بازیگر زن مشهور تلویزیون ایران درگذشت؛ بیوگرافی + تصاویر

نیلوفر خرم نیک بازیگر سریال «معمای شاه» چهارشنبه دهم شهریور ماه درگذشت.


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...


ماجرای ۱۳میلیون یورویی که دو ستاره ایرانی از دست دادند

در گذشته تیم‌های اروپایی ستاره‌های تیم ملی را به خدمت می‌گرفتند و از این ترانسفرها پول کلانی نصیب باشگاه‌های ایرانی می‌شد.


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر عفونت تنفسی ناشی از ویروس‌ها بویژه ویروس پارا آنفلوآنزا رخ می‌دهد ...


سود پژوسیتروئن دو برابر شد

این گروه خودروسازی فرانسوی اعلام کرد قیمت گذاری بالاتر، فروش مدلهای سودآور و کاهش هزینه، حاشیه سود عملیاتی را از پنج درصد در سال ۲۰۱۵ به شش ...


ادامه رایزنی های ظریف در نیویورک

ادامه رایزنی های ظریف در نیویورک

سیاست | پنجشنبه ۰۹ مهر ۹۴ ساعت ۱۲:۲۵ | نسخه چاپي

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با همتایی لوکزامبورگی و اروگوئه ای خود روز چهارشنبه در مقر سازمان ملل در نیویورک دیدار و بر گسترش روابط تاکید کردند.
به گزارش صداوسیما، در این دیدار دو طرف با رایزنی درباره مسائل مهم منطقه ای و بین المللی در زمینه ارتقاء سطح روابط دوجانبه، پس از لغو تحریم ها تبادل نظر کردند.
آقای جین آسلبورن در این دیدار با تاکید بر روابط سنتی و خوب دو کشور و آغاز آمادگی های لازم برای لغو تحریم های اروپایی و گسترش بیشتر روابط دو کشور، به اهمیت سخنرانی رئیس جمهور کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل و مبارزه با تروریسم داعش اشاره کرد و گفت: لوکزامبورگ و اتحادیه اروپا تلاش می کند به وضع وخیم انسانی در کشورهای منطقه کمک کنند.
وی همچنین گفت: در این زمینه مساعدت جمهوری اسلامی ایران از اهمیت زیادی برخوردار است.
محمد جواد ظریف نیز در این دیدار همتای لوکزامبورگی خود را در جریان حادثه مکه و تلفات انسانی بویژه هموطنان ایرانی قرار داد و ایفای نقش فعال تر اتحادیه اروپا برای بررسی کشتار انسانی در یمن و فاجعه منا را خواستار شد.
دو طرف همچنین در مورد بحران های منطقه بویژه سوریه و یمن و جنبه های بشردوستانه این بحران ها و مراحل اجرای برجام تبادل نظر کردند.
آمادگی اروگوئه برای آغاز دور جدیدی از روابط بین دو کشور پس از لغو تحریم ها
وزیران امورخارجه ایران و اروگونه روز چهارشنبه در سازمان ملل متحد با یکدیگر دیدار کردند.
در این دیدار دو طرف درباره ارتقای سطح روابط دو جانبه رایزنی و تبادل نظر کردند.
لوئیس المارگو با اشاره به اهمیت ایران در سیاست خارجی اروگوئه، توافق هسته ای بین ایران و کشورهای 1+5  در وین را نه تنها برای خارومیانه بلکه برای همه جهان مهم دانست وآمادگی کشورش را برای آغاز دور جدیدی از روابط بین دو کشور پس از لغو تحریم ها اعلام کرد.
محمد جواد ظریف نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت مناسبات خوب دو کشور ایران و اروگوئه، بر استفاده از فرصت ایجاد شده پس از توافق هسته ای برای گسترش روابط اقتصادی و تجاری دوکشور تأکید کرد.
وی ابراز امیدواری کرد اروگوئه همچنان به نقش سازنده خود ادامه دهد و از نفوذ خود در مجامع بین المللی برای جلوگیری از کشتار مردم بی گناه یمن و بررسی فاجعه انسانی در منا استفاده کند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟