چه نوع کرم پودری بخریم؟

کرم‌پودر از جمله محصولات آرایشی است که تاثیر قابل‌توجهی در زیبایی چهره دارد و اگر رنگ و بافت آن به درستی انتخاب شود، می‌تواند نقص‌های صورت را بپوشاند و چهره را زیباتر کند اما انتخاب نادرست می‌تواند حالت ماسیدگی روی صورت ایجاد و چهره را از حالت طبیعی خارج کند.


یکسان‌سازی سقف معافیت مالیاتی کارکنان دولتی و غیردولتی

بعد از ایجاد ابهام برای گروه‌های کارگری مبنی بر تفاوت ۵۰۰ هزار تومانی سقف معافیت مالیاتی بین کارکنان دولتی و غیردولتی قرار است این موضوع در ...


سئوال جالب منصوریان از خبرنگاران عربستانی بعد از برد استقلال

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران بعد از پیروزی مقابل التعاون عربستان در نشست خبری سئوالی را از خبرنگاران عربستانی پرسید.


اظهار نظر یک دیپلمات پاکستانی درباره سفر روحانی به اسلام آباد

یک دیپلمات ارشد پاکستان معتقد است سفر قریب الوقوع رئیس جمهوری اسلامی ایران به اسلام آباد اگرچه بیشتر با هدف شرکت در اجلاس سران اکو' انجام می شود، از جمله مهم ترین سفرهای مقامات عالی به پاکستان محسوب می شود و و حکایت از دوستی عمیق و پیوند ناگسستنی میان دو کشور و دو ملت همسایه دارد.


ساخت تاندون مصنوعی از ماده سخت تر از فولاد کربنی

محققان ژاپنی هیدروژلی ساخته اند که قدرت آن ۵ برابر فولاد کربنی است.


هاشمی: مذاکره کنندگان خون دل خوردند و تحمل کردند

سیاست | پنجشنبه ۲۳ مهر ۹۴ ساعت ۲۱:۳۴ | نسخه چاپي

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با قدردانی از تلاش های تیم مذاکره کننده هسته ای ایران گفت: آنها در مذاکرات بسیار خون دل خوردند و حرف های برخی افراد که از بُعد سیاسی و غیرواقعی با این مساله برخورد می کردند را تحمل کردند.

به گزارش ایرنا، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی عصر پنج شنبه در آیین بزرگداشت چهارمین شهید محراب آیت الله محمد اشرفی اصفهانی که در مسجد حضرت امیرالمومنین(ع) تهران برگزار شد، افزود: با تلاش های تیم مذاکره کننده هسته ای، مجاهدت های دولت بویژه رییس جمهوری و همچنین هدایت های رهبر معظم انقلاب شاهد این موفقیت بوده ایم.
وی ادامه داد: مذاکره کنندگان برای تاریخ جهان اسلام و ایران عظمت آفریدند و مقابل 6 کشور قدرتمند دنیا نزدیک به دو سال به مذاکرات سخت پرداختند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: مذاکره کنندگان با مجاهدت کار کردند و به موفقیت رسیدند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی با بیان این که تیم هسته ای ایران تلاش های بی وقفه ای را در مذاکرات انجام دادند، گفت: ما امکانات هسته ای داشتیم و داریم و چیزی را از دست نداده ایم بلکه با این مذاکرات در دنیا تبدیل به عضو مهم باشگاه هسته ای شده ایم.
وی با یادآوری شرایط گذشته کشور خاطرنشان کرد: در گذشته همه حرکات ما را غیر قانونی می دانستند، هیچکس قطعات به ما نمی فروخت و دانشجویان ما را به جایی راه نمی دادند.
وی ادامه داد: الحمدلله برجام در این مقطع با اکثریت آرای مجلس و نظر شورای نگهبان به سرعت به نتیجه رسید که کار بسیار مهمی بود.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به بررسی موضوع هسته ای در آمریکا نیز اشاره کرد و گفت: البته تفاهم هسته ای در آمریکا هم مخالفینی داشت ، اسرائیل و بویژه نتانیاهو فعال بود تا برجام تحقق نیابد، متاسفانه در ایران هم کسانی مخالف تصویب برجام بودند که شاید برخی از آنها با حسن نیت بوده است و این گونه فهمیده بودند که به صلاح کشور نیست ، اما اگر بخواهیم روشن بگوییم، باید تاکید کنیم که تحریم ها چه ضرباتی را به کشور زده است.
آیت الله هاشمی رفسنجانی با یادآوری اعمال تحریم ها علیه ایران تاکید کرد: البته تا زمانی که وضع عادی نشود، نمی توان این حرف ها را زد و به مصلحت کشور نیست ، اما تحریم ها آسیب های زیادی به ما وارد کرد و حتی سایه جنگ که بر ما گسترده شده بود و خطر جدی پیش می آورد از میان رفت.
وی اضافه کرد: این موفقیت با شجاعت دولت، همکاری مجلس ، شورای نگهبان و البته تدبیر رهبری به جای مناسبی رسید که تنها اجرای آن مانده است.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: البته آژانس نیز باید عملکرد ایران را تایید کند و امیدواریم خدا کمک کند که آنچه به مصلحت ملت ما است پدید آید.
آیت الله هاشمی رفسنجانی، ایستادگی ملت را در سال های انقلاب و پس از آن ستودنی دانست و گفت: ملت در تمامی مقاطع ایستادگی کردند و حتی در 10 سالی که با شدیدترین تحریم ها روبرو بودیم، مردم خم به ابرو نیاوردند.
وی ادامه داد: متاسفانه در 10 سالی که با تحریم ها مواجه شدیم هیچ کشوری با چنین وضعیتی روبرو نبود و حتی 6 قطعنامه ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل تعیین شد و مردم خم به ابرو نیاوردند چراکه دلیلش این است که آنها انقلاب را از خود می دانند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: حضور مردم در تمامی مقاطع انقلاب حائز اهمیت بوده است و اگر می بینیم با این همه فشار ، ظلم و تحریم ، جمهوری اسلامی ایران امروز در بهترین جایگاه منطقه و با امنیت بالا با قدرت ایستاده به دلیل همین مردم بوده است و وفاداری آنان دارای اهمیت است.
آیت الله هاشمی رفسنجانی با تاکید بر این که مردم به انقلاب و کشور وفادار هستند، گفت: البته انتقادات و کمبودهایی همچون بیکاری و بد اخلاقی هم وجود دارد و مردم حق هم دارند، اما از انقلاب و نظام ناراضی نیستند.
وی، مردم را بزرگترین سرمایه کشور خواند و به انتقاد شدید از کسانی پرداخت که در پی دور کردن مردم از انقلاب هستند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح شرایط انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی پرداخت و تاکید کرد: مصلحت نیست در آستانه انتخابات کشور دچار تفرقه شود، همه باید آرام، متین و مستدل افکار خود را بگویند و مردم به هرکسی که خواستند رای دهند.
رییس مجمع تشخیص مصحلت نظام با بیان این که مردم با سواد هستند، خاطرنشان کرد: مردم به خوبی می فهمند و اهمیت انتخابات را می دانند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: این امت دارای وحدت هستند و نباید آن را شکست و تفرقه ایجاد کرد، ولی باید از جهتی شجاعت گفتن حقیقت را داشته باشیم و جامعه هم شجاعت شنیدن آن را داشته باشد و این حائز اهمیت است.
وی اضافه کرد: باید انتخابات را همانگونه که مردم می خواهند مورد توجه قرار داد، این مردم همان هایی هستند که جنگ را به پیروزی رساندند و امنیت را ایجاد کردند، مردم ولی نعمتان ما هستند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به بیانات رهبر معظم انقلاب در باره حق الناس بودن رای مردم اشاره کرد و گفت: آراء مردم حائز اهمیت است و آنها هر که را می خواهند بعد از شنیدن ادله مورد توجه قرار می دهند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی با یادآوری شرایط بحرانی برخی کشورهای منطقه اظهارداشت: در این شرایط کشور ما نسبتا امن است و آنهایی که مسوولیت برعهده دارند تلاش می کنند، عده ای هم منتظر به سرانجام رسیدن برجام هستند تا فرصت های شغلی ایجاد شود و از خجالت آنها در بیاییم.
** فاجعه منا مصیبت بزرگی برای جهان اسلام بود
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود با اظهار تاسف و تاثر از فاجعه منا گفت: این فاجعه مصیبت بزرگی برای جهان اسلام بود و نزدیک به پنج هزار حاجی مهمان خداوند با آن وضع فجیع جان باختند البته آنها سعادتمندند چراکه همانند فرد تازه متولد شده بودند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: این مصیبت را در دنیای اسلام و کشور ایران شاهدیم و البته هنوز مساله تمام نشده و عوارض آن مورد توجه است که باید کارهای لازم را انجام داد.
وی در ادامه به تشریح ویژگی های شخصیتی شهید آیت الله اشرفی اصفهانی پرداخت و گفت: ایشان فردی متواضع ، با صداقت ، درستکار ، با ایمان ، پایبند به انقلاب و با صلابت بود و مردمی که در ایام سال های دفاع مقدس در کرمانشاه زندگی می کردند یاد آن شهید همام را از خاطر فراموش نمی کنند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین یاد و خاطره دیگر شهدای محراب همچون آیت الله شهید دستغیب ، آیت الله شهید صدوقی ، آیت الله شهید مدنی و شهدای 72 تن (حزب جمهوری اسلامی) را گرامی داشت و در ادامه سخنان خود به انتقاد شدید از رفتار منافقین در سالهای ابتدای انقلاب و پس از آن پرداخت.
آیت الله هاشمی رفسنجانی با بیان این که امروز دنیا از رفتار گروهک های تروریستی به ویژه داعش متنفر است ،گفت: منافقین همان راهی را رفته اند که امروز داعش می رود.
وی، تفکر منافقین را التقاطی دانست و گفت: در سال هایی که مردم غیور کشورمان به دفاع از میهن در جبهه ها می پرداختند منافقین به عنوان ستون پنجم فعالیت می کردند و حتی با ما وارد جنگ شدند که به این راه های غلط خود ادامه دادند و امروز هم دریوزگی شان همچنان ادامه دارد.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: منافقین با حمایت های آمریکا همچنان در عراق و لیبرتی زندگی می کنند و آمریکا برای استفاده آنها را حفظ کرده است ؛ نمی دانیم چه تفکری است که آمریکایی ها همچنان به حمایت از منافقین می پردازند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی ادامه داد: منافقین به اعمال ننگین خود علیه اسلام و ایران ادامه می دهند و برخی از آنها در اروپا زندگی می کنند و دست شان به خون انسان های بی گناه آلوده است.
وی ضمن تسلیت ایام سوگواری ماه محرم اظهار داشت: امام حسین (ع) به معنای واقعی سفینه نجات است و یکی از القاب ایشان ثارالله می باشد که بسیار حائز اهمیت است

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟