شرایط را می‌دانستیم و حتی آن را پیش‌بینی می‌کردیم چنین نامه‌ای را برای دبیرکل فدراسیون فوتبال ارسال کردیم تا از حساسیت موضوع خبر بدهیم.

وی یادآور شد: کمیته انضباطی به درستی می‌گوید که نباید به داوران توهین کرد و من هم خودم را کنترل می‌کنم اما راه‌حل چیست؟ زنوزی مالک باشگاه در این پنج سال ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه کرده و استادیومی ساخته است که میزبان رقابت‌های نوجوانان آسیا می‌شود هرچند که ما در این خصوص به وظیفه ملی‌مان عمل کردیم و چیزی هم نخواستیم.

سرمربی گسترش فولاد گفت: اگر این مشکلات و اشتباهات در یکی دو بازی بود می‌گفتیم اشکالی ندارد اما در دیدارهای متعددی در فصل جاری و دفعات از مشکلات داوری ضربه خورده‌ایم و این برای من سوال ایجاد کرده است که تا پایان فصل در چند بازی دیگر قرا راست این اتفاق بیفتد.

کمالوند در مورد اینکه راهکارش در خصوص برطرف شدن این مشکلات چیست؟ گفت: راهکارش این است که به اندازه‌ای که به تیم‌های بزرگ اهمیت داده می‌شود و یک اشتباه از آنها را در بوق و کرنا می‌کنند برای تیم‌های کوچک و بی‌تماشاگر نیز همین نگاه وجود داشته باشد. اگر هم قرار است برخوردی بشود این برخورد عمومی و یک شکل باشد.

وی گفت: نقطه عطف فوتبال ما سازمان لیگ است و اینکه شخص تاج نگاهش به استقلال و پرسپولیس با تیم‌هایی مثل گسترش نگاهی برابر است اما در کمیته داوران اینطور نیست. ما اگر بازی با استقلال خوزستان را نباخته بودیم حالا شرایطمان در جدول کلی متفاوت بود. ما همواره به قانون و مقررات به شخصیت داور احترام می‌گذاریم و همیشه هم متضرر می‌‌شویم.

کمالوند در پایان گفت: اگر مصاحبه‌ای علیه داوران شود کمیته انضباطی افراد را محروم می‌کند اما حالا که ما از مجاری قانونی چنین مواردی را پیگیری می‌کنیم عکس‌العمل آنها چیست؟ به شخصه مسئول این یک امتیازی که از دست دادیم را داور مسابقه می‌دانم و معتقدم که اگر اشتباه داوری نبود شاید حتی می‌توانستیم حریف را شکست دهیم.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟