رئیس ستاد مردمی قالیباف:

سال بعد در خبرها می‌نویسند «رییس‌ جمهور قالیباف»!

رئیس ستاد مردمی قالیباف در سال 92 می‌گوید: قالیباف شخصا برای انتخابات برنامه‌ای ندارد، اما ساختار سیاسی اطراف ایشان حتما برنامه دارند. شیران ...


ترامپ چقدر از جیب خودش برای انتخابات خرج کرد؟

در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ مجموعا ۶۶ میلیون دلار از پول خودش را صرف انتخابات درون حزبی و انتخابات هشتم نوامبر کرد.


باب دیلن برنامه کنسرت‌هایش را اعلام کرد

سایت «باب دیلن» اعلام کرد که این خواننده به‌زودی در ولز، انگلیس، اسکاتلند و ایرلند روی صحنه می‌رود.قلیان، 4 دختر جوان را راهی بیمارستان کرد

این دخترها از ساعت 20 شب تا 2 بامداد قلیان استعمال کردند و در نهایت ساعت 2 بامداد با اورژانس تماس گرفته و اعلام کردند که دچار مسمومیت شده‌اند.


تظاهرات در عربستان در اعتراض به حکم اعدام شیخ نمر

جهان | شنبه ۱۶ آبان ۹۴ ساعت ۰:۴۳ | نسخه چاپي

شیعیان عربستان در اعتراض به حکم اعدام روحانی برجسته این کشور و شماری از جوانان انقلابی، تظاهرات کردند.
به گزارش شبکه پرس تی وی، شیعیان عربستان در اعتراض به حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر، روحانی برجسته این کشور، و شماری از جوانان انقلابی تظاهرات کردند.
در این تظاهرات که شامگاه پنج شنبه در استان قطیف برگزار شد، شهروندان عربستان احکام صادره را محکوم کردند.
مردم در منطقه عوامیه نیز تظاهرات گسترده‌ای برپا کردند.
شرکت کنندگان در این تظاهرات با سر دادن شعار «احکام اعدام را قبول نداریم» مراتب خشم و اعتراض خود را نسبت به حکم دادگاه عالی سعودی ابراز کردند.
در این تظاهرات معترضان با در دست داشتن عکس‌هایی از شیخ النمر، حکم صادره علیه وی را محکوم و خواستار لغو فوری آن شدند.
شیخ نمر از برجسته ترین زندانیان سیاسی عربستان به شمار می‌آید که ۲۳ مهر ۱۳۹۳ به اتهام انتقاد از حکومت عربستان به اعدام محکوم شد.
دادگاه تجدید نظر و دیوان عالی عربستان سعودی روز یک‌شنبه (۳ آبان ۱۳۹۴) حکم اعدام شیخ نمر را تایید کردند.
این حکم قبل از اجرا، برای تایید و امضا، برای سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان، ارسال خواهد شد.
وزارت کشور عربستان می‌تواند در صورت امضای پادشاه سعودی، بدون هر گونه هشدار قبلی، حکم اعدام این روحانی شیعه را به اجرا در آورد.
شیخ نمر، ۱۸ جولای ۲۰۱۲ میلادی در مسیر منزل خود در قطیف، هدف حمله نیروهای امنیتی آل سعود قرار گرفت و زخمی شد؛ نیروهای امنیتی سپس وی را دستگیر کردند.
رژیم سعودی در حالی شیخ نمر را به اخلال در امنیت، ایراد سخنرانی‌های ضد دولتی و دفاع از زندانیان سیاسی متهم و محکوم کرده است که وی این اتهامات را رد می‌کند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: