۲۱ سیاستمدار ایرانی در کدام منطقه تهران زندگی می‌کنند + تصاویر

مقام های ارشد ایرانی در کدام منطقه پایتخت زندگی می کنند؟ در میانه موج فیش حقوقی نگاهی داریم به منازل مسکونی آن‌ها در این شهر. اینکه هر یک کجا ...


رکوردشکنی انگلیسی مغرور در جهنم سبز!+ شکست سوپراسپرت الکتریکی توسط مک‌لارن

حدود دو هفته پیش خودرو الکتریکی Nio EP9، رکورد پیست نوربرگ‌رینگ را شکست و خیلی‌ها را شگفت زده کرد. اما این رکوردشکنی مدت زیادی دوام نداشت و حالا ...


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی را در ترافیک می‌گذرانیم تا در کنار خانواده و صرف غذا، ارزشش را دارد که کمی عمیق‌تر به این تجربه نگاه کنیم.»


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


کلید پیروزی اصلاح طلبان در انتخابات از نگاه معین

سیاست | دوشنبه ۲۰ مهر ۹۴ ساعت ۱۸:۱۱ | نسخه چاپي

وزیر اسبق علوم ، تحقیقات و فناوری رمز پیروزی کاندیدای مورد نظر اصلاح طلبان در انتخابات 92 را داشتن مدیریت واحد در این جبهه دانست و ابراز امیدواری کرد که با استصواب کمتر امکان انتخاب مستقیم مردم در انتخابات های پیش رو فراهم شود.

به گزارش ایرنا، مصطفی معین در آیین گشایش مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیراظهار کرد : تشکل های دانشجویی تشکیلات فرمایشی و از بالا به پایین نبوده بلکه خودجوش، داوطلبانه، غیرانتقاعی،غیروابسته به حکومت، مدافع حقوق مردم است و تشکل هایی که از بیرون دانشگاه دستور می گیرند از این دایره خارج هستند.
وی همچنین در باره وضعیت انتخابات ریاست جمهوری در سال 84 گفت : در آن سال مهمترین تشکل دانشجویی خودجوش یعنی دفتر تحکیم وحدت به این تحلیل غلط رسیده بود که آقای هاشمی از پیش به عنوان رئیس جمهوری تعیین شده و دیگر نیازی نیست که جنبش دانشجویی برای چنین انتخاباتی هزینه کند ، اما من احساس خطر کرده و با این تحلیل به شدت مخالف بودم. دیدیم که اولین قربانیان این تحریم خود دفتر تحکیم وحدت بود که منحل شد.
نماینده سه دوره مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت شکل گیری نهادهای مدنی به ویژه توسط دانشجویان گفت: درگیری های اجرایی دولت ها ، آنها را دچار روزمرگی می کند و فرصت پرداخت عمیق به مسائل مختلف اجتماعی و فرهنگی را از آنها می گیرد. توجه دولت ها ناگزیر به اقتصاد و سیاست است و مقوله فرهنگ و دانشگاه بی نصیب می ماند. اینجاست که دانشجویان باید به کمک آمده و با تشکیل نهادهای مدنی و انجام اقدامات زیرساختی، توسعه کشور را تسهیل کنند چرا که علم زیربنای تمامی پیشرفت هاست. برای همین می بینیم در کشورهای اسکاندیناوی هر شهروند به طور متوسط عضو 3 تشکل مدنی است که در خدمت رشد جامعه هستند اما خودتان می دانید که در ایران وضع چگونه است؟
معین افزود: قهر از سیاست و فعالیت سیاسی درست نیست چرا که سیاست وسیله ای برای تامین آسایش و رفاه شهروندان است و بدون استفاده از آن امکان توسعه جامعه وجود ندارد. امیدواریم در دو انتخابات پیش رو استصواب کم شود یا اصلا نباشد تا مردم به طور مستقیم کاندیداهای مورد نظر خود را برگزینند و پدیده هایی مانند دوم خرداد 76 و 24 آذر 92 رقم بخورد.
وی در پاسخ به سوال یکی از حاضرین درباره مسئله ستاره دار شدن دانشجویان در زمان صدارت وی بر وزارت علوم گفت: این هم یکی دیگر از دروغ هایی بود که در جریان آن مناظره کذایی از زبان رئیس وقت دولت خارج شد. من آن موقع در مشهد بودم و کاندیدای مورد نظر ما هم به خاطر دوری 20 ساله از کار اجرایی اطلاعات دقیقی درباره این موضوع نداشت برای همین با دکتر جعفر توفیقی و جمعی دیگر از همکاران جوابیه ای را در رد این اتهام نوشته و برای سردار عزت الله ضرغامی فرستادیم که البته هیچ وقت از صدا و سیما پخش نشده ولی در روزنامه ها منتشر شد. ولی دروغی را که از رسانه ای با این گستره پوشش نشر می یابد را چگونه می توان با چند روزنامه از سطح جامعه جمع کرد؟ از آن سال به بعد من تقریبا در هیچ برنامه دانشجویی ای شرکت نکردم که از من درباره این اتهام سوال نشود.
معین ادامه داد: ستاره دار شدن دانشجویان از قبل انقلاب وجود داشت و خود من هم در دهه 40 دانشجوی ستاره دار بودم. در زمان اصلاحات دانشجویان ستاره دار داشتیم ولی آنها افرادی بودند که مدارک دانشگاهی شان نقص داشت و تعداد افرادی که واحد گزینش آنها را برای توضیحات خواسته بود بسیار کم بودند، همانطور که گفتم در دولت های قبلی هم وجود داشت. ولی تا آنجا که اطلاع دارم در دولتی که رئیسش این اتهام را به ما زد بیش از 1000 دانشجو ستاره دار و اخراج شدند.
وی با بیان اینکه در دولت اصلاحات نزدیک 2000 تشکل و 3000 نشریه دانشجویی وجود داشت ، افزود: باراصلی توسعه اجتماعی، سیاسی و فرهنگی در کشورهای جهان سوم که احزاب ریشه داری هم ندارند بر دوش دانشجویان است و از طرفی دیواری کوتاه تر از دیوار دانشجو هم وجود ندارد. ایران در حال حاضر حدود 8.5 میلیون دانشجو دارد که هر چند از دید خیلی از سیاسیون یک تهدید است تا فرصت، اما من ادعا می کنم که این نهاد یک فرصت و تنها نهادی بوده که تا حد زیادی از آلودگی به دور بوده است.
معین در پایان تصریح کرد: دانشگاه ها در دولت های نهم و دهم از تمامی لحاظ دچار رکود شدند و هم اکنون هم در شوک به سر می برند . ولی این نهاد باید ترمیم شود و این کار شما دانشجوهاست که باید قدر خودتان را دانسته و با مشارکت در اداره دانشگاه در تمامی سطوح، تقویت هیات امنای دانشگاه ها، فعال کردن تشکل های دانشجویی متکثر، مبارزه با فساد علمی در موضوعاتی مانند پایان نامه نویسی و بورسیه های غیر قانونی و ...دانشگاه ها را دوباره احیا کنید.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟