مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...


پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


هَمخوابی زن جوان با بهترین دوست شوهرش؛ مرد همسرش را داخل کمد خانه دوست مجردش پیدا کرد+عکس

شوهر جوان وقتی دید زنش برای یک رابطه سیاه به خانه بهترین دوستش رفته است برای غافلگیر کردن آنها وارد خانه دوستش شد اما در خلوتگاه همسر و دوستش ...


رکوردشکنی انگلیسی مغرور در جهنم سبز!+ شکست سوپراسپرت الکتریکی توسط مک‌لارن

حدود دو هفته پیش خودرو الکتریکی Nio EP9، رکورد پیست نوربرگ‌رینگ را شکست و خیلی‌ها را شگفت زده کرد. اما این رکوردشکنی مدت زیادی دوام نداشت و حالا مک‌لارن P1LM در پیستی که به جهنم سبز مشهور است رکورد جدیدی را ثبت کرده است.


پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


چه کسانی برای رهبری هزینه‌سازند؟

چه کسانی برای رهبری هزینه‌سازند؟

سیاست | يكشنبه ۲۶ مهر ۹۴ ساعت ۱۸:۲۸ | نسخه چاپي


طلبه ای که در مخالفت با برجام، اوایل مهرماه مقابل مجلس تجمع کرده بود، با واکنشی عجیب نسبت به خبر نشریه وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری، بر اقدام اشتباه خود پافشاری کرد.
به گزارش صراط، طلبه یادشده که رسانه ها او را با نام عمار عمارلو می‌شناسند، در متنی که منتشر کرده، نوشته است: رفته گران، معلمان، حق التدریسان، بازنشستگان انواع تجمعات چند روزه در مقابل پارلمان ایران میکنند که گآهی الفاظ و افعال رکیک از بعضی نفوذی ها سرمیزند، جالب این است، بعضی این را نماد آزادی بیان وجزو افتخارات دوران خود مینامند حال چه شده بعضی همین عمل را نماد بی قانونی می نامند؟
این فرد در ادامه متن خود، مخالفت رهبر انقلاب با تحصن را مخالفت با ادامه آن دانسته و نه اصل این اقدام؛ و نتیجه گیری کرده است که لذا بنده عمار عمارلو طبق پیام، هرگونه نارضایتی رهبری نسبت به اقدام به تحصن را شدیدا تکذیب میکنم بلکه شرایط زمان به گونه ای شد که ادامه آن به مصلحت نبوده نه اقدام به آن.
او که در بخشی از متن خود کنایه ای نثار سایت Khamenei.ir کرده و نوشته بود اگر مدیر مسوولی نام سایت خود را نام زیبای خامنه ای گذاشت مسولیت چند برابر پیدا میکند زیرا این نام روح ما جوانان است، در انتهای نوشته خود نیز پس از اصرار بر تفسیر خود از نظر رهبر انقلاب، آورده است: لذا بعضی در سایتهایشان ننویسند که حضرت آقا از اقدام به تحصن ناراضی اند که این تحریف علنی پیام رهبری است.
گفتنی است تحصن مذکور با گذشت روزها از آغاز آن، بیش از چند ده هوادار پیدا نکرد و در نهایت به پایان رسید. اما سوالات ناگفته فراوانی را بر جای گذشت که مهم ترین آنها این بود که بالاخره مشخص نشد نتیجه ملموس این تحصن یا تجمع برای منتقدان برجام چه بوده است؟
آیا تجمع مذکور به منحرف کردن موضوع اصلی مورد بحث – یعنی محتوای پر از ابهام برجام – کمک نکرده و از این طریق فشارها را از روی دولت به منتقدان منتقل نکرده بود؟
نکته قابل تامل اینجاست که فردی که به عنوان ترتیب دهنده این تجمع معرفی شده، نه تنها هرگز به این سوال بدیهی پاسخ نداده بلکه در آخرین اقدام خود با تهیه متنی ضمن اصرار بر اشتباهش، سوالات متعدد دیگری را مطرح کرده است.
به طور مثال، او در توجیه اقدام خود، به انواع تجمعات چند روزه رفته گران، معلمان، حق التدریسان، بازنشستگان مقابل پارلمان اشاره کرده است. این در حالی است که بارزترین تحصن ماه های اخیر مقابل مجلس، تحصن معلمان بود که طی آن، نه خبری از چادر زدن و بستن راه مردم بود و نه مهیا بودن تمامی وعده های غذایی اصلی و فرعی، و نه شعار دادن و پلاکارد نوشتن. تحصن آنها به معنای واقعی یک تحصن بود و نه تجمع چندروزه با امکانات لجستیکی ویژه.
گذشته از این موضوع، او در متن خود ضمن بازی با کلمات ادامه و اقدام، خود و تجمع کنندگان را به صورت انحصاری، چنان ولایتمداران نابی معرفی کرده که حتی حاضر نیست مسئولان سایت رسمی متعلق به دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب را هم به جمع خود راه دهد!
این گونه اظهارات هیجانی و توده پسند در سال های اخیر بارها و بارها مورد استفاده دسته خاصی از نوسیاستمداران انحصارگرا قرار گرفته که به جز خود، سایر اصولگرایان را تقلبی و اکثرا سالک راهی خلاف می پندارند و مدام ندای تنهایی مقام معظم رهبری را سر می دهند؛ جالب است که این بار هم فریاد این عمار از زبان کسی بلند شده که از قضا به نام عمار شناخته شده است.
نکته قابل تامل دیگر اینکه، معلوم نیست این فرد و تجمع کنندگان مقابل مجلس، چرا تا این حد بر دخالت مقام معظم رهبری بر اقدام خود اصرار دارند؟ این موضوع از روزهای اولیه تجمع، کاملا مشهود بود. سوالی که مطرح است اینکه مگر تجمع غیرقانونی مذکور با ابعاد ذکرشده تا چه اندازه اهمیت داشت که شخص رهبری درباره آن نظر بدهند؟!
با این وجود فرد مذکور و تجمع کنندگان از روزهای اول چنین وانمود کردند که تجمع تنها با نظر مستقیم مقام معظم رهبری پایان خواهد یافت! این موضوع تا جایی پیش رفت که به گفته طلبه ترتیب دهنده تجمع، آنها حتی به تماس تلفنی با سردار وحید هم راضی نشدند و واسطه حضوری به بیت رهبری فرستاده اند!
او توضیح داد که از چند مسیر موثق مطلع شدیم که رهبر انقلاب با ادامه این تحصن مخالف هستند. من از طریق تلفن سردار ساجدی‌نیا با سردار وحید از مسوولان ارشد دفتر رهبر معظم انقلاب گفت‌وگو کردم و ایشان تاکید کرد که نظر دفتر رهبری، پایان دادن به این اجتماع است. برای اطمینان بیشتر نیز واسطه‌ای حضوری برای کسب تکلیف به بیت رهبری فرستادیم.
آیا این همه اصرار بر عدم مخالفت رهبری با اقدام به تحصن یا تجمع، وانمود کردن اینکه شخص رهبری باید مستقیما تکلیف تجمع را مشخص کنند، و در نهایت ادامه بازی و مانور رسانه ای روی موضوع تجمع - و نه برجام - خود ابهامات جدیدی را در خصوص هدف تجمع پدید نمی آورد؟ آیا این اظهارات و نوشته ها و بازی ها، دستاوردی هم برای منتقدان برجام داشت؟ آیا همه اینها خواست موافقان اجرای بی چون و چرای برجام نیست؟

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟