به بهانه شماره پیراهن نامألوف اشنایدرلین در اورتون

شماره‌ پیراهن‌های عجیب؛ از داویدز تا رونالدو و رونالدینیو + تصاویر

بازیکنان زیادی در دنیای فوتبال بوده و هستند که شماره پیراهن‌های‌شان با شماره‌های مألوفی که می‌شناسیم، متفاوت بوده است.


قابل توجه خریداران؛

مقایسه گوشی های HTC 10 و آیفون 7


احمد مسجدجامعی از شورای شهر استعفا داد

احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر تهران طی نامه‌ای به رییس شورای شهر تهران از سمت خود استعفا داد.


زیباترین زنان جهان در کدام کشورها هستند+تصاویر

در این رده بندی که توسط سایت بسیار معتبر UCITYGUIDES صورت گرفته ده تا از کشور هایی که زیباترین زنان را دارند طبق این رده بندی مشاهده می کنید.


رنج بی‌پایان"رقیه"به‌خاطر آمپول اشتباه + تصاویر

دیدن دختر جوانی که گفتند یک سال است بخاطر عقرب زدگی خانه نشین شده، ماجرای دردناکی است. اتاقی ساده با تختخواب آبی رنگ، یک کوه داروی دیالیز و ...


اشک دلواپسان در جلسه امروز مجلس درآمد
حاشیه های تصویب جزییات طرح برجام

اشک دلواپسان در جلسه امروز مجلس درآمد

| سه شنبه ۲۱ مهر ۹۴ ساعت ۱۱:۴۸ | نسخه چاپي

سرانجام جزئیات طرح اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام در جلسه علنی امروز مجلس به تصویب رسید، تصویب جزئیات این طرح حواشی زیادی را به‌همراه داشت که توجه خبرنگاران را به خود جلب کرد.

 هنگامی که جلسه علنی بهارستان آغاز شد، محمدحسین فرهنگی عضو هیئت رئیسه، اولین دستور کار جلسه امروز را بررسی جزئیات طرح برجام اعلام کرد.

 به گزارش آنا،پس از قرائت قرآن در صحن علنی، بررسی این طرح بار ارائه پیشنهادها آغاز شد.

اولین پیشنهاددهنده حسین سبحانی‌نیا نماینده مردم نیشابور بود. او می‌خواست عبارت «بخصوص در زمینه خلع سلاح هسته‌ای رژیم صهیونیستی» به بند 1 این طرح اضافه شود. نمایندگان با 216 رأی موافق، 5 رأی مخالف، 8 رأی ممتنع، از مجموع 243 نماینده حاضر با این پیشنهاد موافقت کردند.

 در ادامه، علی لاریجانی اعلام کرد که پیشنهاد بعدی مطرح شود. پیشنهاد بعدی از سوی جواد جهانگیرزاده مطرح شد، او قصد داشت در بخشی از بند 2 عبارت «به‌خاطر اجرای برجام و یا غیر آن» اضافه شود، لاریجانی در ادامه این پیشنهاد را بین نمایندگان به رأی گذاشت. نمایندگان با 209 رأی موافق، 7 رأی مخالف، 12 رأی ممتنع از مجموع 246 نماینده حاضر با این پیشنهاد موافقت کردند.
width=400

فریادهای رسایی و اقدامات خلاف آیین‌نامه بذرپاش

همین که پیشنهاد جهانگیرزاده رأی آورد، حمید رسایی شتابان به جایگاه هیئت رئیسه رفت و فریاد‌زنان به لاریجانی گفت: چرا نمی‌گذارید صحبت کنیم؟ لاریجانی گفت چرا اینطوری می‌کنید؟‌ پس از آن مهرداد بذرپاش عضو هیئت رئیسه برخلاف آیین‌نامه داخلی مجلس میکروفن خود را روشن کرد و خطاب به لاریجانی تأکید کرد شما نمی خواهید اجازه دهید که نمایندگان صحبت کنند؟‌

پس از آن لاریجانی، پیشنهاد دیگری در بند 3 را به رأی گذاشت. براساس این پیشنهاد «دولت باید ظرف مدت 4 ماه برنامه خود را برای اجرای برجام جهت تصویب به شورای عالی امنیت ملی ارائه دهد». این پیشنهاد با رأی موافق 204 نماینده به تصویب رسید، پس از آن پیشنهادی در بند 9 برای رفع ابهام مطرح شد و عنوان «در چارچوب قوانین به بخشی از این بند اضافه شد».

رسایی خطاب به فرهنگی: اجازه ندارید بخوانید

لاریجانی در ادامه گفت:‌ پیشنهادها بسیار زیاد است و نمی‌توانیم همه آنها را مطرح کنیم؛ چراکه وقت زیادی می‌گیرد. وی از فرهنگی خواست که متن طرح را با اصلاحات ایجاد‌شده قرائت کند. فرهنگی میکروفن خود را روشن کرد و طرح نمایندگان را قرائت کرد. در همین هنگام، حمید رسایی فریادزنان بالای سر فرهنگی در جایگاه هیئت رئیسه حاضر شد و همچنان که فرهنگی طرح برجام را قرائت می‌کرد، رسایی هم می‌گفت شما اجازه ندارید بخوانید.

پس از آن مهدی کوچک‌زاده، نماینده تهران شتابان خود را به جایگاه سخنرانان رساند و با عصبانیت رو به فرهنگی گفت:‌ چه چیز را می‌خوانی؟ اسماعیل کوثری نماینده دیگری بود که با عصبانیت به لاریجانی گفت:‌ آقای لاریجانی چه چیز را می‌خوانی؟ لاریجانی با اشاره دست به نمایندگان معترض گفت که بروند. کوچک‌زاده و رسایی کوتاه نمی‌آمدند. کوچک‌زاده در صحن علنی مجلس فریاد زد این تصمیم کسی نیست، تصمیم لاریجانی است.

همچنان که فرهنگی طرح 9 بندی نمایندگان مجلس را در صحن قرائت می‌کرد، همهمه نمایندگان ادامه داشت.

در همین میان، جواد جهانگیرزاده و مهرداد بذرپاش در جایگاه هیئت رئیسه با هم درگیر شدند، محمود نبویان، اسماعیل کوثری، علیرضا زاکانی، علی‌اصغر زارعی، جواد کریمی‌قدوسی مدام فریاد می‌زدند و به‌نظر می‌رسید که می‌خواهند فرهنگی را مجاب کنند که به خواندن طرح ادامه ندهد ولی فرهنگی همچنان قرائت طرح را ادامه داد.

پس از اینکه قرائت طرح به اتمام رسید، لاریجانی گفت:‌ 250 نماینده در جلسه حضور دارند. این طرح را به همراه بندها و تبصره‌هایش در میان نمایندگان به رأی می‌گذاریم. با وجود این اظهارات لاریجانی، تعدادی از نمایندگان مخالف این طرح در قسمت جلویی صحن علنی مجلس جمع شده بودند و به‌نظر می‌رسید که قصد دارند یا جلسه علنی را ترک کنند یا اقدام دیگری برای تصویب نشدن این طرح انجام دهند.

کوچک‌زاده: این طرح لاریجانی، حجازی و شمخانی است نه طرح نظام و رهبری
 
 

در همین زمان علیرضا زاکانی با اشاره دست و به حالت ناراحتی از نمایندگان خواست که آرام باشند و به سمت صندلی‌اش رفت. بقیه نمایندگان معترض در صندلی‌هایشان جای گرفتند و آنهایی که با طرح برجام مخالف بودند. فضای مجلس در این لحظات، مملو از فریادهای دو ـ دو و چهار ـ چهار بود.

سرانجام این طرح با 161 رأی موافق، 59 رأی مخالف، 18 رأی ممتنع از مجموع 250 نماینده حاضر به تصویب رسید و به محض مصوب شدن این طرح، کمال‌الدین پیرمؤذن، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، عباس عراقچی و مجید تخت‌روانچی، معاونان وزیر امور خارجه را به سمت در خروجی جلسه علنی مجلس هدایت کرد.

در ادامه لاریجانی اعلام کرد:‌ وارد دستور کار بعدی می‌شویم.

رسایی: این قانون‌شکنی رسمی است

در همین جا، رسایی فریادزنان و با دست گرفتن برگه‌ای که بر روی آن نوشته بود‌ «این قانو‌شکنی رسمی است، مجلس فرمایشی نیست»‌ بر روی صندلی‌اش نشست. پس از آن، مهدی کوچک‌زاده با فریاد به سمتی که محل استقرار خبرنگاران است رفت و رو به خبرنگاران گفت: این صدای رهبر انقلاب نبود. مجلس جای تصمیم‌گیری شمخانی، حجازی و لاریجانی شده است.

او همچنین از درون صحن فریاد می‌زد: این تصمیم آنهاست و مجلس هم گردن گرفت.

پس از این اظهارات کوچک‌زاده، جلسه علنی مجلس، وارد دستور کار بعدی خود شد و جو مجلس آرام شد.

کوچک‌زاده و نقل قول از باهنر

بعد از اعلام نتیجه، آرای نمایندگان مجلس، مهدی کوچک‌زاده از صحن خارج شد و به لابی مجلس آمد و با صدای بلند به خبرنگاران گفت: من دیشب به باهنر گفتم که این طرح، نباید تصویب شود ولی باهنر گفت که این تصمیم نظام است که باید این طرح تصویب شود. کوچک‌زاده ادامه داد: از باهنر پرسیدم که نظام کیست؟ و باهنر در جوابم گفت که آقایان لاریجانی، حجازی و شمخانی می‌خواهند این طرح تصویب شود.

کوچک‌زاده بعد از این سخنان، فریاد زد: این طرح، طرح نظام و رهبری نیست؛ طرح لاریجانی، حجازی و شمخانی است.

نکته قابل توجه در جلسه علنی امروز مجلس،‌ اشک‌ ریختن برخی نمایندگان دلواپس بعد از تصویب جزئیات طرح برجام بود. علی‌اصغر زارعی از جمله کسانی بودند که گفته شد بعد از تصویب طرح برجام گریه کرد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟