5 شیطنت خانه‌ تکانی که نمی‌دانید!

آهسته می‌آید. درست مثل نسیم‌هایش که آرام‌آرام تن خشک درخت‌ها را نوازش می‌کنند تا دوباره زنده شوند. بهار آهسته می‌آید، درست مثل غنچه‌هایی ...


اولین واکنش تلویزیون به نوبخت!

در حاشیه انتقاد سخنگوی دولت نسبت به شبهه افکنی تلویزیون در اذهان عمومی، علی میرایی این کارتون را در شرق منتشر کرد.


افزایش کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر در دنیا

در شرایط حاضر عوامل اصلی بروز این مسئله یعنی کشت و تولید و قاچاق مواد نیز در حال افزایش و گسترش NPSنیز نگران کننده است.


تعطیلات نوروزی بارانی خواهد بود/

رئیس سازمان هواشناسی گفت: تا نیمه فروردین بارندگی از حد نرمال بیشتر است اما در ادامه سال زراعی شاهد کم بارشی و خشکسالی خواهیم بود.


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...


۹ توصیه مربیان عمانی برای شکست شاگردان کی‌روش

ورزش | چهارشنبه ۱۵ مهر ۹۴ ساعت ۱۴:۷ | نسخه چاپي

عمانی‌ها کمپینی برای حمایت از تیم ملی کشورشان مقابل تیم ملی ایران تشکیل دادند که راه‌هایی را برای رسیدن به پیروزی مقابل شاگردان کی‌روش ارائه دادند.

به گزارش فارس، تیم ملی کشورمان که در مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه با تیم ملی عمان هم‌گروه است، فردا در مسقط پایتخت عمان به مصاف این تیم می‌رود. در همین راستا اهالی فوتبال عمان اعم از مربیان ،بازیکنان و کارشناسان کمپینی را برای حمایت از تیم ملی کشورشان تشکیل داده‌اند.

این دیدار فردا ساعت 18:00 به وقت تهران در مسقط پایتخت عمان برگزار می شود.

9 توصیه مربیان عمانی که به پل گوئن سرمربی فرانسوی تیم ملی کشورشان ارائه کردند به شرح زیر است:

1- هماهنگی خط دفاع، میانه و حمله

سهیل رشیدی گفت: پل گوئن باید خطوط دفاعی، میانی و حمله را هماهنگ کند و به حمله‌های برق آسا و بازی سریع تکیه کند. تا می‌تواند با پاس‌های کوتاه حفظ توپ کند و به حریف فرصت ندهد اما اگر در این دیدار دفاعی بازی کنید تیم ملی ایران به خطوط دفاعی فشار می‌آورد که به گل برسد پس بهترین دفاع حمله است.

2- کاهش اشتباهات فردی

ناصر حجری گفت: باید بازیکنان تیم ملی کمترین اشتباه فردی را داشته باشد مخصوصا زمانی که در زیر فشار نیستند اصلا نباید پاس اشتباه بدهند، در زمان دفاع باید خط میانی و حمله به خط دفاعی کمک کند و در زمان‌های معینی بر تیم ملی ایران فشار بیاورند و در تمام بازی باید سعی کنند که توپ و میدان را در اختیار داشته باشند، باز هم می‌گویم اشتباهات فردی باید به صفر برسد.

3- انسجام کامل

ولید سعدی دستیار مربی باشگاه الشباب عمان گفت: برای رسیدن به پیروزی ابزارهای زیادی لازم است که مهمترین آنها انسجام است، بازی را نباید یک دفعه حمله‌ای یا دفاعی آغاز کرد ابتدا باید تیم را خوب آنالیز کرد مخصوصا اینکه تیم ملی ایران آمده تا به جام جهانی راه یابد، در ابتدا باید خطوط دفاعی تقویت شود و نباید در 20 دقیقه اول گل دریافت کنیم سپس در موقعیت مناسب دست به ضد حمله بزنیم ولی باید مواظب بود که زمانی که توپ از دست داده می‌شود تمام فضاهای خالی پر شود، باید برنامه تیم ملی ایران را مختل و از این فرصت استفاده کنیم و به گل برسیم.

4- برنامه متوازن، نه افراط و نه تفریط

مصبح هاشل سرمربی تیم المصنعه گفت:سفارش من به دو جز تقسیم می شود جز اول مربوط به گوئن سرمربی تیم ملی عمان است و جز دوم خطاب به فدراسیون فوتبال و هواداران و مطبوعات است. به گوئن می‌گویم که نباید بازی هجومی و یا دفاعی مطلق را انجام دهد بلکه باید یک برنامه متوازن داشته باشد تا عین حال هم بتواند دفاع خوبی کند و گل دریافت کند و هم حمله کند و به گل برسد. توصیه دوم من به فدراسیون و هواداران و مطبوعات است که با تمام وجود تیم ملی را حمایت کنند و پشتیبان تیم ملی باشند.

5- آمادگی روحی بالا

طالب رحبی از مربیان توانای عمانی گفت: آمادگی روحی بالا از مهمترین ابزارهای رسیدن به پیروزی است زیرا زمانی که بازیکنان از ناحیه روحی در شرایط خوبی باشند اگر گل هم دریافت کنند می توانند گل را جبران کنند و یک امتیاز بازی را بگیرند زیرا تساوی خیلی بهتر از شکست است. گوئن باید در مقابل تیم ملی ایران دست به ضد حمله بزند تا به گل برسد باید به توپ های بلند روی بیاورد در صورت عدم کارایی توپ‌های بلند باید از را دور شوت بزند تا به گل برسید.

6- صبر و آرامش

احمد مبارک گفت: عنوانی را برای این دیدار انتخاب کردم و آنهم صبر و آرامش است گوئن باید صبور و شکیبا باشد و بازیکنان باید کمترین اشتباه را داشته باشند، ما باید بدانیم که این دیدار بسیار سختی است و باید با تمام وجود بازی کنیم تا سه امتیاز بازی را بدست بیاوریم.

7- آرامش ذهنی بازیکنان

عبدالعزیز ریامی گفت: کادر فنی تیم ملی عمان با وجود پل گوئن فرانسوی در شرایط خوبی قرار دارند اما این را باید از یاد نبریم که بازیکنان باید قبل از بازی مقابل تیم ملی قدرتمند ایران روحیه خوبی داشته باشند و این وظیفه کادر فنی تیم است که به بازیکنانش روحیه دهد تا 90 دقیقه کامل را با جنگندگی بازی کنند و بهترین کار این است تا از فضاهای خالی استفاده کنند زیرا با توجه به اینکه بازیکنان ایران قامت بالایی دارند از توپ‌های بلند نمی توان استفاده کرد.

8- سهل و ممتنع

یونس ماجد دوحانی دستیار مربی تیم المصنعه عمان گفت: بدون شک این بازی بسیار سختی است و این از اسلوب و تکتیک گوئن کاملا آشار می شود که حریف قدرتمندی را در پیش رو دارد، تیم ملی ایران هم مانند تیم‌های دیگر دارای بازیکنان خوبی است، گوئن باید روش سهل و ممتنع را انتخاب کند یعنی فرصتی را برای حریف ندهد، دفاع را از میانه زیمن انجام دهد و ما امیدواریم که تیم ملی عمان با تمام وجود در این بازی حاضر شود و ایران را شکست دهد.

9- سرعت در حمله

سلیمان خایف گفت: من بازی تیم ملی یران با گوام را تماشا کردم و تیم ملی ایران هم مانند تمام تیم‌های دیگر دارای نقاط قوت و ضعف است، نقاط قوت تیم ملی ایران بازیکنان قد بلند و نیرومند است که از پاس‌های عرضی بهترین استفاده را می‌کنند اما نقاط ضعفش در خط دفاعی است زیرا خط دفاعی آن بسیار کند و فقط توپ را دفع می‌کنند و نمی‌تواند مهاجمانشان را خوب تغذیه کنند که این بهترین فرصت است تا از سرعت تیم ملی کشورمان استفاده کنیم و به حریف گل بزنیم.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟