کار پیدا کردن در کدام یک از کشورهای دنیا سخت تر است؟

چین و هند از لحاظ کار پیدا کردن، اوضاع بهتری نسبت به خیلی از کشورهای دنیا دارند؛ کشورهایی که بیشتر در قاره آفریقا هستند و مثل باقی جنبه های ...گران‌ترین ساعت مچی جهان فروخته شد

گران‌ترین ساعت مچی جهان در یکی از حراجی‌های سوئیس به قیمت 11 میلیون دلار به فروش رفت.


نجات ۱۵ شهروند از خطر گاز گرفتگی؛ حال چهار تن وخیم است

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع گاز گرفتگی در یک مجتمع مسکونی خبر داد و گفت: در ابن حادثه ۱۵ شهروند نجات پیدا کردند و چهار تن دیگر راهی بیمارستان شدند.


نخستین عکس بازیگر زن بعد از عمل جراحی بینی

رزیتا غفاری، بازیگر سینما و تلویزیون، عکسی از خود را پس از عمل جراحی در فضای مجازی منتشر کرد.


راه حل مقابله با نفوذ از نگاه ظریف

سیاست | دوشنبه ۱۸ آبان ۹۴ ساعت ۱۹:۴۴ | نسخه چاپي

وزیر خارجه گفت: ما به تمام رهنمودهای رهبر انقلاب توجه می‌کنیم و ما هم نگران نفوذ هستیم، اما بهترین راه مقابله با نفوذ همان داشتن ابتکار عمل است.

به گزارش تسنیم، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در نشست مشترک استانداران و رؤسای نمایندگی‌های خارج از کشور جمهوری اسلامی ایران گفت: به دوستان طرفدار دولت پیشنهاد می‌کنم، بحث برجام را متوقف کنند چراکه بحث‌های مربوط به برجام مانع استفاده حتی حداقلی از آن می‌شود، باید اجماع ملی برای استفاده از دوران پسابرجام شکل گیرد.

وی افزود: متأسفانه برخی از دوستان توجه نمی‌کنند که در سال ۹۰ فروش نفت ما ۲.۵ میلیون بشکه بوده که این میزان در سال ۹۲ و ابتدای کار دولت تدبیر و امید به ۹۰۰هزار بشکه رسید و این روند می‌توانست حالت نزولی پیدا کند و هرکس مدعی است این ادعا باطل است، می‌تواند تحقیق کند این‌گونه بوده یا خیر.

وزیر امور خارجه ادامه داد: برخی از دوستان توجه نمی‌کنند که از سال ۹۰ رشد روند نزولی داشتیم و به منفی ۶ درصد رسیده بودیم ولی این روند را متوقف کردیم.

ظریف گفت: حتی اگر کسی هست که به برجام نمره ۵ می‌دهد باید به‌دنبال استفاده از آن باشد، به برجام چه ۵ بدهیم چه ۹۵ باید از آن استفاده کنیم که اگر استفاده نکنیم این نمره به صفر خواهد رسید.

وی به تأکید رهبر معظم انقلاب بر بستن راه‌های نفوذ اشاره کرد و گفت: ما به تمام رهنمودهای رهبر انقلاب توجه می‌کنیم و ما هم نگران نفوذ هستیم، اما بهترین راه مقابله با نفوذ همان داشتن ابتکار عمل است.

وزیر امور خارجه در ادامه سخنان خود با اشاره به خطرات امنیتی منطقه خاورمیانه اظهار داشت: بعضی‌ها متأسفانه فکر می‌کنند هنوز افراط، برگه بازی است و آن را خطر نمی‌دانند و تا زمانی که این واقعیت برای آنها قطعی نشود که افراط برای هیچ‌کس سرمایه نیست شاهد حمایت برخی از کشورهای منطقه از گروهک‌های تکفیری خواهیم بود.

وی برجام را یک فرصت برای جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: ما نگران شرایط پسابرجام هستیم که چگونه می‌توان از آن به‌نفع کشور و مردم و انقلاب استفاده کرد بنابراین برجام را یک فرصت برای پیشبرد اهداف خود می‌دانیم. باید اختلافات داخلی کنار گذاشته شود و اگر برنامه‌ریزی برای استفاده از دوران پسابرجام نداشته نباشیم، قطعاً با خطرات جدی روبه‌رو خواهیم شد، به‌گونه‌ای نباشد که آنها از برجام استفاده کنند و ما همچنان در اندر خم یک کوچه بمانیم.

وی با بیام اینکه ما شاهد جنایات و وحشی‌گری این گروه‌ها هستیم که اقدامات آنها در هیچ منطقی قابل قبول نیست، اظهار داشت: این گروه‌ها یک خطر امنیتی برای کل جهان هستند، اما برخی همسایگان خطر افراط را درک نکرده و تا زمانی که آنها متوجه نشوند افراط چه خطری دارد، گروه‌های تکفیری از حمایت‌های وسیع برخی ابعاد حاکمیتی کشورهای منطقه برخوردار خواهند بود.

ظریف افزود: همفکری سفرا و استانداران می‌تواند ابعاد خطر افراطی‌گری را بررسی کرده و آن را کنترل کند و مانع ایجاد فرقه‌گرایی، طایفه‌گرایی و اختلاف شیعه و سنی شود. ما در این زمینه به همفکری نیازمندیم.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه در سه دهه اخیر، وزارت امور خارجه در حوزه اقتصادی خیلی تخصص نداشته است، خاطرنشان کرد: اکنون استانداران باید به وزارت امور خارجه راهنمایی دهند و امکانات و نیازهای استان خود را به سفرا و نمایندگان وزارت خارجه معرفی کنند. ارتباط بین استان‌ها و نمایندگی‌های وزارت امور خارجه برای تأمین نیازهای استان‌ها و استفاده از امکانات آنها لازم است.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: