عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...


مصاحبه علی مطهری با یک نشریه فرانسوی

جدیدترین اخبار از رفع حصر، برجام و حضور زنان در ورزشگاهها

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران که برای ملاقات با رئیس مجلس ملی فرانسه در پاریس به سر می‌برد، اطمینان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران همه ...


جشن یلدای ما ایرانیان نشانگر چیست؟

شب یلدا، آخرین شب آذر ماه و شبی است که آن را چله نیز نامیده‌اند زیرا از فردای آن، چله بزرگ که چهل روز به درازا می‌کشد آغاز می‌شود.


هَمخوابی زن جوان با بهترین دوست شوهرش؛ مرد همسرش را داخل کمد خانه دوست مجردش پیدا کرد+عکس

شوهر جوان وقتی دید زنش برای یک رابطه سیاه به خانه بهترین دوستش رفته است برای غافلگیر کردن آنها وارد خانه دوستش شد اما در خلوتگاه همسر و دوستش ...


بحث و جدل لفظی زاکانی با لاریجانی بر سر چه بود؟

بحث و جدل لفظی زاکانی با لاریجانی بر سر چه بود؟

سیاست | يكشنبه ۱۹ مهر ۹۴ ساعت ۲۰:۳۳ | نسخه چاپي

علیرضا زاکانی که یکبار تذکر داده و رییس مجلس درباره آن پاسخ داده بود، درخواست تذکر ماده 79 داد که توضیحات وی و پاسخ های علی لاریجانی به یک گفت و گو تبدیل شد.
به گزارش ایرنا، علیرضا زاکانی طی تذکری با اشاره به ماده 79 خطاب به رییس مجلس گفت: شما به من اتهام دروغ زدید. بنده دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی بودم، صحبت هایی که دیروز بعدازظهر با آقای شمخانی انجام دادید، آنجا مطرح شد آن دوست عزیز مسئولی که آنجا بود، گفت آقای لاریجانی درست منتقل نکرده است، رو در رو کرد، صحبت هایی که با آقای جلالی و بنده انجام داده بودند با طرحی که اکنون در دستور است، مشخص است که با نظر دبیرخانه مغایرت دارد.
لاریجانی پاسخ داد: من گفتم دیشب با شخص آقای شمخانی صبحت کردم با افراد دیگر چکار دارم؟ آقای شمخانی با من صحبت کردند از اول تا آخر طرح را خواندیم، وی قبول داشت و گفت بسیار خوب است، شما از یک نفر دیگر پرسیده اید؟
زاکانی اضافه کرد: آقای دکتر شما بنده را متهم کردید، اجازه دهید پاسخ دهم.
لاریجانی گفت: من متهم نکردم.
زاکانی افزود: شما یک تنه از این طرح دفاع می کنید، خب دفاع کنید ما که حرفی نداریم، لااقل منطق ما را هم بشنوید.
این نماینده مخالف طرح برجام ادامه داد: طبق ماده 79 شما بنده را متهم کردید، فقط اسم مرا نبرید دو جا تذکر دادید و متهم کردید که دروغ می گویم.
لاریجانی پاسخ داد: من روند مساله را گفتم، ماده 79 مربوط به اتهام و توهین است نه این موضوع.
زاکانی شروع به خواندن ماده 79 کرد و گفت: اگر در جلسه رسمی ضمن نطق یا مذاکره صریحا یا تلویحا نسبت سوئی به یکی از نمایندگان داده شود یا عقیده و اظهار او را برخلاف جلوه دهند، شامل ماده 79 است.
لاریجانی تاکید کرد: من نسبت سوء به شما ندادم.
زاکانی گفت : شما عقیده مرا بر خلاف جلوه دادید. می گویم امروز صبح با آقای شمخانی بودم، دوست عزیزی که با بنده و آقای جلالی صحبت کرده بود، دست خط هایش را آورد و اینجا رعایت نشده بود، به آقای شمخانی گفت، رعایت نشده است.
رییس مجلس شورای اسلامی پاسخ داد: همان دوست عزیز شما، آقای شمخانی، دست خط هایش را دیشب آورد، پیش ما و با هم همه را مرور کردیم.
زاکانی پاسخ داد: من نمی خواهم بگویم شما دروغ می گویید اما شما هم حق ندارید بگویید من دروغ می گویم، ما نماینده هستیم شما هم نماینده هستید و حفظ شان آن برای ما مهم است.
زاکانی گفت: نکته دوم که درباره رهبری فرمودید، نقل آقای بروجردی در جلسه 6 نفره از شما بود که گفته اید، دوبار این را و نسخه اصلاح شده را خدمت حضرت آقا دادم، آقا گرفتند و نظر ندادند.
لاریجانی تاکید کرد: من اینگونه نگفتم. من گفتم ما خدمت ایشان برای اینکه چه باید کنیم صحبت کردیم، آقا هم بنایی بر دخالت ندارند. صحبت خدمت ایشان این بود که چه کنیم، یک راه آن این بود، گفتیم چنین راهی وجود دارد، ایشان گفتند بماند اینجا من مطالعه می کنم. ما نه از ایشان نظر خواستیم، ایشان هم گفته بودند نظر نمی دهم، ما هم گفتیم ایشان باید مطلع باشند. کجای این حرف خلاف عین واقع است.
زاکانی گفت: جمله آخر در بخش تذکر اینکه اکثر توافق های فراکسیون اصولگرایان رعایت نشده است، آقای دکتر اصرار دارند به دو خط بالای این توافق. آقای بذرپاش و آقای زارعی بودند می توانند توضیح و تذکر دهند.
لاریجانی گفت: آقای زاکانی تا آخر با هم تفاهم کردیم جز یک ماده، حالا یک موضوع دیگر می گویند؛ ما نمی دانیم، اینکه طرح بنده نیست که از آن دفاع کنم، مساله هسته ای مساله ای ملی است، شما فکر می کنید من بهره ای از این طرح می برم.
رییس مجلس ادامه داد: بحث هسته ای در ابتدا بحث نظام است و رهبری فرمودند موضوع من است. ما آنچه مصالح ملی کشور است کمک می کنیم، شما هم باید کمک کنید، به گونه ای می گویید گویی نفعی از این مساله می بریم.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟