تجربه ای جدید از اولین رانندگی با آئودی A4 + تصاویر

در این گزارش می خواهیم شما را از نزدیک با جزئیات مدل A4 آئودی آشنا کنیم و از مشخصات فنی آن برایتان بگوییم. در این خودرو از یک موتور 2 لیتری توربو ...


لزوم گسترش مراودات حقوقی و قضایی با دیگر کشورها

دادستان کل کشور پس از پایان سفرش به پاکستان گفت: گسترش مناسبات بین المللی در بعد حقوقی و قضایی می تواند به آشنایی دیگر کشورها با نظام قضایی ...


دلایل جدایی از ذوب‌آهن ومذاکره با تیم تبریزی؛ معرفی مدعیان قهرمانی

سرمربی پیشین تیم فوتبال ذوب آهن ضمن ارزیابی شرایط شانزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر به جدایی اش از تیم سبزپوش اصفهان اشاره کرد و گفت: نمی‌خواهم ...


لزوم گسترش مراودات حقوقی و قضایی با دیگر کشورها

دادستان کل کشور پس از پایان سفرش به پاکستان گفت: گسترش مناسبات بین المللی در بعد حقوقی و قضایی می تواند به آشنایی دیگر کشورها با نظام قضایی جمهوری اسلامی ایران منجر شود.


تصویر جنجالی وزیر امورخارجه فرانسه با زن پناهنده سوری!

انتشار تصویر زن پناهنده سوری در زمان دیدار با وزیر خارجه فرانسه انزجار کاربران سوری شبکه های اجتماعی را برانگیخته است.


آمار شهدای منا افزایش می‌یابد

جهان | چهارشنبه ۰۸ مهر ۹۴ ساعت ۱۳:۴۵ | نسخه چاپي

رئیس سازمان حج با بیان این مطلب که تاکنون بیش از ۹۰ درصد بیمارستان‌ها را جستجو کرده‌ایم، گفت: متاسفانه آمار شهدای منا افزایش خواهد یافت.
به گزارش مهر، سعید اوحدی، رئیس سازمان حج و زیارت کشور با اشاره به اینکه آمار مجروحان و جان‌باختگان حادثه منا تغییر نکرده است، اظهار داشت: تاکنون ۲۳۹ نفر از حجاج ایرانی در حادثه منا جان خود را از دست داده اند و آمار مفقودان همان ۲۴۱ نفر است.
وی با اشاره به آمار مجروحان این حادثه افزود: خوشبختانه در حال حاضر این آمار به شدت کاهش یافته و به عدد ۱۴ رسیده است.
اوحدی در ادامه با اشاره به سفر هیات ۴ نفره از سوی دولت ایران به عربستان توضیح داد: این هیات، به ریاست وزیر بهداشت و درمان امروز وارد عربستان شد که امیدوارم با حضور مقامات بلندپایه ایرانی پیگیری ها بیش از پیش به نتیجه برسد.
رئیس سازمان حج و زیارت کشور در توضیح کارشکنی های مقامات عربستانی عنوان کرد: عمق فاجعه آنقدر عمیق و غم‌بار است که مدیریت از دست عوامل اجرایی عربستان هم در اجرا و هم در سردخانه خارج شده است.
وی اضافه کرد: حرفم این است که موضوع کارشکنی بیشتر معطوف به آشفتگی، عدم مدیریت و عدم توانایی باز می گردد و نکته بسیار مهم دیگر اینکه عوامل عربستانی مشورت‌پذیر هم نیستند.
اوحدی افزود: با توجه به حجم بالای تریلی های خالی نشده قربانیان، فرآیند تصمیم‌گیری سخت است، اما با وجود مشورت هایی که ما می دهیم متاسفانه عوامل عربستان صرفا کار خود را می کنند.
تعداد جان‌باختگان حادثه منا بسیار بالاتر از آمار فعلی است
رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه هنوز نمی توان به صورت قطعی آمار داد، خاطرنشان کرد: بر مبنای تریلی های کانتینرداری که اجساد حجاج در آن قرار دارد، باید گفت آمارها بیش از چیزی است که اعلام شده است.
وی ادامه داد: فقط یک هزار و ۲۰۰ جسد در سردخانه عرفات قرار دارد. تعدادی از کانتینرهایی را از طائف می آورند و...
اوحدی گفت: برای ما اینگونه صحبت کردن بسیار تلخ است، اما متاسفانه واقعیت اینگونه است. اینکه بخواهیم یک نفر را آمار فوت‌شدگان بیاوریم، اشک از چشمانمان جاری می‌شود.
بیش از ۲۰ کانتینر همچنان باقی است
رئیس سازمان حج و زیارت در ادامه یادآور شد: بیش از ۲۰ کانتینر هنوز باقی است که باید شناسایی شود.
وی وضعیت بی سامان سردخانه ها را نیز ناشی از سوءمدیریت مقامات اجرایی عربستان خواند و اظهار کرد: با این حال هیات های ما ۲۴ ساعته در این سردخانه ها حضور دارند و تک تک اجساد را بررسی می کنند.
۹۰ درصد بیمارستان‌ها را تخت به تخت گشته‌ایم
اوحدی با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد بیمارستان ها را تخت به تخت در مراجعه حضوری گشته ایم، توضیح داد: در این بررسی ها، آمار جان‌باختگان همچنان ۲۳۹ نفر است.
رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: اما متاسفانه باید بگویم از جمع ۲۴۱ مفقودی که اطلاعاتی از آنها نداریم، قطعا آمار جان‌باختگان افزایش خواهد یافت.
عدم انتقال جان‌باختگان به دلیل ناهماهنگی‌های اداری عربستان
وی اضافه کرد: یکی دیگر از پیگیری های ما انجام تشریفات قانونی برای انتقال جان‌باختگان حادثه منا به ایران بود.
اوحدی افزود: در مجموع تشریفات قانونی ۱۳۵ تن از شهدا انجام شد که قرار بود امروز با دو فروند هواپیما به ایران منتقل شوند.
رئیس سازمان حج و زیارت کشور گفت: متاسفانه مقامات عربستانی امروز اعلام کردند به دلیل برخی ناهماهنگی ها در بخش اداری عربستان این مساله با تاخیر همراه خواهد بود.
وی در بخش پایانی صحبت های خود اذعان کرد: به دلیل بی‌برنامگی و سوءمدیریت طرف مقابل، نمی توانیم تاریخ دقیقی برای آمار قطعی اعلام کنیم.
اوحدی تصریح کرد: در حال حاضر برنامه ما به همراه وزیر بهداشت و درمان سرکشی به سردخانه مکه است و همه ذهنمان این است که یک ثانیه را هم هدر ندهیم.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: موافقتنامه ،