انتقاد شدید فرانسه از آزمایش موشکی ایران

فرانسه نگرانی عمیق خود را درباره آزمایش موشک بالستیک ایران بیان کرده و از دبیر کل سازمان ملل خواست تا گزارش کاملی را در این خصوص ارائه دهد.


۲۱ سیاستمدار ایرانی در کدام منطقه تهران زندگی می‌کنند + تصاویر

مقام های ارشد ایرانی در کدام منطقه پایتخت زندگی می کنند؟ در میانه موج فیش حقوقی نگاهی داریم به منازل مسکونی آن‌ها در این شهر. اینکه هر یک کجا ...


خوشگذرانی بازیگران زن و مرد ایرانی در خارج از کشور (۲)+ تصاویر

تصاویر متفاوت از چهره های مشهور در شبکه های اجتماعی


خوشگذرانی بازیگران زن و مرد ایرانی در خارج از کشور (۲)+ تصاویر

تصاویر متفاوت از چهره های مشهور در شبکه های اجتماعی


۲۱ سیاستمدار ایرانی در کدام منطقه تهران زندگی می‌کنند + تصاویر

مقام های ارشد ایرانی در کدام منطقه پایتخت زندگی می کنند؟ در میانه موج فیش حقوقی نگاهی داریم به منازل مسکونی آن‌ها در این شهر. اینکه هر یک کجا ...


واکنش تند اسلامیان: آنها نمی‌فهمند!

ورزش | جمعه ۲۴ مهر ۹۴ ساعت ۱۰:۵۰ | نسخه چاپي

نایب رئیس فدراسیون فوتبال گفت: کی‌روش در اختیار ما است و در حال پرداخت هزینه‌هایش هستیم، پس عقل می‌گوید که از او حمایت کنیم مه اینکه صبح تا شب این همه او را اذیت کنیم.

به گزارش فارس، محمود اسلامیان در مورد دیدار دوستانه تیم ملی ایران مقابل ژاپن گفت: فکر می‌کنم یک بازی خوبی را انجام دادیم به خصوص اینکه ژاپنی‌ها در دو دهه گذشته پیشرفت زیادی کردند و هم در لیگ این کشور و هم در بحث لژیونرهایشان که در تیم‌های مطرح اروپایی بازی می‌کنند توانستند سطح بالایی از فوتبال را ارائه کنند.

وی ادامه داد: بازی با ژاپن اتفاق خوبی برای فوتبال ایران بود به خصوص زمانی که مشخص شد قرار است ترکیبی از بازیکنان جوان و با تجربه در ترکیب تیم ملی در این دیدار به میدان بروند. بنده به شخصه از عملکرد تیم ملی ایران در این مسابقه راضی بودم.

اسلامیان در خصوص عملکرد نه چندان مناسب تیم ملی در دو دیدار اخیر مقابل عمان و ژاپن و اینکه آیا استقبال کمرنگ تماشاگران به نمایش تیم ملی ارتباط داشت یا خیر، گفت: در این خصوص اگر یک واکاوی ساده انجام دهیم، می‌بینیم که دو تیم اصلی تهران یعنی استقلال و پرسپولیس در بلاتکلیفی به سر برده و هنوز مشکلات زیادی دارند. پس زمانی که هواداران تهرانی با این وضعیتی که وجود دارد از تیم‌های خود دلسرد شده‌اند می‌تواند عواقبی داشته باشد که یکی از آنها همین استقبال کمرنگ تماشاگران است البته بلاتکلیفی سرخابی‌ها موجب تضعیف تیم ملی هم می‌شود.

وی افزود: باید این واکاوی انجام شود که چرا این دو تیم بزرگ به این حال و روز افتاده‌اند و هیچ خروجی خاصی ندارند. امروز تیم‌هایی مثل فولاد، سپاهان، ملوان و ذوب‌آهن در فوتبال به خاطر ثبات مدیریت و ساختار خروجی‌های خاص خود از جمله بازیکن‌سازی و بهره از تماشاگران شهرستانی را دارا هستند اما وقتی مردم پایتخت از تیم استقلال و پرسپولیس دلسرد شده‌اند پس چه کسانی باید در همین شهر برای تشویق تیم ملی به ورزشگاه بروند؟ بنابراین این روحیه و دلسردی تأثیرات خود را این چنین نشان می‌دهد و فکر می‌کنم بلاتکلیفی دو تیم پایتخت روی روحیه مردم تهران تأثیر گذاشته و این زخم چنین زمانی سر باز می‌کند.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در مورد استعفای خاکپور از تیم امید گفت: در بازی‌های غرب آسیا همکاری خوبی با تیم امید شد و بازیکنان محوری تیم امید به تیم ملی دعوت نشدند تا بتوانند به امیدها کمک کنند حالا هم این تیم بازگشته و فکر نمی‌کنم مشکل خاص دیگری وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: این مشکلات بر سر دعوت بازیکنان بود که در اردوی هلند به وضوح نمایان بود و ممکن است که همچنان ادامه داشته باشد. با این حال این بار در مسابقات غرب آسیا با صحبت‌هایی که انجام شد این موضوع برطرف شد. اگر خاکپور بماند جلسه بین سرمربیان دو تیم خوب است اما با صحبت هم می‌شود مشکلات را حل کرد و نباید حتماً جلسه برگزار کرد. در هر صورت امیدها انتظار دارند که در دعوت بازیکنان یک مقدار مراعات آنها نیز بشود که در این مرحله این اتفاق افتاد و در مرحله بعد هم به خاطر عدم اشتراک زمانی اردوی دو تیم چنین مشکلی وجود نخواهد داشت.

اسلامیان در مورد این اظهارنظر کی‌روش که تیم ملی ایران 24 سال است که در خود ژاپن عقب است، گفت: باشگاه‌ها و هزینه‌هایی که آنها انجام می‌دهند را ببینید مراکز تخصصی و امکانات آ‌نها اصلاً با ما قابل قیاس نیست با این حال سرمایه بزرگ ما این است که مردم ایران علاقه زیادی به فوتبال دارند.

وی گفت: در کشور آمریکا حدود 10، 15 سال است که سرمایه‌گذاری بر روی فوتبال را آغاز کرده و در این سالهای اخیر حتی فوتبالیست‌های مطرح دنیا را به لیگ آمریکا کشاندند اما هنوز فوتبال در این کشور جا نیفتاده چون علاقه مردم به راگبی و بسکتبال است اما در ایران بزرگترین سرمایه مردم علاقه آنها به فوتبال است که ما باید در این خصوص ساماندهی لازم را به عمل بیاوریم.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال یادآور شد: باشگاه‌های کره‌ای و ژاپنی سرمایه‌گذاری زیادی در فوتبال کردند و اگر ما می‌توانیم یک مقدار فاصله‌مان با فوتبال این کشور را جبران کنیم با وجود انگیزه و علاقه جوانان هست که این اتفاق می‌افتد اما بنده هم با کی‌روش هم‌عقیده هستم و شک نکنید که ما از لحاظ فنی، ساختاری و علمی از آنها عقب‌تر هستیم که اگر بتوانیم سرمایه‌گذاری لازم را انجام داده و ساختار مناسبی را ایجاد کنیم با وجود علاقه و انگیزه لازم بتوانیم به سرعت پیش برویم.

وی در مورد فضایی که قبل از دیدار با عمان در اردوی تیم ملی به وجود آمد و منجر به آن شد که کی‌روش علیه اعضای سابق کمیته اخلاق بیانیه‌ای بدهد، در پاسخ به اینکه منظور کی‌روش از افرادی که برای تیم ملی حاشیه درست می‌کنند چه کسانی هستند، گفت: از این موضوع اطلاعی ندارم. حتماً می‌دانید که مردم برای فوتبال چقدر اهمیت قائل هستند و تا چه اندازه صعود به جام جهانی برای آنها مهم است و شادی‌های پس از صعود را به یاد دارید. پس این موضوع برای مردم ما بسیار مهم است. از سوی دیگر یک سرمربی هم مثل کی‌روش داریم که اگر بخواهم بدون تعصب در مورد وی صحبت کنم، باید بگویم که تیم ملی در حال حاضر از لحاظ فنی، نظم و انضباط و فهم مسائل مدیریتی در شرایط خوبی به سر می‌رود که در سفرهایی که رفتم این موضوع را از نزدیک مشاهده کردم.

اسلامیان تأکید کرد: وقتی یک آدم با این توانمندی و سابقه را می‌آورید و با او قرارداد می‌بندید و پولش را می‌دهید، چرا تا این اندازه او را تضعیف می‌کنید؟ این فرد در اختیار ما است و در حال پرداخت هزینه‌هایش هستیم پس عقل می‌گوید که از او حمایت کنیم. اگر هم انتقادی است باید انتقاد درست باشد و نباید در راستای تخریب تیم ملی، صحبت‌هایمان را مطرح کنیم.

وی تأکید کرد: عقل می‌گوید وقتی برای شخصی هزینه می‌کنیم از او حمایت کنیم تا متناسب با هزینه‌ای که می‌شود بازخورد لازم نیز به وجود آمده و این سرمایه برای مردم برگردد. عقل نمی‌گوید که صبح تا شب این همه او را اذیت کنیم این یک موضوع ساده است که برخی متأسفانه آن را متوجه نمی‌شوند.

اسلامیان گفت: اینجا فقط دنبال حاشیه هستیم و اینکه به طور مثال چرا لباس بازیکنان به این شکل است و یا مسائل این چنینی. زندگی ما در فوتبال حاشیه شده اما یک تحلیل نمی‌کنیم که چرا به طور مثال وضعیت استقلال و پرسپولیس به این شکل است در حالی که تهران اندازه یک کشور جمعیت دارد و تحلیل نمی‌کنیم چرا خروجی فوتبال در این شهر این گونه است.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟