دایی هم به لغو شهرآورد دوستانه واکنش نشان داد؛ آبرویم را بردید!

علی دایی نقش پررنگی در هماهنگی برگزاری شهرآورد دوستانه در آلمان داشت.


بازیگر زن مشهور تلویزیون ایران درگذشت؛ بیوگرافی + تصاویر

نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال «معمای شاه» چهارشنبه دهم شهریور ماه درگذشت.


خداحافظی تهران با پل گیشا در نیمه دوم سال

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در مورد آخرین وضعیت پنج پل فلزی پایتخت توضیحاتی را ارائه کرد.<br /><br />


گفت‌وگو با زن و مردی که تغییر جنسیت داده‌اند/ چرا «ماه عسل» دعوتمان نمی‌کند؟

نگار لطفعلی‌، مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران ملال جنسیتی ایران می‌گوید: «ترنسکشوال» یعنی گذر از جنسیت.


گفت‌وگو با زن و مردی که تغییر جنسیت داده‌اند/ چرا «ماه عسل» دعوتمان نمی‌کند؟

نگار لطفعلی‌، مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران ملال جنسیتی ایران می‌گوید: «ترنسکشوال» یعنی گذر از جنسیت.


فروش 30 میلیاردی 2 جسد به جای مومیایی!

فروش ۳۰ میلیاردی ۲ جسد به جای مومیایی!

حوادث | سه شنبه ۲۸ مهر ۹۴ ساعت ۱۲:۶ | نسخه چاپي

کلاهبرداران حرفه‌ای که قصد داشتند جسد زن و مردی را به جای اجساد مومیایی بفروشند، نمی‌دانستند خریداران، ماموران یگان حفاظت میراث فرهنگی هستند. متهمان با سرقت دو جسد می‌خواستند آنها را 30 میلیارد تومان بفروشند.
به گزارش جام جم، چندی قبل ماموران یگان حفاظت میراث فرهنگی استان کرمان متوجه شدند سه مرد برای فروش دو جسد مومیایی به دنبال خریدار می‌گردند.
متهمان حتی برای فروش و خارج‌کردن اجساد به کشورهای حاشیه خلیج فارس با تعدادی دلال هم وارد معامله شده بودند.
ماموران پس از اطلاع از ماجرا تحقیقات در این زمینه را آغاز کردند و دریافتند گزارش صحت دارد. در ادامه، موضوع به کارآگاهان پلیس آگاهی استان کرمان اطلاع داده شد و تحقیقات مشترک برای شناسایی و دستگیری متهمان آغاز شد.
قیمت 30 میلیاردی مومیایی‌ها
ماموران در نخستین گام در پوشش خریدار با متهمان وارد معامله شدند. فروشندگان که به موضوع شک کرده بودند، ابتدا منکر موضوع شدند اما ماموران با شگردهای روانی توانستند فروشندگان را راضی به این معامله کنند.
متهمان مدعی بودند این اجساد را در استان کرمان پیدا کرده‌اند و دارای قدمت چند هزار ساله هستند و ارزش آنها 30 میلیارد تومان است.
اعضای این باند چند بار با خریداران قرار گذاشتند اما در محل قرار حاضر نشدند. سرانجام یکی از متهمان در محل قرار در حاشیه شهر کرمان حاضر شد که قبل از فرار دستگیر شد.
بازجویی از متهم
متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی‌ها منکر ماجرا شد و ادعا کرد که به درخواست فردی برای معامله به محل مورد نظر آمده بوده است.
کارآگاهان که متوجه تناقض‌گویی‌های متهم شده بودند به بازجویی او ادامه دادند تا اینکه نهایتا مرد جوان لب به اعتراف گشود و گفت: دو جسد را سرقت کرده بودیم و قصد داشتیم به جای اجساد مومیایی 30 میلیارد تومان بفروشیم. برای این معامله با چند خریدار وارد معامله شدیم و عکس اجساد را برای آنها ارسال کردیم. حتی چند خریدار در کشورهای حاشیه خلیج فارس پیدا کردیم اما ارسال اجساد به آنجا سخت بود تا اینکه با مردی آشنا شدیم که حاضر بود 30 میلیارد تومان پرداخت کند. برای فروش با وی وارد معامله شدیم غافل از این که او مامور است و دستگیر خواهیم شد.
کشف اجساد زن و مرد
سرهنگ مهدی تیموری، فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در تشریح این پرونده گفت: در حال حاضر چهار نفر دستگیر شده‌اند و تحقیقات از آنها در پلیس آگاهی ادامه دارد. همچنین در بازرسی از مخفیگاه‌های متهمان در کرمان و روستایی در حوالی شهر بردسیر، جسد زن و مردی کشف شد که در داخل کیسه‌ای پلاستیکی قرار داشت و متعفن شده بود.
وی اضافه کرد: پس از بررسی اجساد توسط کارشناسان مشخص شد حدود 50 سال از مرگ آنها می‌گذرد و اعضای این باند قصد فروش آن به جای مومیایی را داشتند که با عملیات پلیس آگاهی و یگان حفاظت میراث فرهنگی ناکام ماندند.
تیموری ادامه داد: در مناطق شهداد و گلبافت به دلیل اینکه زمین نمکزار است، اجساد حدود 300 سال سالم می‌مانند که برخی سودجویان با سوءاستفاده از این موضوع ادعا می‌کنند در این مناطق مومیایی پیدا کرده‌اند. خرید و فروش عتیقه و مومیایی جرم است و میراث فرهنگی و پلیس با آن برخورد می‌کنند. از طرفی باید توجه داشت که اجساد مومیایی مربوط به مصر است و در ایران ادعای کشف مومیایی برای کلاهبرداری است.

 
 
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: شهداد ،

دیدگاه شما چیست؟