این پورشه پانامرا 2017 را در نمایشگاه ژنو خواهید دید (+عکس)

پانامرا تا کنون فروش بسیار خوبی را در چین نصیب خود کرده است، اما پورشه بر این باور است که اسپورت‌های توریسمو طرفداران اروپایی بیشتری خواهد داشت.


آیا محسن رضایی،مصوبه مجمع تشخیص مصلحت را زیر پا می گذارد؟

جبهه مردمی نیروهای انقلاب به عنوان یک تشکل سیاسی نوظهور، خیلی زود مورد پشتیبانی «سرلشکر» محسن رضایی قرار گرفت.استقرار شعبه ویژه حقوقی پلاسکو/عامل انسانی علت آتش‌سوزی وتخریب

شهردار تهران گفت: محل کسب و کار موقت برای حادثه‌دیدگان پلاسکو فراهم می‌شود. از سوی دیگر معاون امنیتی استاندار تهران عامل انسانی را علت وقوع ...


آتش نشانان جهان برای اطفای حریق از این غول‌ها استفاده می‌کنند! (+عکس)

آتش نشان‌ها در سرتاسر جهان برای انجام عملیات و اطفای حریق، از دستگاه‌های فوق پیشرفته استفاده می‌کنند.


وزیر بهداشت: برنامه خاصی برای کاهش کودک‌آزاری نداریم

جامعه | پنجشنبه ۱۶ مهر ۹۴ ساعت ۱۵:۹ | نسخه چاپي

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه امسال هزار تخت NICU جهت جلوگیری از مرگ کودکان نارس به تجهیزات بیمارستان‌های کشور افزوده می‌شود، گفت: وزارت بهداشت برنامه خاصی برای کاهش کودک‌آزاری ندارد.

به گزارش فارس، سید حسن قاضی زاده هاشمی در حاشیه بیست و هفتمین همایش بین‌المللی بیماری‌های کودکان، اظهار داشت: در طب اطفال پیشرفت‌های خوبی را طی چند دهه گذشته شاهد بودیم و در زمینه آموزشی کمبودی نداریم ولی این مسئله در بحث تجهیزات متفاوت بوده که ارتقای آن مد نظر ما قرار دارد.

وی افزود: مرگ و میر کودکان در حال حاضر کاهش یافته ولی همین مقدار قابل قبول نیست و باید رتبه منطقه‌ای خود را در این زمینه ارتقا دهیم.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه کمک به ارتقای رشته طب اطفال درخواست همکاران ما در این حوزه است، گفت: در قالب طرح تحول سلامت به این مسئله توجه شده و امسال هم در زمینه اورژانس و تعداد تخت‌های NICU شاهد افزایش تعدادی آن هستیم.

هاشمی بیان داشت: وزارت بهداشت سرمایه قابل توجهی برای ارتقای تجهیزات در رابطه با طب اطفال در نظر گرفته است همچنین در رابطه با طول دوره‌های فوق تخصصی در گام چهارم آموزشی به این مسئله توجه شده امیدواریم در بخش اطفال بتوانیم تغییراتی را ایجاد کنیم.

هاشمی عنوان داشت: پرستاران حوزه اطفال نیز علاقمند به ارتقای آموزشی در این حوزه هستند که وزارت بهداشت به این مسئله توجه کرده است.

وی به بیماری‌های مادرزادی کودکان اشاره کرد و گفت: این بیماری‌ها خانواده‌هایی را در کشور گرفتار کرده و متخصصین ژنتیک می‌توانند در کاهش آمار بیماری با کنترل در زمان بارداری همکاری‌های زیادی را انجام دهند.

وزیر بهداشت از افزایش وزن 60 درصدی در کمتر از 10 سال خبرداد و گفت: موضوع افزایش وزن باید مورد توجه بیشتر در کشور قرار گیرد.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه سوانح از دیگر علل مرگ و میر کودکان در کشور به شمار می‌رود، افزود: گاهی بی‌مبالاتی والدین سبب مرگ و میر آنها در سوانحی همچون غرق شدگی در دریا می‌شود.

وزیر بهداشت در رابطه با مسئله کودک آزاری گفت: ما برنامه خاصی در این زمینه نداریم ولی رسانه‌ها می‌توانند اقداماتی را در جهت کاهش کودک آزاری انجام دهند البته باید توجه داشت از جمله علل مهم کودک‌آزاری مسائل و مشکلات اقتصادی است که نباید چشم‌ها را نسبت به آن ببندیم.

هاشمی با بیان اینکه فقر باعث کودک‌آزاری می‌شود، گفت: حضور کودکان کار به دلیل فقر است که در حوزه‌های اقتصادی باید تصمیم‌های انقلابی گرفته شود و فرهنگ عمومی نیز باید به این مسئله توجه داشته باشد.

وی در رابطه با مسئله بهداشت دهان و دندان در مدارس سراسر کشور، گفت: وزارت آموزش و پرورش در این زمینه با ما همکاری داشته و از این بابت از آنها تشکر می‌کنم، موضوع بهداشت دهان و دندان در تمام کلاس‌ اولی‌ها مورد توجه قرار گرفته و برنامه آن تمام شده است؛ برای مقطع دبستان نیز قول داده‌ایم طی مدت 18 ماه این مسئله را به اتمام برسانیم و سپس برای مقاطع بالاتر این برنامه را عملیاتی کنیم.

هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: امسال هزار تخت NICU به بیمارستان‌های کشور اضافه می‌شود که با همکاری متخصصین طب کودکان و از طریق این تجهیزات بتوانیم اقدامات بیشتری را جهت زنده ماندن نوزادانی که با وزن بسیار کم و یا نارس متولد می‌شوند انجام دهیم.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟