مصاحبه علی مطهری با یک نشریه فرانسوی

جدیدترین اخبار از رفع حصر، برجام و حضور زنان در ورزشگاهها

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران که برای ملاقات با رئیس مجلس ملی فرانسه در پاریس به سر می‌برد، اطمینان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران همه آنچه را که لازم باشد انجام خواهد داد تا توافق هسته‌ای ایران ادامه یابد.


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...


فرمانده کل ارتش: رژیم صهیونیستی روزهای باقیمانده عمرش را حساب کند/ دست از پا خطا کند حیفا و تل آویو با خاک یکسان خواهد شد

فرمانده کل ارتش گفت: اینکه ما می گوییم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، معنی‌اش این نیست که حتما ۲۵ سال کامل عمر می کند.


پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


فرمانده کل ارتش: رژیم صهیونیستی روزهای باقیمانده عمرش را حساب کند/ دست از پا خطا کند حیفا و تل آویو با خاک یکسان خواهد شد

فرمانده کل ارتش گفت: اینکه ما می گوییم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، معنی‌اش این نیست که حتما ۲۵ سال کامل عمر می کند.


این ملی پوش دغدغه صعود به جام جهانی را ندارد

ورزش | يكشنبه ۱۲ مهر ۹۴ ساعت ۱۲:۱۸ | نسخه چاپي

بازیکن تیم ملی معتقد است با پتانسیل موجود و دانش کادر فنی، صعود به جام جهانی نباید دغدغه فوتبال ایران باشد.

امید ابراهیمی در گفت و گو با سایت فدراسیون فوتبال درباره موضوعاتی همچون اردوی تیم ملی در دوبی، دیدار برابر عمان، حضور بازیکنان جوان در تیم ملی و ... به صحبت پرداخت:

*همه فوتبال یا بهتر بگوییم همه ورزش کشور از اتفاقی که برای هادی نوروزی افتاد به نوعی گیج هستند. حتما اوضاع برای شما سخت تر هم هست.

پنج شنبه صبح که از خواب بیدار شدیم و می خواستیم به تمرین برویم از شنیدن این خبر شوکه شدیم. این خبر خیلی ناراحت کننده بود. هادی هم استانی من بود و علاوه بر آن در بازیها روبه روی هم بازی می کردیم. نه اینکه حالا و در شرایطی که دیگر هادی در جمع ما نیست بخواهم بگویم اما واقعا هادی پسر خیلی با اخلاق و متینی بود. باید به جامعه ورزش و جامعه فوتبال این اتفاق را تسلیت بگویم. جای او پیش ما خالی است. امیدوارم ما فوتبالیها که کنار هم هستیم، بیشتر قدر همدیگر را بدانیم.هادی خیلی جوان بود و برای پرسپولیس خیلی زحمت کشید. شاید ما نهایت چند سال این زحمتهای هادی یادمان باشد اما مطمئنا همسر و فرزندانش نمی توانند این فقدان را هضم کنند. خواهشم از مسئولان ورزش و باشگاه پرسپولیس این است که حواسشان به خانواده هادی باشد. اینطور نباشد که بعد از چند روز یا نهایت چند ماه آنها را فراموش کنند. باید همیشه از آنها حمایت کرد. باید این فرهنگ را جا بیندازیم که برای بازیکنی که 10 سال جوانی اش را برای این باشگاه گذاشته ارزش قائل باشیم و قدرشناس خودش و خانواده اش باشیم. پسر هادی باید بعدها ببیند کسانی وجود دارند که قدرشناس زحمات پدر مرحومش هستند.

*درباره اردوی تیم ملی در امارات صحبت کنیم. اینطور که خبرها از امارات به تهران می رسد تمرینات خیلی فشرده ای دارید.

تیم ملی هیچ وقت شوخی بردار نیست. به قول آقای کی روش تیم ملی اصلا بازی دوستانه ندارد و همه بازیهایش بین المللی و جدی است. این تیم متعلق به کل ملت است. از روز اولی هم که به اردو آمدیم همه دارند سخت تمرین می کنند. این را هم می دانیم که اگر سخت کار کنیم، موفق می شویم. در فوتبال روز دنیا همه در حال تلاش هستند و هر تیمی که بیشتر تلاش کند موفق تر خواهد بود. هر چه بیشتر در تمرین تلاش کنیم در زمین بازی و در روز بازی راحت تر هستیم. تمرینات خوبی در این اردو داشته ایم و با اضافه شدن بازیکنان لژیونر تیم کامل می شود تا آماده دیدار برابر عمان شویم؛ دیداری که قطعا سختترین بازی ما در این مرحله است.

*از همان ابتدا مشخص بود که عمان اصلی ترین حریف ما در این مرحله است.

صد درصد همین طور است. سبک بعضی تیمها خیلی به ما نزدیک است. تیمهایی نظیر کره جنوبی و ژاپن حریفان دشواری هستند اما سبک بازیشان با ما متفاوت است ولی تیمهای کشورهای حوزه خلیج فارس سبک نزدیکی به فوتبال ما دارند و این کار ما را در بازی برابر عمان سخت می کند. علاوه بر این آنها میزبان هستند و ما میهمان و این موضوع هم به نفع آنهاست. با این حال با در نظر گرفتن نکات مدنظر کادر فنی و تلاش بازیکنان امیدوارم بتوانیم با دست پر از میدان بیرون بیاییم.

*یک واقعیت در این روزها عین روز روشن است و اینکه فوتبال ایران خیلی به بازیکنان جوان تیم ملی دل بسته است. فکر می کنید این امیدواری واقعی است یا کاذب؟

صد درصد باید به این جوانان امیدوار باشیم اما باید بدانیم این بازیکنان، جانشین بازیکنان بزرگ فوتبال ایران شده اند و کارشان سخت است و باید به آنها فرصت داد. این بازیکنان به اردوها و بازیهای تدارکاتی زیادی نیاز دارند. از آن طرف باید بگویم فوتبال ایران پر از جوانانی است که استعدادهای فوق العاده ای محسوب می شوند. همه بازیکنان جوان حاضر در اردو، بازیکنان با کیفیتی هستند. این بازیکنان به اندازه کافی کیفیت داشته اند که توانسته اند به تیم ملی راه پیدا کنند. امیدوارم هر کس که به تیم ملی می آید قدر پیراهن تیم ملی را بداند و برای آن تلاش کند. خیلی از بازیکنان در فوتبال ایران هستند که رویایشان این است که فقط یک بار پیراهن تیم ملی را به تن کنند. اگر اینطور فکر کنیم که با پوشیدن این پیراهن نماینده یک ملت محسوب می شویم، همیشه موفق خواهیم بود.

 

*چقدر می توانیم به صعود به جام جهانی امیدوار باشیم؟

صد در صد. نباید نگران این باشیم که تیم ملی به جام جهانی می رود یا نه. صعود به جام جهانی نباید دغدغه ما باشد. شکر خدا هم کادر فنی مجرب و با دانشی داریم که در راسش کی‌روش حضور دارد و هم اینکه توانایی فوتبال ایران خیلی بالاتر از این حرف‌هاست. ما باید تلاش مان را بیشتر کنیم و خودمان را قبول داشته باشیم و باور کنیم کیفیت مان از خیلی تیمها بالاتر است. باید با تمرین خیلی زیاد کیفیت مان را بالاتر هم ببریم و به فکر حضور خوب در جام جهانی باشیم.

*هر چند که بعضی از گلهایت در این فصل از روی نقطه پنالتی بوده اما فکر می کردی بعد 7 هفته از لیگ 5 گل بزنی و به صدر جدول گلزنان لیگ بروی؟

برای یک فوتبالیست هیچ لذتی بالاتر از گلزنی وجود ندارد. وقتی گل می زنی و این همه هوادار خوشحال می شوند واقعا حس فوق العاده ای است. من هم گل زده ام و خوشحالم اما همیشه گفته ام که دوست ندارم این گلزنی باعث ایجاد فشار روی من بشود. دوست دارم گل بزنم اما وظیفه من گلزنی نیست. من تلاشم را برای موفقیت استقلال انجام می دهم و مثل همه بازیکنان دوست دارم برای شادی هواداران گل بزنم اما نمی خواهم این توقع باشد که باید همیشه گلزنی کنم. وظیفه اصلی من در خط هافبک است و باید تیم را در سازماندهی دفاعی و حملات کمک کنم.

*البته درباره این دو پنالتی آخرت در بازی با راه آهن حرف و حدیث زیادی مطرح شد.

درباره این موضوع باید کارشناسان نظر بدهند اما من خودم هیچ وقت به داوری کشور شک نداشته ام چون کسانی که داوری می کنند هیچ وقت شرافتشان را زیر سوال نمی برند. همه آنها داورهای با شرف و قابل احترامی هستند و نباید فراموش کنیم که آنها هم انسان هستند. به نظر من اشتباههایی که این چند وقت به وجود آمده بیشتر به خاطر فشارهای زیادی است که به داوران وارد می شود. وقتی داور مرتکب اشتباه می شود، اگر روی آن زوم نکنیم مطمئن باشید آن اشتباه دیگر تکرار نمی شود اما متاسفانه آنقدر روی یک اشتباه زوم می کنیم که کل سیستم داوری فوتبال کشور را زیر سوال می بریم. این کار داوران را سخت می کند. داوران هم مثل ما انسان هستند و مطمئنا باز هم اشتباه می کنند ولی این مهم است که همه آنها با شرافت هستند و این شرفشان را با هیچ چیز عوض نمی کنند.

*به عنوان سوال آخر فکر می کنی استقلال می تواند این صدرنشینی را حفظ کند؟

ادامه دار بودن این صدرنشینی واقعا سخت است. رسیدن به صدر سخت است اما سخت‌تر از آن حفظ صدرنشینی است. انتظار هواداران این است که این رتبه را حفظ کنیم ولی واقعا کار دشواری است. دو، سه هفته آخر مثل اول لیگ بازی نکردیم. در بازی با نفت و گسترش هم خیلی خوب نبودیم. باید خیلی بهتر از این باشیم. با نکاتی که آقای مظلومی و کادر فنی اش می گوید و تلاش بازیکنان باید این قدر خوب باشیم که بتوانیم بدون حرف و حدیث بازیهایمان را با موفقیت پشت سر بگذاریم. ان شاءالله بتوانیم روند خوبمان را ادامه بدهیم و در پایان به جایگاهی در شأن استقلال دست پیدا کنیم. 

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟