بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.
جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی را در ترافیک می‌گذرانیم تا در کنار خانواده و صرف غذا، ارزشش را دارد که کمی عمیق‌تر به این تجربه نگاه کنیم.»


اجرای برجام؛ تغییر چهره ها و نقش ها در ایران و آمریکا

سیاست | دوشنبه ۱۳ مهر ۹۴ ساعت ۱۵:۱۶ | نسخه چاپي

بروز چهره های جدید و سازوکارهای تازه حتی اگر دیپلمات ها هم سکوت کنند نشانه شروع فصلی تازه در موضوع هسته ای ایران است.سه ماه بعد از توافق وین و تولد برجام، تشکیلات تازه ای در دو کشور اصلی مذاکره کننده – ایران و آمریکا – ایجاد شد تا پیگیر برجام باشد. در سوی دیگر میز، نامی آشنا – وندی شرمن- کنار رفت و به جایش دو نفر آمدند. یکی بر مسند معاونت وزارت خارجه آمریکا نشست – توماس شنون- و دیگری – استفان مال – پیگیر برجام در آمریکا شد.
به گزارش ایرنا، در ایران هم عضو ارشد تیم مذاکره کننده – سید عباس عراقچی- حکمی دیگر گرفت و رییس ستاد پیگیری برجام شد.
وظایف شنون در مورد برجام اعلام نشده ولی طبق حکمی که جان کری به استفان مال داده ، او مامور هماهنگی بین بخشی در آمریکا شامل وزارت خانه های خارجه، خزانه داری، انرژی ، بازرگانی ، دادگستری، دفاع و سایر بخش های حقوقی واطلاعاتی شده است.
تیم مال شامل همه کارشناسان با تخصص ها وتجربه های مختلف مرتبط با برجام است و باید مراحل رفع تحریم ها در آمریکا و اقدامات ایران را رصد کند.
به عبارت دیگر، او یک هماهنگ کننده ارشد است و باید به آنتونی بلینکن معاون وزیر خارجه و جان کری وزیر خارجه آمریکا گزارش دهد.
ستادی که در وزارت خارجه ایران تشکیل شده هم عهده دار هماهنگی با دیگر سازمان ها برای اجرای برجام است اما ماموریت عراقچی فراتر از این است. او باید به وزیر خارجه پاسخگو باشد و در حکمش هم « پیگیری اجرای تعهدات مربوط به تحریم ها» آمده ، کاری که بدون هماهنگی با آمریکا و اروپا امکان پذیر نیست.
** حافظه تاریخی آمریکا در توافق
آمریکایی ها صفت های مختلفی در مورد شرمن بکار می برند ، یکی از آنها « مشت آهنین در دستکش مخملی» است. زمانی که یک کاریکاتور ایرانی شرمن را به صورت روباه کشید در دفترش به « روباه نقره ای» نامیده شد. کارکنانش حتی تی شرتی درست کردند که رویش نوشته شده بود : تیم روباه نقره ای.
می گویند در یکی از جلسات مذاکره اخیر در وین با تیمش و جان کری این تی شرت را پوشیده اما مشخص نیست در این جلسه ایرانیان هم بوده اند یا نه.
وندی مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 را به مکعب روبیک تشبیه می کند و می گوید: واقعا کار پیچیده ای است ، با کنگره ، رسانه ها و هم پیمانان اروپایی باید طرف شوی و وقتی همه این ها را حل کردی با ایرانی ها روبرو می شوی.
شرمن دانش آموخته دکترای جامعه شناسی و مطالعات شهری است و کارش را با مددکاری اجتماعی شروع کرده که برای یک مذاکره کننده هسته ای شروع غریبی است. اما به باور او این تجربه هنگام مذاکرات به کارش آمده، می گوید یاد گرفته چه طور مردم را درک کند.
با این حال منابع ایرانی روایتی دیگر دارند. می گویند بارها عراقچی همتای ایرانی او واکنش های تندی به سخنانش نشان داده و حساب کار دستش آمده ، به مرور آموخته که هنگام صحبت درباره ایران مراقب لحن و گفتار و کلماتش باشد.
یک منبع نزدیک به تیم مذاکره کنند ایران می گوید شرمن و اشمید خصوصا از عراقچی خیلی حرف شنیده اند و اخم دیده اند.
شرمن ناگزیر بود همزمان اتحاد گروه 1+5 راهم حفظ کند و دولت هایی که نگران توافق هسته ای بودند را هم آرام نگه دارد. این ها را به جنبه های فنی و سنگین مذاکرات که اضافه کنید ، کاری کشنده می شود.
می گوید : کاری که به من محول شد یک امتیاز بود ولی کشنده، دو سال گذشته مثل سوار شدن بر قطار هوایی بود و چهار سال گذشته سخت ترین سال های زندگیم.
با رفتن او همه آنهایی که با ایران مذاکره می کردند هم ساختمان وزارت خارجه آمریکا را ترک می کنند ؛ همه بجز جان کری.
عده ای در آمریکا نگرانند که با رفتن او ، برنز و سالیوان حافظه تاریخی توافق با ایران هم از دست برود. شرمن هر بار از پاسخ به سوال های مهم در این باره شانه خالی کرده و گفته است: این کار سالها زمان می برد.
شرمن نسبت به پیشرفت روابط ایران و آمریکا هم می گوید بی اعتمادی میان دو کشور بسیار ژرف و عمیق است. تاتی کنان پیش می رویم واین، اتفاقی نیست که یک شبه بیفتد.
** کارشناس نیمکره غربی بر مسند معاونت
توماس شنون را دیپلماتی گشاده رو توصیف می کنند. هر جا که بوده به گسترش روابط آمریکا کمک کرده است. او را بیش از هرچیز به آمریکای لاتین می شناسند.
کارش را از دستیاری سفیر آمریکا در برزیل شروع کرده و تقریبا تمام نیمکره غربی را گشته است؛ از گواتمالا و کامرون و گابن گرفته تا جزیره سائوتومه و پرنسیب.
توماس جوان پس اخذ مدرک لیسانس در کالج « ویلیام و مری » با بورسیه تحصیلی به آکسفورد می رود و فوق لیسانس و دکترایش را همانجا می گیرد.
او می گوید حضور در انگلیس درهای دنیا را به رویش گشوده و جذابیت های دنیای خارج از آمریکا را به او نمایاند. همین هم انگیزه ای شد که در بازگشت به آمریکا یکراست به وزارت خارجه برود.
جان کری در معرفی او نوشته است: او عمیقا درگیر همه جنبه های سیاست خارجی بوده، نه تنها آمریکای لاتین که خاورمیانه و افریقای مرکزی و آسیای جنوب شرقی.
** صبر باید
همه حکم ها و مصاحبه ها را هم که کنار یکدیگر بچینید باز هم تصویری واضح از مرحله دوم موضوع هسته ای که اجرای برجام است به دست نمی آید. نقش ها هنوز به وضوح مشخص نیست .
باید تا شروع به کار این ستاد صبر کرد تا پاسخ بسیاری سوال ها را گرفت. فعلا همین را می دانیم که این دو ستاد ایرانی و امریکایی هم سطح نیستند ولی اینکه آیا استفان مال ماموریت تازه ای بگیرد و با عراقچی هماهنگ شود یا اینکه هماهنگی های برون مرزی را به شنون بسپارند و داخلی را به مال، بعدها مشخص می شود.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟