کدام شهر بیشتر رای را به حسن روحانی داد؟

ایلنا نوشت: بین ۹۶ تا ۹۹ و هشت دهم درصد از مردم در شهرهای مختلف به یکی از دو نامزد اصلی انتخابات رای دادند.<br /><br />


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی ...


بازیگر زن مشهور تلویزیون ایران درگذشت؛ بیوگرافی + تصاویر

نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال «معمای شاه» چهارشنبه دهم شهریور ماه درگذشت.


گزارشی از جنجال‌آفرینی یک استارتاپ موفق

داستان "اسنپ" چیست؟

شهرام شاهکار خالق اسنپ با بیان این‌که در تابستان ۹۳ با نام تاکسی‌یاب کارمان را شروع کردیم،‌ در رابطه با نحوه شروع به کار اسنپ می‌گوید: خرداد ...


عارف: نظارت را با مچ‌گیری اشتباه گرفتند

عارف: نظارت را با مچ‌گیری اشتباه گرفتند

سیاست | جمعه ۱۷ مهر ۹۴ ساعت ۱۵:۴۵ | نسخه چاپي

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره جلوگیری از بروز فساد اقتصادی گفت: اگر در کشور ما نظارت را با مچ‌گیری اشتباه نمی‌گرفتند، مطمئنا بسیاری از فساد‌ها رخ نمی‌داد. مطمئنا تا زمانی که نگاه پیشگیرانه در نهادهای نظارتی وجود نداشته باشد، نمی‌توان انتظار داشت فسادی رخ ندهد.
به گزارش آنا، محمدرضا عارف، رئیس بنیاد امید ایرانیان، در دیدار جمعی از اعضای کمسیون فرهنگی و اجتماعی شورای عالی استان‌ها با اشاره به بعد نظارتی شورا‌ها بر عملکرد شهرداری تصریح کرد: برخی نهاد‌ها به جای آنکه از وقوع فساد جلوگیری کنند تنها به دنبال مچ‌گیری هستند. البته باید زمینه شکل‌گیری فساد را با ساز و کارهای قانونی محدود کرد.
عارف در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: کشور در چند سال گذشته در مسیری پیش می‌رفت که بسیاری از دلسوزان نظام را نگران کرده بود. ولی با الطاف الهی و همت مردم روند گذشته در خرداد ۹۲ اصلاح شد و بعد از این انتخابات در مردم حس امیدواری شکل گرفت که مسئولان باید تلاش کنند امید مردم به آنها حفظ و تقویت شود.
اصرار داریم ترکیب مجلس تغییر کند
وی با اشاره به تلاش جریانی برای القای حس ناامیدی در کشور گفت: جریانی بعد از خرداد ۹۲ با هر اقدامی که توسط دولت انجام می‌شود مخالفت می‌کند بخصوص دربخش‌هایی از مجلس دیده می‌شود که به جای همکاری با دولت برای پیشبرد اهداف مورد نظر دولت مانع‌تراشی می‌کنند. به همین دلیل اصرار داریم در انتخابات مجلس به‌گونه‌ای عمل کنیم که ترکیب مجلس تغییر کند.
رئیس بنیاد امید ایرانیان تأکید کرد: اصلاح‌طلبان باید به‌گونه‌ای در انتخابات مجلس عمل کنند که با تقویت همکاری دولت و مجلس شرایط مناسب‌تری برای پاسخگویی به مطالبات مردم در بخش‌های مختلف خصوصا در زمینه معیشت، اشتغال، مسکن فراهم شود.
وی درباره اهمیت شورای شهر و روستا به عنوان مرجع قابل اعتماد برای مردم و حاکمیت، گفت:از آنجا که انقلاب اسلامی ایران یکی از مردمی‌ترین انقلاب‌ها محسوب می‌شود باید تصدی‌گری امور تاحدامکان به مردم و نهادهای مردمی ازجمله شورا‌ها که در قانون اساسی جایگاه ویژه‌ای دارد، سپرده شود. خوشبختانه در دولت اصلاحات یکی از مترقی‌ترین اصول قانون اساسی یعنی تشکیل شورا‌ها عملیاتی شد.
عارف، شوراهای شهر و روستا را میراث ماندگار دولت اصلاحات دانست و خاطرنشان کرد: انتظار بود با تشکیل شورا‌ها جایگاه مجلس شورای اسلامی ارتقا یابد، از درگیر شدن به مسائل روزمره و محلی دوری کند و به مسائل کلان کشور بپردازد، اما عملا این اتفاق نیافتاد و بخصوص در شهرستان‌ها مشاهده می‌شود، وظایفی که بر عهده شورا‌ها است از سوی نامزد نمایندگی مجلس به عنوان وعده انتخاباتی مطرح می‌شود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بر ضرورت تعامل مثبت شورای عالی استان‌ها با مجلس شورای اسلامی تأکید کرد و گفت: بعد از گذشت چند سال از فعالیت شورا‌ها به نظر می‌رسد باید در قانون شورا‌ها بازنگری صورت بگیرد. البته منظور از بازنگری در قانون شورا‌ها به منزله محدود کردن اختیارات شورا‌ها نیست بلکه باید سازوکار روشن و شفافی درخصوص وظایف شورا‌ها تهیه شود، به‌طوری که تا حد امکان امور اداره شهر‌ها و مسئولیت خدمات شهری به شورا‌ها محول شود.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟