مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...


رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد


رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد


خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


نمایشگاه خودروهای کلاسیک در آلمان‎

در این نمایشگاه انواع موتور سیلکت های قدیمی و محصولات بنز و پورشه نمایش داده شد.


راهکار یک نابینا برای کسب موفقیت

| چهارشنبه ۲۰ آبان ۹۴ ساعت ۱۲:۱۵ | نسخه چاپي

رسیدن به موفقیت آرزوی هر انسانی است، اما حامد محمدی روشن دل کردستانی با تلاش و امیدی وصف ناپذیر نه تنها موفقیت در یک زمینه بلکه در زمینه های گوناگون توانسته به درجات بالا برسد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، به سراغ یک جوان روشندل میرویم.
سین: خودتان را معرفی بفرمایید؟
جیم: حامد محمدی متولد ۱۳۶۷در سنندج هستم.
سین: در حال حاضر مشغول به چه کاری هستید؟
جیم: همزمان با  ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی مشغول به کار وکالت و به عنوان مدرس در زمینه آمادگی برای آزمون وکالت وآزمون کارشناسی ارشد مشغول به تدریس هستم.
سین:اولین افتخاری که در زندگیتان به دست آوردید؟
جیم:اولین افتخارم تولدم بود چون پدر ومادرم را به دست آوردم والبته آنچه را که بعدا به عنوان افتخار کسب کردم پایه واساسش همان افتخار داشتن پدر و مادر خوب است.
سین:آقای محمدی داستان اصلی زندگی شما از کجا شروع شد؟
جیم:بعد از به دنیا آمدن ودر سن یک سالگی بخاطر تب شدید بود که دچار آسیب بینایی شدم و بیناییم را از دست دادم و این شروع یک زندگی متفاوت البته از دید دیگران بود اما من به کمک پدر ومادرم توانستم به اطرافیانم نشان دهم که زندگی من متفاوت نیست بلکه باید متفاوت تلاش کرد .
سین:از ادامه تحصیلتان با وجود وضعیت پیش آمده برایمان بگویید؟
جیم:طبق شرایطی که من داشتم آنچه که در مسیر تحصیلم مانع ایجاد می کرد مشکلاتی از جمله عدم پیش بینی راهکارهای مناسب برای نابینایان از سوی سیستم آموزشی، عدم همکاری مسئولین، کارکنان ومعلمین نظام آموزشی، عدم ارائه خدمات مناسب برای نابینایان و نبود فرهنگسازی برخورد مناسب با نابینایان این موارد همیشه موانعی بودند که بر سر راه  ایجاد مشکل می نمود و گاها نیزغذاب آور بود .البته با وجود همه این مشکلات همه موانع را با تکیه بر توانایی هایم و جمله زیبای خواستن توانستن است از سر راه برداشتم.
سین: مهمترین اتفاق دوران زندگیتان چه اتفاقی بود؟
جیم: میتوانم بگویم ورود به شغل وکالت یکی از اتفاقات مهم در زندگی من میباشد.
سین:چرا شغل وکالت را انتخاب کردید؟
جیم:عشق به دفاع از حق وعزت وبزرگی این شغل ، شوق ورود به شغل وکالت را درمن ایجاد کرد و همین باعث موفقیت در کارم شد.
سین:وضعیت استقبال مردم از شغلتان و میزان رضایت مندی آنها از کار شما چقدر است؟
جیم:در خصوص استقبال باید گفت خودم هم فکرش را نمیکردم چون پرونده های برای کار به من ارجاع داده میشود که به همکاران دیگر داده نمیشود ولی در خصوص رضایت مندی نمیتوانم قضاوت کنم چون در جایگاه مراجعه کنندگان نیستم.
سین:از خودتان راضی هستید؟
جیم:راضی هستم ولی فکر میکنم چیزهای باقی مانده است که هنوز به دست نیاورده ام وباید برای بدست آوردنش تلاش کرد همچنین چیزهای نیز وجود دارد که میخواهم برای دیگران انجام دهم.
سین:چه چیزی حالتان را خوب میکند ؟
جیم:در یک کلام باید بگویم یک جامعه خوب .
سین:نگاه اطرافیان به شما چگونه نگاهی است؟
جیم:میتوان گفت اطرافیان من دو گروه هستند گروهی که واقعا شرایط را درک میکنند و واقع بین هستند و مهمتر از همه ترحم نمی کنند. گروه دیگر درک نمی کنند و بدتر از همه از دید خود قضاوت میکنند.
سین:تابه حال ناامید شده اید؟
جیم:من اکثرا برای آینده ام درصدی میگذارم که شاید به اهدافم نرسم و همین امر باعث شده است که شاید بعضی اوقات کمی ناامید شوم اما شکست را احساس نمیکنم. وآنچه را که به دست نیاورده ام یا از آن ناامید شده ام را به پای مصلحت یا خیر می گذارم.
سین: جدای از کار وکالت به چه حرفه ای علاقه مندید و یا آن را انجام داده اید؟
جیم: جدای از وکالت بنده در هنر فعالیتهای داشته ام منجمله بازیگری نقش اول در دو فیلم دف وهدیه ای به آسمان ودر سطح آماتور در موسیقی فعالیت کرده ام ودر زمینه ورزشی نیز چندین رشته  ورزشی  را به صورت حرفه ای دنبال کرده ام که میتوان به قهرمانی دردو  رشته دو میدانی و گلبال اشاره کرد . و در رشته شطرنج مقام سوم استانی را به دست بیاورم و کوهنوردی را نیز در برنامه های خود داشته و توانسته ام  به چندین قله استانی و خارج از استان صعود کنم .
سین:اعتماد به نفس چقدر در زندگی شما تاثیر گذار بود؟
جیم:به نظر من هر آدمی بعد از آنکه راه زندگی وراه رسیدن به هدفش را مشخص میکند اعتماد بنفس است که به او انگیزه میدهد تا راه  رسیدن به هدفش را ادمه دهد و تلاش کند.من نیز اعتماد به نفس را در وجود خود داشته ام و به آن پروبال بخشیدم.
سین: آیا این آسیب نابینای باعث شده که در زندگی عقب بمانید؟
جیم:برای من خیر. اما متاسفانه  برای بعضی از همنوعانم مانع ادامه راه شده است البته یا خودشان نخواسته اند یا خانواده هایشان دوستان خوبی برای آنها نبوده اند.
سین: از برنامه های آینده تان برایمان بگوید؟
جیم: رسیدن به آینده ای روشن، رسیدن به جایگاه واقعی انسانیت تمام تلاش من برای آینده است.
سین:درخواست شما از مسئولین چیست؟
جیم:ای کاش حرفها به عمل میرسید .من از مسئولین بخصوص نهاد های حمایتی از جمله بهزیستی،شهرداری،استانداری،که حداقل آنچه را که موظف به انجام آن هستند را اجرا نمایند و از مشارکت معلولین نیز استفاده نمایند . در سطح بالاتر هم  تقاضا دارم ضمانت اجرای حمایت از حقوق معلولین را محکمتر پیگیری کنند.
سین:نظر شما نسبت به کلمات  زیر چیست؟
سین:عدالت: جیم:انصاف    سین:موفقیت: جیم:هدف     سین:تلاش  جیم:راه    سین:خدا جیم:پشتیبان    سین:قضاوت  جیم:وجدان
گ

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟