سارق مسلح صرافی خیابان فردوسی: قرار بود ۲۶ اسفند با نامزدم کنار سفره عقد بنشینم/ دانشجو هستم

سارقانی که در جریان سرقت مسلحانه به یکی از صرافی‌های خیابان فردوسی تهران دستبرد زده بودند دیروز به بازسازی صحنه سرقت پرداختند.  ایران ...


مرگ دلخراش 2 تن بر اثر آتش گرفتن خودرو سواری پژو

فرمانده پلیس‌راه استان زنجان از برخورد دو دستگاه سواری و مرگ دلخراش دو تن از حادثه‌دیدگان خبر داد.


سرنوشت تنها زن محجبه کاخ سفید در دولت ترامپ

من 12 ساله بودم که اول بار حجاب بر سر کردم. این کار مورد تشویق خانواده ما بود، ولی حجاب همواره انتخاب خودم بود. مساله اعتقاد، هویت و پایبندی برای ...


تامین اجتماعی ۴۰۰۰ میلیارد تومان پول درمان مردم را بدهد

رئیس مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت تنها خواستار دریافت چهار هزار میلیارد تومان طلبی از سازمان تامین اجتماعی است ...


گاف بزرگ و عجیب در سریال شبکه سه / تصویر پرچم وارونه ایران در تلویزیون

در یکی از سکانس‌های سریال روزهای بی‌قراری» پرچم مقدس ایران به شکل وارونه قرار گرفته و نمایش داده می‌شود.


با رکورددار حضور آمریکایی ها در فضا آشنا شوید +تصاویر

با رکورددار حضور آمریکایی ها در فضا آشنا شوید +تصاویر

دانش | دوشنبه ۲۷ مهر ۹۴ ساعت ۰:۳۶ | نسخه چاپي

اسکات کلی، فرمانده فعلی ماموریت اکسپدیشن 45 ایستگاه فضایی بین‌المللی، توانسته رکورد بیشترین زمان حضور توسط یک فضانورد آمریکایی را در این آزمایشگاه مداری بشکند.

روز 16 اکتبر (24 مهر)، اسکات کلی حضور 383 روزه خود را که رکورد 382 روزه مایک فینک، فضانورد آمریکایی را شکسته، در فضا آغاز کرد.

این امر درست قبل از پانزدهمین سالگرد حضور مستمر انسان در ایستگاه فضایی بین‌المللی اتفاق افتاده است.

NASA

در 29 اکتبر (هفتم آبان) کلی رکورد دیگری در دویست و شانزدهمین روز‌ متوالی حضور خود در فضا خواهد شکست که در آن زمان از رکورد مایکل لوپز-الجزایر برای طولانی‌ترین سفرفضایی انفرادی توسط یک آمریکایی پیشی خواهد گرفت. لوپز-الجزایر 215 روز را در فضا به عنوان فرمانده اعزامی ماموریت اکسپدیشن 14 ایستگاه فضایی در سال 2006 گذراند.

بازگشت اسکات کلی به زمین برای سوم مارس 2016 (13 اسفند) برنامه‌ریزی شده است که در آن زمان، وی در طول چهار ماموریت خود در مجموع 522 روز را در فضا حضور داشته است.

البته کلی تنها کسی نیست که رکورد ماندن در فضا را شکسته است.

گنادی پادالکا فرمانده اکسپدیشن 44 ایستگاه فضایی، در روز 28 ژوئن رکورد 10 ساله تعداد روز کلی حضور در فضا را شکست.

هنگامی که او در 11 سپتامبر به زمین بازگشت، 879 روز را به زندگی و کار در فضا اختصاص داده بود.

ناسا در بیانیه‌ای اعلام کرد: کلی، پادالکا و بیش از 200 فضانوردی که به ایستگاه فضایی سفر کرده‌اند، در توسعه قابلیت‌هایی برای امکان‌پذیر کردن حضور پایدار انسان در اعماق فضا مشارکت داشته‌اند.

Most

شکستن چنین رکورد زمانی در فضا مهم است زیرا هر روز اضافی به ما کمک می‌کند تا چگونگی تاثیر پرواز فضایی طولانی‌مدت بر بدن و ذهن را بهتر درک کنیم که این امر برای پیشبرد سفر ناسا به مریخ حیاتی است.

در این بیانیه آمده است: پانزده سال زندگی و کار در خارج از زمین، همچنین کیفیت زندگی ما را بر روی زمین نیز بهبود می‌بخشد زیرا دانشمندان و مهندسان، دانش به دست آمده از تحقیقات انجام شده بر روی آزمایشگاه میکروگرانش را بر انسان اعمال می‌کنند.

کلی به عنوان بخشی از ماموریت یک ساله خود در کنار میخائیل کورنینکو، فضانورد روسی به افزودن به رکوردش و همچنین درک دانشمندان از اثرات طولانی مدت پرواز فضایی ادامه خواهد داد.

این دو نفر در ماه مارس به ایستگاه فضایی وارد شده و طی حضور 342 روزه خود در فضا در تحقیقاتی شرکت کرده‌اند که بینش‌های جدیدی را از چگونگی سازگار شدن بدن انسان با بی‌وزنی، انزوا، پرتوها و استرس پرواز فضایی طولانی‌مدت ارائه می‌کنند.

به گزارش ایسنا،مارک کلی، فضانورد سابق ناسا و برادر دو قلوی اسکات، در پژوهش‌های موازی بر روی زمین شرکت خواهد کرد که به دانشمندان برای مقایسه تاثیرات وارده بر بدن و ذهن در فضا کمک می‌کند.

NASA

به گفته ناسا، تحقیقات در حال انجام بر روی ایستگاه فضایی به دانشمندان کمک خواهد کرد تا درک بهتری از چگونگی محافظت از فضانوردان در زمان سفر به اعماق فضا و ماموریت به سیاره سرخ بدست بیاورند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟