فیفا ستاره های استقلال را حذف کرد؛ستاره گذاری در آسیا ممنوع است

در سایت رسمی فیفا، هیچ اثری از دو ستاره استقلال، که نماد قهرمانی این تیم در آسیا است، وجود ندارد.


۷ نشانه اینکه شوهرتان از ازدواجتان راضی است

دوست دارید بدانید که شوهرتان از ازدواج با شما رضایت دارد یا نه؟ این لیست را بخوانید. بعد برای هر کار خوبی که برایتان انجام می‌دهد قدردان باشید.


لحظه ترور برادر رهبره كره شمالی (عکس)

تصاویر دوربین های مداربسته در فرودگاه بین المللی كوالالامپور لحظه حمله دو تروریست زن به كیم جونگ نام برادر كره شمالی را به ثبت رسانده است.


بارش برف در محورهای ۱۱ استان/ وضعیت جاده های کشور

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از بارش برف در محورهای ۱۱ استان خبر داد و گفت: تردد در جاده های برفی تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر ...


رهبر معظم انقلاب: همه موظفند در خدمت آرمان فلسطین قرار بگیرند

اتحاد برای فلسطین

رهبر معظم انقلاب اسلامی در ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین بیان کردند:اشغال ظالمانه فلسطین از صفحات ناپاک تاریخ است که همچون دیگر صفحات ...


۵ کشور بزرگ چه توصیه‌ای به شهروندان خود برای سفر به ایران می‌کنند؟

جهان | شنبه ۲۵ مهر ۹۴ ساعت ۱۵:۴۱ | نسخه چاپي

 سایت وزارت امور خارجه هر کشور برای مسافرت به هر کشور توصیه هایی در رابطه با امنیت،حمل و نفل و ... به شهروندان خود می کند، پس از توافقات هسته ای توصیه های انجام شده در رابطه به ایران برای بعضی از کشورهای دنیا تغییر کرد؛

انگلیس

سایت وزارت امور خارجه انگلیس، سوم مرداد ماه پس از توافقات هسته ای با تغییر توصیه اش برای سفر به ایران در سایتش نوشت:

ما هشدارمان را برای بعضی از قسمت های ایران یعنی مرز این کشور با افغانستان، پاکستان و عراق حفظ کرده ایم اگرچه دیگر این هشدار برای باقی ایران درست نیست.

فیلیپ هاموند وزیر امور خارجه انگلیس در این رابطه گفت: توصیه برای سفر به هر کشور به طور منظم بررسی می شود. سیاست ما این است که به شهروندانمان هشدار دهیم به مناطق پر خطر سفر نکنند، این هشدار را در رابطه با بعضی از قسمت های ایران وجود دارد اما ما باور داریم خطر در دیگر قسمت های ایران برای کسانی که اصلیتی انگلیسی دارند به علت کاهش خصومت در هنگام دولت رئیس جمهور روحانی کاهش پیدا کرده است.

گفتنی است با این تغییر در توصیه به شهروندان انگلیس ایران برای توریست های انگلیسی مکانی امن تر از اسپانیا خواهد بود.

در قسمت ایران سایت وزارت امور خارجه انگلیس، این کشور برای شهروندانش 100 کیلومتری مرز ایران افغانستان، 10 کیلومتری مرز عراق و استان سیستان بلوچستان را نا امن می داند و برای باقی ایران به شهروندانش می گوید پس از مطالعه توصیه ها به این مناطق سفر کنند.

width=520

قرمز: هشدار برای هر نوع سفری این مناطق
سبز: قبل از سفر توصیه ما را بخوانید

این مسئله فقط مربوط به ایران نیست؛ حتی برای کشوری مانند ترکیه نیز که سالانه 2.5 میلیون توریست انگلیسی از آن بازدید می کنند قسمت ترکیه سایت وزارت امور خارجه انگلیس به شهروندانش هشدار داده به بعضی از مناطق آن سفر نکنند؛

width=520

قرمز: هشدار برای هر نوع سفری این مناطق
نارنجی: هشدار برای هر نوع سفری به جر سفر های ضروری
سبز: قبل از سفر توصیه ما را بخوانید

آمریکا

11 روز پس از اینکه وزارت اموز خارجه انگلیس در بیانیه ای هشدارش را نسبت به سفر به اکثریت مناطق ایران لغو کرد سایت وزارت امور خارجه آمریکا برعکس انگلیس اعلام کرد که توافقات هسته ای توصیه شان را برای سفر شهروندانش به ایران تغییر نمی دهد.این کشور به شهروندانش توصیه کرد هیچ سفر غیر ضروری به ایران نکنند.

البته در لیست هشدار آمریکا 45 کشور وجود دارند و حدودا همه کشور های خاورمیانه از جمله ایران، عربستان، ترکیه و حتی رژیم صهیونیستی در این لیست قرار دارند.

آمریکا همچنین در رابطه با حمل و نقل به شهروندانش پیشنهاد نمی کند که در ایران رانندگی کنند چون دومین عامل اصلی مرگ و میر در ایران رانندگی است.

استرالیا

قسمت ایرات سایت وزارت امور خارجه استرالیا به شهروندانش توصیه می کند که به مرز ایران با افغانستان، پاکستان و عراق در هیچ صورت سفر نکنند و و برای سفر به باقی مناطق ایران تجدیدنظر کنند.

width=520

قرمز: به این مناطق سفر نکنید
نارنجی: اگر می خواهید به این مناطق بروید تجدید نظر کنید.

استرالیا چند روز پیش قسمت ترکیه سایتش را نیز بروز رسانی کرد در آن به شهروندانش هشدار داد که در هر مکانی از ترکیه حتی  استانبول و آنکارا هم ممکن است مورد حمله تروریستی قرار بگیرند.

width=520

قرمز: به این مناطق ها سفر نکنید
نارنجی: اگر می خواهید به این مناطق بروید تجدید نظر کنید.
زرد: در این مناطق درجه احتیاط بالایی داشته باشید.

فرانسه

نهم مرداد سایت وزارت امور خارجه فرانسه سایتش را در قسمت توصیه برای سفر به ایران به روز رسانی کرد آن ها در سایت خود نوشتند: سفر های توریستی و کاری در بیشتر قسمت های ایران مثل شهر های اردبیل، شیراز، تخت جمشید، اصفهان، یزد، کاشان، همدان، تبریز، رشت، گرگان،تهران ، کیش، قشم و قسمت باستانی خوزستان ممکن است فقط باید با هوشیاری بیشتری این سفر ها انجام شود. همچنین ممکن است در مشهد و کرج هم اقامت کنید.سفر میان این شهر ها و مناطق باید با هواپیما یا از طریق اتوبان ها انجام شود و به شکل جدی باید از مناطق نظامی دور ماند.

البته این کشور نیز مانند باقی کشور ها سفر در مرز کشور های افغانستان، پاکستان، عراق و استان سیستان بلوچستان را غیر قابل اطمینان نامیده است.

width=520

زرد: سفر در این مناطق نیاز به مراقبت دارد
نارنجی: بدون دلیل ضروری توصیه نمی شود
قرمز: سفر در این مناطق به هیچ وجه توصیه نمی شود

سوئیس

وزارت امور خارجه سوئیس نیز مناطق مرزی ایران را بسیار خطرناک می داند، آنها در سایتشان مناطق مرزی ایران و عراق را به علت وجود مین و درگیری های عراق خطرناک نامیده اند و سفر به این مناطق را به شهروندانشان توصیه نمی کنند.

همچنین سوئیس به علت حضور قاچاقچیان و سازمان های افراطی شرق کرمان، مناطق مرزی با افغانستان و استان سیستان بلوچستان را خطرناک نامیده و سفر به این مناطق را نیز به شهروندانش توصیه نکرده است.

منبع:خبرآنلاین

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟