«نه» سران خلیج فارس به عربستان؛ اتحادت را نمی خواهیم

سی و هفتمین اجلاس دو روزه سران کشورهای عرب حوزه خلیج فارس در حالی در منامه پایتخت بحرین به کار خود خاتمه داد که سعودی ها در مورد تشکیل «اتحاد ...


رویای صاحبخانه شدن در لندن

اوضاع بازار مسکن لندن را از برنامه های ارائه شده در اولین سخنرانی «صادق خان»، شهردار تازه این ابرشهر می توان فهمید: «مسئله کلیدی، حل بحران مسکن است.»خوش استایل ترین ستاره های هفته

مجله هارپرز بازار بریتانیا و چند نشریه مد اینترنتی دیگر، هر هفته فهرستی از خوش پوش ترین و خوش استایل ترین ستاره ها و سلبریتی های دنیا را گردآوری ...


نماینده دلواپس: چرخ «سانترفروج‌ها» نمی چرخد!

عضو جبهه پایداری و منتقد برجام در تذکر شفاهیش، در یک اشتباه کلامی وقتی خواست از نچرخیدن چرخ‌های سانتریفیوژ انتقاد کند، در تلفظ این واژه به ...


ادامه رایزنی های ظریف در نیویورک

ادامه رایزنی های ظریف در نیویورک

سیاست | پنجشنبه ۰۹ مهر ۹۴ ساعت ۱۲:۲۵ | نسخه چاپي

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با همتایی لوکزامبورگی و اروگوئه ای خود روز چهارشنبه در مقر سازمان ملل در نیویورک دیدار و بر گسترش روابط تاکید کردند.
به گزارش صداوسیما، در این دیدار دو طرف با رایزنی درباره مسائل مهم منطقه ای و بین المللی در زمینه ارتقاء سطح روابط دوجانبه، پس از لغو تحریم ها تبادل نظر کردند.
آقای جین آسلبورن در این دیدار با تاکید بر روابط سنتی و خوب دو کشور و آغاز آمادگی های لازم برای لغو تحریم های اروپایی و گسترش بیشتر روابط دو کشور، به اهمیت سخنرانی رئیس جمهور کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل و مبارزه با تروریسم داعش اشاره کرد و گفت: لوکزامبورگ و اتحادیه اروپا تلاش می کند به وضع وخیم انسانی در کشورهای منطقه کمک کنند.
وی همچنین گفت: در این زمینه مساعدت جمهوری اسلامی ایران از اهمیت زیادی برخوردار است.
محمد جواد ظریف نیز در این دیدار همتای لوکزامبورگی خود را در جریان حادثه مکه و تلفات انسانی بویژه هموطنان ایرانی قرار داد و ایفای نقش فعال تر اتحادیه اروپا برای بررسی کشتار انسانی در یمن و فاجعه منا را خواستار شد.
دو طرف همچنین در مورد بحران های منطقه بویژه سوریه و یمن و جنبه های بشردوستانه این بحران ها و مراحل اجرای برجام تبادل نظر کردند.
آمادگی اروگوئه برای آغاز دور جدیدی از روابط بین دو کشور پس از لغو تحریم ها
وزیران امورخارجه ایران و اروگونه روز چهارشنبه در سازمان ملل متحد با یکدیگر دیدار کردند.
در این دیدار دو طرف درباره ارتقای سطح روابط دو جانبه رایزنی و تبادل نظر کردند.
لوئیس المارگو با اشاره به اهمیت ایران در سیاست خارجی اروگوئه، توافق هسته ای بین ایران و کشورهای 1+5  در وین را نه تنها برای خارومیانه بلکه برای همه جهان مهم دانست وآمادگی کشورش را برای آغاز دور جدیدی از روابط بین دو کشور پس از لغو تحریم ها اعلام کرد.
محمد جواد ظریف نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت مناسبات خوب دو کشور ایران و اروگوئه، بر استفاده از فرصت ایجاد شده پس از توافق هسته ای برای گسترش روابط اقتصادی و تجاری دوکشور تأکید کرد.
وی ابراز امیدواری کرد اروگوئه همچنان به نقش سازنده خود ادامه دهد و از نفوذ خود در مجامع بین المللی برای جلوگیری از کشتار مردم بی گناه یمن و بررسی فاجعه انسانی در منا استفاده کند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد: