رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد


لوکس‌ترین پیکان ایران!

در تصویر زیر لوکس‌ترین پیکان ایران را می‌بینید.


پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


ترسناکترین اختراعات برای شکنجه + تصاویر

ترسناکترین اختراعات برای شکنجه + تصاویر

| دوشنبه ۲۷ مهر ۹۴ ساعت ۱۱:۴۶ | نسخه چاپي

کشورهای غربی این روزها در حالی در ظاهر پرچمدار مبارزه با شکنجه اند که سابقه غرب در شکنجه مخالفان، بسیار پرانتقاد است.

به گزارش شبکه خبری پچ پچ، در دوران قرون وسطی، روش های بسیار دردناک و بی رحمانه ای برای مجازات مجرمان در نظر گرفته می شد. در ادامه این مقاله به ده مورد از این ابزارها که استفاده از آنها به مرگ یک انسان منتهی می شد، اشاره خواهیم کرد.

 vspace=5px

10- ابزار گردن زنی

عنوان این دستگاه به خوبی موید کارایی آن است. از آن برای قطع کردن سر مجرمان استفاده می شود. این ابزار دارای یک صفحه فلزی است که به وسیله چارچوب به یک کلاهک فلزی متصل شده است که درست زیر فک فرد مورد نظر قرار می گیرد. این کلاهک وقتی که پیچ آن برگردانده می شود، به پایین می آید تا اینکه در نهایت به تدریج روی سر قرار گرفته و آرام آرام جمجمه، استخوان های صورت، آرواره و دندان ها را له می کند!

اگرچه هدف اصلی کاربرد این دستگاه تغییر قیافه و زشت سازی مجرم بود اما اغلب اوقات منجر به مرگ فرد مزبور می شد. در حقیقت مرگ بسیار بهتر از این بود که فرد از این مجازات وحشتناک جان سالم به در ببرد.

 vspace=5px

9- چاک دهنده سینه

در قرن 16 از دستگاه چاک دهنده سینه برای مجازات زنان متهم به کفرگویی، ارتداد، زنای محصنه و یا هر عملی که منجر به خشمگین شدن اطرافیان و کودکان فرد مجرم می شد، استفاده می کردند. این ابزار دارای دو چنگال آهنی است که بعد از گداخته شدن در آتش، در اطراف سینه قرار گرفته و میخ های آن داخل گوشت بدن آنها فرو می رفت. همانطور که از نام این ابزار معلوم است، از این ابزار برای بریدن سینه استفاده می شد اما به دلیل خونریزی شدید و بروز عفونت منجر به مرگ می شد.

 vspace=5px

8- قیچی کروکودیلی

قیچی های کروکودیلی نوعی گاز انبر آهنی همراه با میخ هایی فلزی است که به آن متصل شده اند و از نظر ظاهر کاملا شبیه دهان تمساح است. از این دستگاه برای قطع اندام هر کسی که نسبت به شاه سوء نیت داشت، استفاده می شد. از این دستگاه برای قطع انگشتان یا حتی آلت تناسلی استفاده می شد، بدین صورت که با پایین آمدن ارواره تمساح، باعث سوراخ شدن عضو یا حتی قطع آن می شد. این دستگاه نیز یکی از خطرناک ترین دستگاههای شکنجه بود که با وارد کردن آسیب به شریان ها، باعث از بین رفتن مقدار قابل توجهی خون می شد.

 vspace=5px

7- شکنجه با ارّه

از این ارّه ها برای شکنجه و کشتن افراد خاطی استفاده می شد. در این فرآیند فرد که به صورت رو با پایین معلق بود، تمام خون بدن در مغز جمع شده و باعث می شد فرد در تمام مدت شکنجه دردناکش کاملا هشیار باشد! از اره که ابزاری معمولی و همیشه در دسترس بود، برای انجام چنین شکنجه های بی رحمانه ای استفاده می شد. با کمک اره شکاف هایی تا ناحیه شکم در بدن وی ایجاد می شد و فرد بخت برگشته تا لحظه مرگ همچنان هشیار بوده و درد را با تمام وجود حس می کرده است. گاهی نیز برخی قربانیان توسط اره به دو نیم تبدیل می شدند!

 vspace=5px

6- باکره آهنی

به گزارش پچ پچ، باکره آهنی یا دوشیزه آهنی که در زبان آلمانی به آن جانگفر گفته می شود، نوعی ابزار شکنجه و قتاله بوده است. این ابزار نوعی اتاقک آهنی بود که قسمت جلویی آن حالت مفصلی داشت و از نظر اندازه می توانست یک انسان را در خود جای دهد. درون این کپسول پر از میخ های کوتاه بود و وقتی فرد قربانی درون آن جای می گرفت، قادر نبود بدن خود را حرکت دهد، چرا که میخ ها به درون بدن وی فرو رفته و موجبات مرگ تدریجی وی را فراهم می آوردند. از طرفی فرد شکنجه گر نیز از بیرون کپسول مدام از قربانی بازجویی می کرد. در جریان کاوش ها، در 1800 قصر اروپا از این کپسول ها یافت شد.

 vspace=5px

5- تصلیب ( به صلیب کشیدن)

این روش شکنجه باستانی همچنان در برخی کشورها رایج است. معروف ترین فردی که بدین روش شکنجه شده، عیسی مسیح (ع) است. اجرای این روش بسیار سخت بوده و به تقلای زیادی نیاز دارد و در طی آن فرد محکوم، یا به کمک طناب و یا حتی میخ به چوب های صلیبی بسته می شود. سپس برای مدت طولانی به همان حالت باقی می ماند. خستگی تمام بدن فرد را در بر گرفته و عضلات شدیدا درد می گیرند. آرزوی افراد مصلوب، مرگ است که البته برای رسیدن به آن به چند روزی زمان نیاز دارند.

 vspace=5px

4- گاو برنجی

گاو برنجی یا گاو سیسیلی، نوعی دستگاه شکنجه یونان باستان است که از قطعات محکمی از برنج ساخته می شود. این ابزار دارای یک در است که می توان آن را باز کرده و سپس قفل کرد. فرد محکوم را درون این گاو برنجی قرار گرفته و آتشی فروزان زیر این گاو روشن می شد که به تدریج در اثر گرما رنگ این گاو برنجی به زرد تغییر می یافت که در نهایت فرد محکوم درون آن زنده زنده برشته می شد. اگر قربانی از شدت درد فریاد می کشید، درست مثل این بود که گاو در حال نعره کشیدن است! طراحی این گاو بدین صورت بود که صدای قربانی درون خود را تقویت کرده و به صدای نعره گاو شبیه می ساخت!

 vspace=5px

3- چرخ های شکسته

یکی دیگر از ابزارهای شکنجه در قرون وسطی که درد و رنج فراوانی به همراه داشت، چرخ های شکسته یا چرخ های کاترین بود. فرد محکوم را به این چرخهای چوبی بسته و آن را از روی تپه به سمت پایین سرازیر می کردند. سپس این چرخ ها در اطراف آتش، میخ ها و یا هر چیز آزار دهنده ای چرخانده می شد که صدای شکسته شدن استخوان های فرد محکوم به خوبی شنیده می شد. سپس وی را به همان حالت رها می کردند تا از شدت درد، تشنگی یا حمله حیوانات جان خود را از دست بدهد.

2- بر چوب آویختن

به گزارش پچ پچ، در قرن پانزدهم، در کشور رومانی، به چهارمیخ کشیدن یکی از روش های شکنجه بود که در طی آن قربانی بر روی یک تیر نوک تیز و ضخیم قرار گرفته و با کمک سنگینی وزن خود باعث عمود ایستادن تیر بر روی زمین میشد. این تیر درست از پشت جناغ سینه رد می شد و در قسمت زیر چانه بسته می شد تا فرد بر روی زمین نیفتد. در نتیجه، برای مرگ فرد قربانی حدود سه روز زمان لازم بود تا از این درد و محنت زیاد رهایی یابد. گفته می شود در شهر ولادیمیر حدود 20 هزار الی 30 هزار نفر به چهار میخ کشیده شده است.

 width=494

1- آویختن، کشیدن و چهار نیم کردن

در طی قرون وسطی، انگلیسی ها برای مجازات خائنین، از روش بسیار وحشتناکی برای شکنجه استفاده می کردند که در طی آن فرد خاطی در ملا عام به چهار میخ کشیده می شد. در این روش فرد بر روی یک صفحه یا چارچوب چوبی بسته شده و تا حد مرگ دست و پای وی کشیده می شود. سپس بعد از اخته کردن وی، شکم وی را دریده و روده های وی را خارج می کردند. سپس آلت تناسلی و اندام های داخلی وی در مقابل چشمانش سوزانده می شدند. در نهایت وی به چهار قسمت مساوی تقسیم شده و گردنش قطع می شد.

منبع : wonderslist.com

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟