جشن یلدای ما ایرانیان نشانگر چیست؟

شب یلدا، آخرین شب آذر ماه و شبی است که آن را چله نیز نامیده‌اند زیرا از فردای آن، چله بزرگ که چهل روز به درازا می‌کشد آغاز می‌شود.


قیمت محصولات سایپا در سال 96 اعلام شد (+جدول)

قیمت تمام محصولات سایپا برای سال جاری به شرح ذیل اعلام شد


پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


قیمت محصولات سایپا در سال 96 اعلام شد (+جدول)

قیمت تمام محصولات سایپا برای سال جاری به شرح ذیل اعلام شدمهمترین کار بنا در کشتی فرنگی

ورزش | يكشنبه ۱۲ مهر ۹۴ ساعت ۲۳:۲۱ | نسخه چاپي

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: بعد از دعوت شورای فنی و استقبال مردم مقابل مردم و کار انجام شده قرار گرفتم و به احترام آنها بازگشتم.

به گزارش فارس، محمد بنا بعد از قبول هدایت تیم ملی کشتی فرنگی امروز برای اولین بار با دعوت از فرنگی‌کاران اولین اردوی کشتی فرنگی را آغاز کرد. وی پیش از شروع اولین تمرین گفت: شرایط با شرایط چند سال پیش المپیک لندن زمین تا آسمان فرق دارد. حدود 10 ماه و دقیقا از امروز 317 روز دیگر تا مسابقات کشتی فرنگی در المپیک برزیل فرصت داریم. 17 مرحله اردو تا شروع این رقابت‌ها در نظر گرفته‌ایم تا 6 ماه دیگر نیز مسابقات انتخابی را پیش رو داریم. برنامه‌هایی در نظر گرفته‌ایم که شرمنده مردم نشویم در مجموع امیدوارم اگر شرایط مهیا باشد در المپیک شرمنده مردم نشویم.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی تصریح کرد: مدت کمی است که مسابقات جهانی تمام شده است باید صبر کنیم تا چند مرحله اردو را پشت سر بگذاریم و به شناخت نسبی از شرایط فرنگی‌کاران برسیم. با تجربه و انگیزه‌ای که بچه‌ها دارند خیلی راحت می‌توانیم این 10 ماه را طی کنیم هر چند که شاید نتوان قول حتمی برای تکرار نتایج درخشان المپیک لندن را داد و خیلی امیدوارم که بتوانیم نتایج خوبی در برزیل کسب کنیم.

محمد بنا در پاسخ به این سوال که چه قول و قرارهایی گذاشته شد و حاضر به بازگشت به کشتی فرنگی شد، گفت: هیچ قراری گذاشته نشده است چون چیزی تغییر نکرده است زمانی که بحث برگشت من مطرح شد شورای فنی از من دعوت به همکاری کرد و این موضوع در رسانه‌ها و در بین مردم بازتاب داشت. در مقابل مردم و کار انجام شده قرار گرفتم و به احترام مردم ایران و با تمام لیاقتی که کادر فنی قبلی داشت دیدم شاید کسی نتواند به غیر از من و همکارانم این مسئولیت را قبول کند تا شرایط برای موفقیت در المپیک فراهم کند. به همین دلیل این پیشنهاد را قبول کردم. 

وی درباره برنامه‌اش برای برگزاری مسابقات انتخابی گفت: صحبت‌هایی از قول من در یکی از رسانه‌ها برای انتخابی مطرح شده بود مبنی بر اینکه در برخی از اوزان تصمیمی برای برگزاری انتخابی ندارند در حالی که درست نبود دنبال دور زدن انتخابی هم نیستم در گذشته هم با شیوه خودمان انتخابی را برگزار می‌کردم اما بعد از آمدن رسول خادم فرآیندی برای انتخاب ملی‌پوشان طراحی شد و ما هم چون زیرمجموعه فدراسیون کشتی هستیم بر اساس آن عمل خواهیم کرد اما چون سال قبل از المپیک است از تبصره‌هایی که می‌توانیم استفاده می‌کنیم. همه بر اساس شکل و قاعده مشخصی برای تیم ملی انتخاب خواهند شد.

محمد بنا درباره غیبت برخی ملی‌پوشان در اردوی اول گفت: تعدادی از کشتی‌گیران برای حضور المپیک سیزم آماده شدند و تعدادی هم مانند عبدالعلی ارسلان و حسینی با اجازه در این چندروز ابتدایی اردو حضور ندارند.

وی افزود: محسن حاجی‌پور و فقیری هم فعلاً برای اردو دعوت نکردیم البته حاجی‌پور در مسابقات ارتش‌های جهان حضور دارد و تصمیم‌ گرفتیم به جای آنها از نفرات جوان‌تری که نیازمند کسب تجربه هستند دعوت کنیم و در اردوهای بعدی از‌ آنها استفاده خواهیم کرد چرا که اگر بخواهیم به فکر بعد از المپیک باشیم باید به جوانان بها دهیم.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی درباره برنامه‌هایش برای بازگرداندن حمید سوریان به دوران اوج گفت: برنامه سوریان هم مانند بقیه است البته در اوزانی که باید سهمیه بگیریم برنامه ما کمی متفاوت است مهم‌ترین اصل در حال حاضر ریکاوری و بازگرداندن انگیزه و ارتقاء شرایط روحی و روانی بچه‌ها است. سوریان هم مانند بقیه نیازمند شرایط مناسب روحی است تا بتواند افتخارات قبل را تکرار کند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟