خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...


اظهار نظر یک دیپلمات پاکستانی درباره سفر روحانی به اسلام آباد

یک دیپلمات ارشد پاکستان معتقد است سفر قریب الوقوع رئیس جمهوری اسلامی ایران به اسلام آباد اگرچه بیشتر با هدف شرکت در اجلاس سران اکو' انجام ...


سئوال جالب منصوریان از خبرنگاران عربستانی بعد از برد استقلال

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران بعد از پیروزی مقابل التعاون عربستان در نشست خبری سئوالی را از خبرنگاران عربستانی پرسید.


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر عفونت تنفسی ناشی از ویروس‌ها بویژه ویروس پارا آنفلوآنزا رخ می‌دهد ...


قطارهای لوکسی که تا کنون ندیده‌اید

همواره سفر از امور مورد توجه بشر به حساب می آید. در گذشته به دلیل نبود امکانات از احشام به عنوان وسیله برای سفر استفاده می کردند؛ با پیشرفت تکنولوژی ...


ارتش: داعش به ایران نزدیک شود، نابود می‌شود

ارتش: داعش به ایران نزدیک شود، نابود می‌شود

سیاست | دوشنبه ۲۵ آبان ۹۴ ساعت ۱۶:۳۲ | نسخه چاپي

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: داعش در صورت حمله به ایران، در خارج از مرزهای کشور نابود می شود.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما سرتیپ احمدرضا پوردستان  امروز در نشست خبری رزمایش محمد رسول‌الله در تربت جام افزود: امروز با چهره‌ای جدید از تهدیدات دشمن روبه‌رو هستیم که گروه‌های تکفیری و تروریستی بازگیران اصلی این تهدیدات هستند و در این زمینه تاکتیک‌ها و سلاح‌هایی را نیروی زمینی ارتش تهیه کرده است که نشان از توانایی ایران دارد.
او گفت: تهدید داعش برای ما تهدیدی تازه و جدی نیست و در خرداد پارسال هم در استان دیاله عراق به مرزهای شرقی این کشور رسید که در  با تعریف خط قرمز  ۴۰کیلومتری برای داعش اخطار دادیم اگر از این خط قرمز عبور کند با پاسخ قاطع نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مواجه می‌شود ،اگرچه نیروهای خود را در مرز تقویت و آمادگی خود را برای مقابله با هرگونه تهدید اعلام کردیم.
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: امروز نیز اطلاع داریم بخشی از داعش در شمال افغانستان با طالبان نیز بیعت کرده و علاقمنداست به مرزهای ما نزدیک شود و به گفته مقام معظم رهبری در دانشگاه امام حسین(ع) بخشی از کشورهای مرتجع منطقه نیز علاقمند به حضور داعش در مرزهای جمهوری اسلامی ایران هستند اما ما آمادگی لازم داریم این تهدیدها را قبل از اینکه به مرزهای کشور نزدیک شوند از بین ببریم، همچنین راهبرد ما این است که داعش در صورت حمله، در خارج از مرزهای کشور نابود شود و این در صورتی است که از خط قرمز ۴۰کیلومتری ما عبور کند.
او افزود: برگزاری رزمایش‌ها برای دشمنانی است که ما را تهدید می‌کنند تا بدانند سربازان ولایت انگشتانشان روی ماشه قرار دارد و در صورت خیال خام تهدید و تجاوز با پاسخ کوبنده سربازان ولایت مواجه می‌شوند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: رزمایش محمد رسول‌الله در منطقه شرق کشور و در دو مقطع دفاعی ـ امنیتی و دیگری برای جنگ‌های نیابتی برگزار می‌شود تا قابلیت‌های خود را نشان دهیم.
پوردستان درباره تولیدسلاح‌های جدید افزود: این سلاحها به همت متخصصان با پشتیبانی صنعت دفاعی و دانشگاه‌ها متناسب با تهدیدها در حوزه دفاع زمینی و برای افزایش ارتقای نیروی زمینی ارتش در نظر گرفته می‌شود که تا پایان امسال یا ۲۹فروردین شاهد بهره‌برداری از سلاح‌های جدید خواهیم بود.
او با تاکید برتامین امنیت کاروان‌های اربعین حسینی هم گفت: آحاد نیروهای مسلح وارد شده‌اند و مرزهای خوزستان و بخشی از مرزهای استان کرمانشاه در اختیار ارتش قرار دارد و با همدلی موجود بین سپاه پاسداران، ناجا و نزاجا و با پشتیبانی نیروهای اطلاعاتی همه حرکت‌ها در داخل و خارج مرزها و فرامنطقه‌ای رصد می‌شود تا متناسب با آنها اقدامات لازم صورت گیرد.
فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: ما هیچ نگرانی در باره تهدیدات نداریم ؛تهدیدات برای ما تازگی ندارد و آمادگی کامل برای مقابله را داریم.
رزمایش صحرایی، دفاعی – امنیتی محمد رسول الله سه ارتش از فردا به مدت دو روز در منطقه عمومی تربت جام برگزار می شود.
در این رزمایش یگانهای سپاه ،زرهی ،پدافند ، هوانیروز و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با هدایت قرارگاه منطقه ای شمال شرق نیروی زمینی ارتش برگزار می شود.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟