پرونده قتل وکیل جوان پیچیده ترشد/مادرمقتول:پسرم مبتلا به سرطان بود

مادر وکیل جوان که در توطئه‌ای شوم به قتل رسیده است، منکر آشنایی پسرش با عامل جنایت شد. این درحالی است که متهم به قتل در بازجویی‌ها اعتراف کرده وکیل جوان را به اتهام حضور در پرونده طلاق‌اش کشته است.


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی ...


توزیع میوه‌های​ تنظیم بازاری تا اطلاع ثانوی

قائم مقام وزیر کشاورزی در امور بازرگانی اعلام کرد که میوه های تنظیم بازاری شب عید تا اطلاع ثانوی و برای کنترل قیمت‌ها به نفع مصرف کنندگان و ...


میکرفون عارف برای اولین‌بار در مجلس باز شد/حصر در شان نظام نیست/تاکید برعدم دخالت نظامیان درانتخابات

رییس فراکسیون امید مجلس گفت: برجام موفقیت بزرگ برای تمام ارکان نظام است و از تخریب و همچنین معرفی آن به عنوان تنها نسخه شفا بخش باید پرهیز شود.


توزیع میوه‌های​ تنظیم بازاری تا اطلاع ثانوی

قائم مقام وزیر کشاورزی در امور بازرگانی اعلام کرد که میوه های تنظیم بازاری شب عید تا اطلاع ثانوی و برای کنترل قیمت‌ها به نفع مصرف کنندگان و ...


وزیر اطلاعات: کشف 10مجموعه تروریستی در ایران

وزیر اطلاعات: کشف ۱۰مجموعه تروریستی در ایران

سیاست | دوشنبه ۲۵ آبان ۹۴ ساعت ۱۶:۳۰ | نسخه چاپي

وزیر اطلاعات، تروریست های داعش را دست پرورده آمریکا و صهیونیسم دانست و گفت: جمهوری اسلامی با هوشمندی و با اشراف اطلاعاتی جلوی هرگونه حرکت آن ها را گرفته است به گونه ای که در ماه محرم بیش از ۱۰ مجموعه تروریستی را کشف کردیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت اطلاعات حجت الاسلام و المسلمین علوی عصر دوشنبه در جمع علمای استان کردستان، امنیت را محصول همکاری دستگاه های امنیتی، اطلاعاتی، نظامی، سپاه، بسیج، ارتش و دستگاه قضا دانست و گفت: این امنیت بی بدیل محقق نمی شود مگر آنکه «مردم پایه» باشد بسیاری از توطئه های دشمن با همکاری مردم کشف شده است پس قدرت دستگاه های اطلاعاتی به تنهایی کافی نیست و مردم هستند که به دستگاه های اطلاعاتی کمک می کند.
علوی در ادامه با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی فرقی بین شهروندان شیعه وسنی قائل نیست، افزود: رفاه وسربلندی همه آحاد مردم در هر قومیت و مذهبی از وظایف نظام اسلامی است برای نظام فرقی بین شهروندان شیعه و سنی نیست رفاه و سربلندی را برای همه مردم می خواهیم.
وزیر اطلاعات تصریح کرد: همه شهروندان با هر قومیت و مذهبی که باشند، برای ما عزیز هستند.
وی گفت: دستگاه اطلاعاتی و امنیتی با تروریست ها و برهم زنندگان امنیت برخورد می کند و برایش فرقی نمی کند که از چه مذهبی باشد هرگروهی که امنیت را به خطر اندازد، دستگاه امنیتی با آن برخورد خواهد کرد.
وی اظهار داشت: هرکس که میان شیعه و سنی اختلاف افکنی کند، چه سنی باشد چه شیعه، محکوم است این ها مورد قبول جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیست، بطور جدّی با آن دسته از اختلاف افکنان که به مقدسات اهل سنت توهین نموده و مسئولان را به خاطر رفتار اسلامی با برادران اهل سنت ملامت می کردند، برخورد کرده و خواهیم کرد.
وزیر اطلاعات افزود: تندروی مذهبی در شیعه و سنی مورد پسند اسلام نیست و توصیه اسلام، به مهربانی و بردباری با عقاید مختلف است.
وی وحدت شیعه و سنی را موضوع با سابقه ای دیرین دانست که علمای پیشین ما هم به آن توصیه کرده اند.
حجت الاسلام والمسلمین علوی با اشاره به ضرورت حفظ وحدت بین شیعه و سنی گفت: علمای اسلام همواره بر این مهم یعنی مهربانی و برادری تاکید داشته اند شیعه و سنی، دشمن دیرینه ای داشته اند که علمای هر دو فرقه آن ها را خوب شناسایی کرده بودند.
وی گفت: اسلام امر به وحدت کرده و نقشه راه را این چنین ترسیم کرده است.
دکتر علوی با اشاره به دست آوردهای مسئله وحدت شیعه و سنی تصریح کرد: به برکت رهبری امام راحل (ره) و هدایت های هوشمندانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) توفیقاتی داشته ایم که جایگاه ایران در جهان ممتاز شده و مورد حسرت دشمنان قرار گرفته ایم.
وزیر اطلاعات افزود: «اسلام دین فطرت است و با فطرت انسان منطبق است این فطرت از تندروی و کندروی رنج می برد، اسلام انسان را با برنامه هایی که بر اساس این فطرت و به دور از افراط و تفریط است، به حرکت در می آورد اسلام دین اعتدال است خداوند، مسلمانان را برای دنیا الگو قرار داده است به تعبیر دیگر اگر در سایر ادیان افراط و تفریط بوده، اسلام دین وسط قرار داده شده
است».
دکتر علوی با اشاره به نتایج مضر افراط و تفریط گفت: زیر بنای افراط و تفریط جهل است و جاهل، دچار افراط و تفریط می شود افراط و تفریط در هیچ مسئله ای اعم از اقتصاد، اعتقادات، اخلاق و ... پسندیده نیست اسلام در امر انفاق هم افراط و تفریط را نمی پسندد و حتی در این امر خیر هم اعتدال را توصیه می کند.
علوی افزود: در امر اعتقادات نیز اسلام، جبر و اختیار را به صورت مطلق رد و مجموعه ای از جبر و اختیار را توصیه کرده است در اخلاق نیز توصیه به اعتدال کرده است.
علوی در ادامه گفت: جایگاه والای جمهوری اسلامی قدرت های دنیا را مجبور به مذاکره با ایران کرده و آن ها نیاز به مذاکره با ایران داشته اند. موفقیت های هسته ای کشور آن ها را وا داشت که فناوری هسته ای جمهوری اسلامی را بپذیرند.
وزیر اطلاعات، اشراف اطلاعاتی ایران و سربازان گمنام امام زمان (عج) را مانع رخنه دشمن برای اقدامات تروریستی دانست.
علوی گفت: با وجودی که در کشورهای دیگر انفجارهایی رخ می دهد، امنیت بی بدیل جمهوری اسلامی، موجب ارتقای جایگاه بین المللی کشور شده و این در حالی است که تهدید، علیه جمهوری اسلامی ایران جدی است.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟