خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


رونمایی هیوندای از نسل جدید پیشرانه هایش (+عکس)

این موتور با آخرین نسخه گیربکس های اتوماتیک دبل کلاچ هیوندای ترکیب شده که تعویض دنده های نرم و سریع تر را نسب به گذشته به همراه دارد


فرمانده کل ارتش: رژیم صهیونیستی روزهای باقیمانده عمرش را حساب کند/ دست از پا خطا کند حیفا و تل آویو با خاک یکسان خواهد شد

فرمانده کل ارتش گفت: اینکه ما می گوییم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، معنی‌اش این نیست که حتما ۲۵ سال کامل عمر می کند.پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


اگر متقاضی شغل هستید، این مقاله را حتما بخوانید

اگر متقاضی شغل هستید، این مقاله را حتما بخوانید

اقتصاد | دوشنبه ۰۶ مهر ۹۴ ساعت ۱۵:۱۹ | نسخه چاپي

شبکه خبری پچ پچ: مدیران کارگزینی اغلب با متقاضیانی روبرو می شوند که بارها و بارها یک اشتباه را تکرار می کنند. اغلب این اشتباهات قابل پیشگیری هستند، البته به شرطی که متقاضیان به خوبی بدانند مدیران کارگزینی به چه صورت تفکر کرده و به چه صورت عمل می کنند.

در ادامه این مقاله از شبکه خبری پچ پچ به 20 نکته که مدیران کارگزینی مایلند متقاضیان شغلی آنها را بدانند، اشاره شده است. دلیل تمایل آنها هم استخدام راحت و مناسب است و هم کاهش استرس و اضطراب متقاضیان شغلی در فرآیند کاریابی است.

 vspace=5px

1- ما در ابتدا از شما می خواهیم با ما صادق باشید

بارها شده متقاضیانی بوده اند که تنها هدف آنها پیروزی در مصاحبه شغلی بوده است، در حالیکه از این نکته غافل بوده اند که شاید این شغل چندان مناسب آنها نباشد. برای این کار باید از نقاط قوت و ضعف خود آگاه باشید و نمایی کلی و صادقانه از خود در برابر مدیر کارگزینی ترسیم کنید، تنها در این صورت است که وی می تواند تصمیمی مناسب در مورد شما و حرفه مورد نظر بگیرد.

 2- ما حتی برای کارمندان رتبه پایین هم احترام قائل هستیم

گاهی برخی متقاضیان معتقدند جریان مصاحبه و پر کردن فرم های استخدام جزء مراحل استخدام بوده و سایر رفتار آنها چندان مهم نیست. گاهی آنها با کارفرما و مسئول مصاحبه رفتاری مودبانه و بسیار محترمانه دارند، اما با زیردستان و منشی شرکت رفتار چندان مناسبی ندارند. باید گفت در روند مصاحبه هم نحوه پاسخ دهی به تقاضاهای مربوط به پرکردن نمونه ها و مراجع و هم نحوه پاسخ دادن به تلفن ها مهم هستند.

 vspace=5px

3- ما می خواهیم شما نیز سوالاتی از ما بپرسید

بارها شده وقتی از کارجویان خواسته می شود هر سوالی دارند بپرسند، سکوت کرده و هیچ سوالی مطرح نمی کنند. کارفرما مایل است بداند فرد متقاضی تا چه میزان در مورد جزئیات شغل مورد نظر، کل سازمان، سبک های مدیریتی آتی و فرهنگ سازمانی مطلع یا علاقمند است. در غیر این صورت، ممکن است کارفرما چنین برداشت نماید که یا علاقه ای به شغل مورد نظر ندارید یا اطلاعات چندانی در مورد آن ندارید.

 4- دوست داریم نوشته ها و متون تشکر آمیز از جانب شما دریافت کنیم

بدین منظور، ایمیل بهترین گزینه ممکن است، چون فورا ارسال می شود. با این حال متون دست نویس مزایای خاص خود را دارند. در صورتی که چندین بار از شما مصاحبه شده است، بهتر است یادداشت تشکر آمیز خود را هر بار ارسال کنید.

 vspace=5px

5- ما به دنبال دیدن شیفتگی و اشتیاق در شما هستیم، نه یاس و نا امیدی

در اغلب موارد، اغلب کارجویان نگران هستند که مبادا ناامید به نظر برسند. اگر علاقه خود را نسبت به شغل موردنظر ابراز کرده و سوالاتی در مورد برنامه زمانی استخدام بپرسید، باید گفت بر ناامیدی خود غلبه کرده اید. با این حال، اگر بیش از یکبار در هفته با سازمان تماس گرفته و یا قبل از زمان مصاحبه به آنجا مراجعه کنید، این فرضیه را به کارفرما القا می کنید که شما فقط به دنبال اشتغال هستید و هر شغلی به شما پیشنهاد شود قبول می کنید؛ گویی این تنها راه حلی است که در زندگی خود دارید!

 6- ما می خواهیم صادقانه نقاط ضعف شما را بشناسیم

اینکه ادعا کنید تنها نقطه ضعف شما، کمال گرایی شماست، اغراق آمیز به نظر می رسد. در واقع چنین برداشت می شود که شما تمایلی به پاسخ دادن به این سوال ندارید. متقاضیانی که یا مایل نبوده و یا نمی توانند ارزیابی واقع گرایانه از مسائل به عمل آورند، باعث می شوند چنین فکر کنیم که فاقد بینش و خودآگاهی هستند. اینکه ما به دنبال آگاهی از نقاط ضعف شما هستیم، به هیچ وجه بدین معنی نیست که از این نقاط ضعف بر علیه تان استفاده کنیم، بلکه می خواهیم درست ترین تصمیم ممکن را در مورد شغل مورد نظر و افراد متقاضی اتخاذ کنیم.

 vspace=5px

7- درصورتی که شایستگی های شما بیشتر از شغل مورد نظر است، باید آن را مطرح کنید

اگر علاقه چندانی به سمت پیشنهادی ندارید و یا حقوق مورد نظر برایتان بسیار پایین است، به احتمال زیاد این شغل برایتان جذاب نبوده و حوصله تان سر خواهد رفت. بهتر است نظر خود را چنین عنوان کنید : در این مرحله از زندگی شغلی من، داشتن شغلی که برایم لذت بخش و جالب باشد، مهمتر از میزان درآمد است و یا : من دوست دارم در این سمت مشغول فعالیت شوم، حتی با اینکه می دانم ابتدا کارم را باید با سطوح پایین تر آغاز کنم و یا : تمایلی به این شغل ندارم، برایم چندان جالب نیست.

 8-مصاحبه تلفنی هرگز به معنی یک گفتمان رسمی نیست

از آنجایی که افراد مصاحبه کننده مایلند اطلاعاتی در مورد تیپ شخصیتی شما به دست آورند، مصاحبه تلفنی همچنان یکی از گزینه های مطرح در زمینه کاریابی است. نیازی به صحبت رسمی نیست، اما در عین حال نباید با همان لحنی که معمولا در قرارهای عاشقانه با آن سخن می گویید، صحبت کنید! حاضرم قسم بخورم برخی کارجویانی که با آنها به صورت تلفنی مصاحبه می کردم، در حال بازی کامپیوتری بودند، یا آرام می خندیدند و اسنک می خوردند!

 vspace=5px

9- بیش از حد معمول روی شغل پیشنهادی از جانب ما حساب نکنید

حتی اگر از استخدام خود کاملا مطمئن هستید، هرگز از جستجوی شغل دست نکشید. زندگی در گردش است، متقاضیان دیگری وارد ماجرا می شوند، برنامه هایی که برای موقعیت ها و سمت های شغلی در نظر گرفته شده اند، همواره در حال تغییر هستند و گاهی کنسل نیز می شوند. حتی اگر یک شرکت از شما دعوت به همکاری به عمل آورده است، همچنان به تلاش خود ادامه دهید.

 10- ما  در مورد گذشته شما تحقیق خواهیم کرد

به گزارش پچ پچ، افرادی که مسئول رسیدگی به فرم مصاحبه کنندگان هستند، اغلب با کارفرمایانی که قبلا برای آنها کار کرده اید و حتی کسانی که نام آنها در لیست نیست، تماس می گیرند. در حقیقت، کارفرمایان با هوش، سراغ افرادی می روند که نام آنها در لیست نیست ، چرا که به احتمال زیاد کارجویان تنها اسامی افرادی را ذکر می کنند که بدون شک از آنها تعریف می کنند!

 vspace=5px

11- مزاحمت و پیگیری مداوم امری ناخوشایند است!

وقتی به دنبال پیدا کردن یک شغل برای خود هستید، اشتیاق مهمترین مسئله است. اما برخی متقاضیان کار را از اشتیاق و فعالیت گذرانده و اقدام به خشونت و مزاحمت می نمایند. چنین افرادی با چنین رفتارهایی شانس خود برای اشتغال را از دست می دهند. اگر هر کدام از اعمال زیر را انجام دهید، باید گفت خط قرمز را رد کرده اید : بررسی روزانه تقاضای استخدام خود، پیگیری مداوم از طریق تلفن، تماس با سایر کارمندان آن شرکت.

 12- ما برای کارجویان اهمیت و ارزش قائل هستیم

یکی از متداول ترین شکایاتی که از گوشه و کنار به گوشمان می خورد، این است که کارفرمایان اهمیتی برای کارجویان قائل نیستند و تنهای کاری که از دستشان بر می آید، طرد و نادیده گرفتن است. این ادعا غیر موجه است، چرا که بارها شده با یک کارجو چندین بار مصاحبه کرده ایم. با توجه به اینکه کارجویان منتظر شنیدن هر خبری از جانب سازمان هستند و حتی مدت ها بعد از اینکه تصمیم مورد نظر اتخاذ شده و فرد مناسب جذب شده است، همچنان منتظر می مانند، چنین ادعاهایی تا حدی طبیعی به نظر می رسد.

 width=703

13- نامه شما می تواند برگ برنده شما باشد

نامه های خصوصی، اگرچه برای ارسال، زمان بیشتری می گیرند، اما اگر از نوشتار مناسبی برخوردار باشد، باعث گشوده شدن درهای جدید به روی شما می شود. باید توجه داشت رزومه کاری به تنهایی فاقد چنین تاثیری است. وقتی کارفرمایان به رزومه کاری خود یک نامه شخصی نیز پیوست می کنند، حتی اگر روزمه چندان پرباری نداشته باشند، من را عمیقا تحت تاثیر قرار می دهند.

 14- ممکن است بسیار زودتر از موقع در محل مصاحبه حاضر شده باشید

اغلب مصاحبه کنندگان وقتی متوجه می شوند کارجویان پنج یا ده دقیقه زودتر از موقع رسیده اند، معذب می شوند. آنها احساس می کنند باید کارهای فعلی خود را رها کرده و به سراغ کارجو رفته و با وی احوال پرسی کنند و از اینکه کارجویان مجبورند مدت زمان طولانی در اتاق انتظار بنشینند، احساس عذاب وجدان نمایند. سعی کنید تنها پنج دقیقه زودتر از موعد مقرر در محل حاضر شوید.

 vspace=5px

15- نباید از توصیفات مفصل و ذهنی در روزمه خود استفاده کنید

رزومه کاری فقط باید به تجارب کاری و موفقیت ها و دستاوردهای شما اختصاص یافته باشد. در روزمه نباید به صفات شخصیتی، نظیر مهارت های مدیریتی عالی و یا نوآور خلاق اشاره شود. من خود به شخصه مواردی که در آنها به صفات ذهنی اشاره می شود، کنار می گذارم. برای اینکه ارزیابی افراد از خود ممکن است تا حدی مبالغه آمیز باشد و از طرفی نمی توان در مورد میزان صحت آنها مطمئن شد.

 16- در روزمه خود باید به یک سوال اساسی پاسخ داده باشید

اکثر قریب به اتفاق رزومه هایی که تا کنون خوانده ام، روایت داستان وار در مورد تجارب قبلی، سمت های شغلی و مسئولیت های محوله در هر سازمان بوده است. اما رزومه ای که از ساختار متفاوتی برخوردار باشد، قطعا جالب توجه می باشد. در ارتباط با هر موقعیت شغلی، باید به این سوال اصلی پاسخ دهید : در سوابق کاری خود، شما چه کاری انجام دادید که دیگران قادر به انجام آن نبودند ؟

 vspace=5px

17- فارغ التحصیلان جدید به تجربه کاری نیاز دارند

بارها روزمه هایی از فارغ التحصیلان دریافت کرده ام که هیچ سابقه کاری نداشته اند. به همین دلیل سعی کنید قبل از فارغ التحصیلی از دانشگاه، برای خود تجربه کاری کسب کنید. می توان در میان ترم های تحصیلی، به عنوان کارورز - چه با حقوق-چه بدون حقوق مشغول به کار شد. اگر یک کار نیمه وقت ، به صورت چندین ساعت در هفته به شما پیشنهاد شد، که چه بهتر! آن را بپذیرید. اگر هیچ کس مایل به استخدام شما نیست، به صورت داوطلبانه پیش قدم شده و به دنبال کار بگردید.

 18- شخصیت شما مهمتر از هر چیز دیگری است

یکی از دلایل عدم استخدام شما، ممکن است ناهمخوانی تیپ شخصیتی شما با سایر همکاران باشد. گاهی در یک سازمان یک تیپ شخصیتی خاص بهتر از موارد دیگر می تواند موثر و کارآمد باشد و این همان چیزی است که گاهی اغلب متقاضیان در درک آن مشکل دارند. به خاطر داشته باشید این مسئله هیچ ارتباطی با مهارت های شما برای انجام وظایف محوله ندارد. بلکه مسئله، میزان مطابقت تیپ شخصیتی شما با کارفرما و فرهنگ سازمان می باشد.

 vspace=5px

19- ما دوست داریم در روند مصاحبه شما هم صحبت کنید، اما به صورت خلاصه!

به جرات می توان گفت در هر دوره مصاحبه ، دست کم یک فرد لایق و کاردان وجود دارد که با وراجی و پر حرفی شانس خود برای استخدام را از بین می برد. ممکن است شما با خود بگویید پر حرفی مساوی با عدم اشتغال است. اما مسئله همین جاست، این روند نشان دهنده این است که شما قادر به درک نشانه های محیطی و ابراز رفتارهای مناسب با محیط نیستید. همچنین باعث می شود دیگران در مورد توانایی شما در سازمان دهی افکار و انتقال و جذب اطلاعات شک کنند!

 20- در روند مصاحبه صادق باشید، اما با کارفرمای بد در نیفتید!

بهتر است هیچ اصراری بر گفتن مسائلی نظیر اینکه به دنبال چالش جدید هستید، از اینکه این فرصت در اختیار شما قرار گرفته است هیجان زده شده اید و یا اینکه برای پیدا کردن این مورد زمان زیادی صرف کرده اید،، نداشته باشید. هیچ چیز در روند مصاحبه بهتر از رک گویی و صداقت نیست.

منبع : businessinsider.com

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟