مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...


پرسپولیس 0 - 1 پیکان/ نخستین شکست سرخ‌ها در لیگ (+جدول)

دیدار تیم‌های پرسپولیس و پیکان با برتری شاگردان جلالی به پایان رسید.


سبک رانندگی‌تان درمورد شخصیت شما چه می‌گوید

تام واندربیت، نویسنده کتاب «ترافیک: آنچه رانندگی درمورد شخصیت ما می‌گوید» در کتاب خود می‌نویسد، «باتوجه به اینکه خیلی از ما زمان بسیار زیادی را در ترافیک می‌گذرانیم تا در کنار خانواده و صرف غذا، ارزشش را دارد که کمی عمیق‌تر به این تجربه نگاه کنیم.»


خواندنی هایی درباره جلیقه های ضد گلوله!

جالب است بدانید که این جلیقه ها به راستی ضد گلوله نبوده و عبارت مقاوم در برابر گلوله به منظور تعریف آن ها مناسب تر خواهد بود.


مهر تایید وزارت بهداشت بر بیمارستان بانک ملی (+عکس)

با مجوز وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و معاونت درمان شهید بهشتی، بیمارستان بانک ملی ایران در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع درطبقه دوم که ...


جان‌باختگان ایرانی ۱۳۶ نفر شدند؛ ۳۳۳ مفقود

جامعه | شنبه ۰۴ مهر ۹۴ ساعت ۱۷:۳۴ | نسخه چاپي

ییس ستاد حج و زیارت سازمان صداوسیما روز جمعه از مفقود شدن دو خبرنگار صداوسیما در فاجعه منا خبر داد که تا این لحظه از سرانجام این دو خبرنگار اطلاع جدیدی در دسترس نیست.

۱۲:۵۰؛ اما وزیر ارشاد که امروز در جمع خبرنگاران حاضر شده بود، در پاسخ به این پرسش که آیا این احتمال وجود دارد که برخی از مفقودین از جمله دو خبرنگار صداوسیما، جزو دستگیرشدگان باشند؟ گفت: اطلاعی از این موضوع ندارم، اما آنچه مسلم است دولت عربستان در چند روز اخیر فشارهای زیادی را بر زائران ایرانی وارد کرده و بعید نیست برخی از خبرنگاران ایرانی را هم دستگیر کرده باشد. با توجه به روش‌هایی که عربستان سعودی دارد، این موضوع دور از انتظار نیست اما خبر صحیحی در این زمینه نداریم.

طی فاجعه منا دو نفر دیگر از گروه اعزامی صداوسیما نیز مجروح شده بودند که پس از پیگیری‌های درمانی روی آنها، وضعیت جسمی‌شان رو به بهبودی رفته است.

50 زائر پیدا شدند

۱۳:۲۷؛ رییس سازمان حج و زیارت از پیدا شدن 50 زائر مفقود شده دیگر خبر داد و گفت: تعداد مفقودشدگان اکنون به 333 نفر رسیده است.

سعید اوحدی اعلام کرد: این تعداد زائر مفقودشده که اکنون پیدا شدند، جزو افرادی بودند که یا در بیمارستان‌های سعودی بستری شده بودند و یا مرخص شده و به کاروان‌های خود ملحق شده بودند.

وی با بیان اینکه امیدواریم بیشتر این گمشدگان در بیمارستان‌ها باشند، افزود: به دلیل شرایط خاصی که در عربستان حاکم است، شناسایی و یافتن مفقودین ایرانی کار بسیار دشواری است.

رییس سازمان حج و زیارت ادامه داد: مقامات عربستان و همچنین سردخانه‌ها تاکنون بیشتر دنبال تثبیت فضا بودند و عمق فاجعه منا به حدی بود که تا دیشب اجساد را با کامیون و تریلی در سردخانه‌ها تخلیه می‌کردند.

وی اضافه کرد: ما بر اساس مجوز دریافت کرده، 10 اکیپ تشکیل دادیم که به بیمارستان‌ها اعزام شوند؛ اگرچه کار شناسایی به سرعت پیش نمی‌رود، چرا که زائران در لباس احرام بودند و امکان حمل موبایل نداشتند. همچنین شرایط به گونه‌ای بود که بیشتر زائران موبایل و کارت شناسایی خود را از دست داده‌اند و با زبان عربی نیز آشنا نیستند. مقامات سعودی هم دنبال این نیستند که امکان ارتباط را برقرار کنند برای همین کار به کُندی پیش می‌رود.

او درباره شناسایی زائران ایرانی در سردخانه‌ها نیز توضیح داد: در سردخانه مکه عکس 500 زائر جان باخته را روی دیواری نصب کرده‌اند و عوامل ما باید از آن عکس‌ها تصویری تهیه کنند تا با اطلاعات خودمان تطبیق دهیم و بعد زائر را شناسایی کنیم. با وجود چنین شرایطی، امیدواریم از امروز که زائران به مکه بازمی‌گردند، روند شناسایی سرعت بگیرد.

رییس سازمان حج و زیارت همچنین از انتقال یک گروه به جده برای شناسایی زائران ایرانی در بیمارستان‌های این شهر خبر داد و افزود: گرفتن اجازه تردد بین شهرهایی چون طائف و جده کار دشواری است، اما امروز یک گروه دیگر به طائف اعزام خواهند شد؛ چرا که فکر می‌کنیم بیشترین مجروحان ایرانی در بیمارستان‌های این شهر باشند.

اوحدی همچنین تعداد مجروحانی که در حال حاضر در بیمارستان‌های سعودی و مرکز حج و زیارت ایران بستری هستند را 93 اعلام کرد و گفت: تا این لحظه تعداد جان‌باختگان ایرانی 136 نفر هستند.

افزایش تعداد جان‌باختگان به 136 نفر

رئیس سازمان حج و زیارت از افزایش تعداد کشته‌شدگان تا 136 نفر خبر داد.

۱۲:۴۹؛ سعید اوحدی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه شناسایی مجروحان، جان‌باختگان و مفقودشدگان کماکان ادامه دارد و امیدواریم تا بعدازظهر امروز (شنبه) به آمار جامع‌تری دست پیدا کنیم، اظهار کرد: تا این لحظه تعداد جان‌باختگان ایرانی در فاجعه منا به 136 نفر، مجروحان به 93 نفر و مفقودان به 333 نفر رسیده است.

این سازمان تا صبح امروز (شنبه) تعداد مفقودشدگان را 354 نفر اعلام کرده بود که با پیگیری 10 گروه ویژه امداد و پزشکی، این آمار رو به کاهش است.

اوحدی همچنین درباره اینکه برخی استان‌ها اعلام می‌کنند، بیشترین کشته‌های فاجعه مکه را داشته‌اند، گفت: این موضوع صحت ندارد، چرا که هنوز آمار به تفکیک استان‌ها مشخص نشده است.

او همچنین درباره زمان قطعی انتقال اجساد به کشور توضیح داد: تلاش می‌کنیم تشریفات قانونی را برای تحویل و انتقال اجساد انجام دهیم و در اولین فرصت ممکن و با نخستین پرواز به کشور بازگردانیم.

بازگشت دومین زائر مفقودی به کاروانش

۱۲:۱۴؛ سازمان حج و زیارت نام یکی دیگر از مفقودشدگان را که به کاروان خود بازگشته اعلام کرد.

«غلامحسین پورسنایی» از کاروان 17248 تهران که در فهرست مفقودشدگان بود، به کاروان خود بازگشته و سازمان حج و زیارت، وضعیت جسمی او را مطلوب اعلام کرده است.

اسم این زائر قبلا در فهرست مفقودین به اشتباه «پورنسایی» اعلام شده بود.

این سازمان تا شب گذشته (جمعه) تعداد مفقودشدگان ایرانی در فاجعه مکه را 366 نفر اعلام کرده بود که سعید اوحدی صبح امروز (شنبه) از کاهش این آمار خبر داد و تعداد مفقودین را 354 نفر اعلام کرد.

این سازمان پیش بینی می‌کند تعداد زیادی از این مفقودان در بیمارستان‌های طائف باشند، برای همین 10 گروه ویژه تجسس را با دریافت مجوز از وزارت حج عربستان تشکیل داده تا امروز سرنوشت مجروحان و مفقودان آن فاجعه را مشخص کند.

سازمان حج و زیارت اسامی پیداشدگان را پس از دریافت اطلاعات بیشتر اعلام خواهد کرد.

درگذشت قاری بین‌المللی ایران در فاجعه منا

۱۱:۰۴؛ «محسن حاجی‌حسنی»، نفر اول مسابقات بین‌المللی امسال قرآن مالزی و امین باوی، عضو گروه تواشیح باقرالعلوم که همراه با کاروان نور به حج تمتع اعزام شده بودند، در فاجعه منا به دیدار حق شتافتند.

«محسن حاجی حسنی»، نفر اول مسابقات بین المللی قرآن مالزی در سال جاری که همراه با کاروان نور به حج تمتع اعزام شده بود در فاجعه منا جان خود را از دست داده است.

تا ساعتی پیش نام او در فهرست مفقودان بود، اما «مصطفی حاجی حسنی»، برادر وی، خبر فوت این قاری بین‌المللی را تایید کرد.

طبق اعلام شبکه خبر، حاجی حسنی متولد 1369 مشهد مقدس است که در اولین حضورش در مسابقات با کسب مقام دوم کشور به عنوان نماینده جمهوری اسلامی به مسابقات مالزی اعزام و به مقام اول مالزی رسید. این قاری بین‌المللی طبق رسم همه ساله به دلیل کسب عنوان نخست بین‌المللی به حج تمتع اعزام شد.

۱۳:۰۴؛ بنابر این گزارش، پیکر «امین باوی»، عضو گروه تواشیح باقر‌العلوم خوزستان نیز در سرد‌خانه‌های مکه شناسایی شده و مرگ وی هم قطعی است.

مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر نیز شب گذشته آخرین سرشماری از مجروحان فاجعه مکه را منتشر کرد که تعداد آنها به ١٥٩ نفر رسیده بود.

یکی از زائران مفقود شده پیدا شد

۰:۰۵؛ سازمان حج و زیارت از پیدا شدن یکی از ٣٦٦ زائر مفقود شده در فاجعه منا خبر داد.

محمود جوان با شماره کاروان ١٩٠٣٣ که جزو مفقودشدگان منا بود، به کاروانش مراجعه کرد.

سازمان حج و زیارت پس از گذشت دو روز از وقوع حادثه منا، امروز رسما از مفقود شدن 333 زائر ایرانی خبر داد که با شناسایی گروهی از زائران در یکی از بیمارستان های سعودی، این تعداد کمتر شده است.

مسؤولان حج ایرانی با توجه به انتقال مجروحان به جده و طائف، پیش بینی می کنند جمعیت قابل توجهی از زائران ایرانی مفقود شده برای درمان و رسیدگی در این بیمارستان ها حضور داشته باشند، برای همین گروه ویژه ای از فردا به این دو شهر اعزام خواهند شد تا وضعیت زائران ایرانی را مشخص کنند.

همچنین اسامی سه تن از مفقودان به این شرح اصلاح شده است؛

أمین باوی/ کاروان بعثه

محسن حسنی کارگر / بعثه مقام معظم رهبری

سیدرضا مرتضوی/ ٣٨٠٣٧

رییس سازمان حج و زیارت ابراز کرده تا فردا تکلیف آمار زائران جان باختگان و مجروحان فاجعه منا را مشخص خواهد کرد.

اعلام تازه‌ترین فهرست مجروحان ایرانی در فاجعه منا

سازمان حج و زیارت پیشتر تعداد مجروحان ایرانی در فاجعه منا را 85 نفر اعلام کرده بود که براساس اعلام رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر، حدود 55 تن از آن ها در مراکز پزشکی حج و زیارت ایران تحت درمان هستند. رییس سازمان حج ابراز امیدواری کرده که 30 تن از زائران ایرانی که هم اکنون در بیمارستان های سعودی بستری هستند را تا فردا به مراکز درمانی حج و زیارت منتقل کند. 

براساس اعلام این سازمان 333 زائر در فاجعه منا مفقود شده‌اند که گفته می‌شود برخی از آن‌ها به بیمارستان های جده و طائف منتقل شده اند، بر همین اساس گروه ویژه ای برای تعیین وضعیت آن ها به این دو شهر اعزام خواهد شد.

این سازمان پیش از این نیز اعلام کرد، تعداد این مفقودین با شناسایی برخی از آن ها در بیمارستان های سعودی کاهش یافته است.

اسامی مجروحان فاجعه منا که مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر تا ساعت 22 جمعه شب - سوم مهرماه - بروز رسانی و تعداد آن ها را 159 نفر اعلام کرده، به این شرح است:

ردیف - نام - نام خانوادگی - کاروان-نام پدر

1 محمد رضا ابراهیمی 50057

2 کریم ابراهیمی مرحوم گل محمد

3 سید حمید رضا ابطحی سید حسن

4 مریم احمد کیان

5 قادر احمدزاده محمدامین

6 حبیب الله احمدی 13053

7 عبداله اذرخش حسین

8 امنه ارباب شستان ارض محمد

9 اسماعیل اسپوکه 12012

10 محمد اسدی 41023

11 اسماعیلی زاده

12 محمدعلی اسمعیلی وردنجانی لطیف

13 شریعت اشجع محمداسمعیل

14 علی اکبر اصغریان

15 عبد الکریم اعتصامی

16 مهدی اقایی 17755

17 ماه بس اگوش حسن

18 اسماعیل البوکه 12012

19 فضل اله الماسی سروستانی علی حسین

20 محمد امان 17247

21 محمدمهدی امجدی منش فضل اله

22 کیومرث امیرقلیان

23 محمد امیری شهرضا خسرو

24 غلامعباس انتظامی آبادشاپوری علمدار

25 عباس اوتسیانی 28159

26 علی اکبر اوسندی علی

27 صفورا اونق محمدقلی

28 قربانعلی ایرانی

29 حسین آبادی 19029

30 هادی آزموده حسین

31 عبدالمجید برهانی 19373

32 مریم بندپی نژادکاری محمدجان

33 عبد الستار بوکلانی 38036

34 فاطمه بهرامعلی صادق

35 ایوب پوراحمدیان یوسف

36 بی بی پورخطر 38017

37 کسری پیرزاده

38 حسین پیرو 24015

39 عبد محمد تاتار 38017

40 ولی جعفریان

41 مهدی جعفری علی حسین

42 عبد الصمد جمشید زاده 24016

43 علی جهانشاهزاده حسین آبادی احمد

44 حبیب الله چنگیر 13323

45 صالح حبشی منیشه

46 عباسعلی حسین ابادی

47 محمد حسینی 24016

48 صالح حسینی

49 عباسعلی حسین ابادی محمدحسین

50 مریم حسین خانی تبریزی مرتضی

51 معصومه حسینی سیدرضا

52 سید محمود حکمت

53 سمین عذار خاکپورینکجه عباسعلی

54 معصوم علی خسرو پور 17202

55 اله محمد خسروی 29013

56 عمر خلیلی 12012

57 مرضیه خوش گفتار بلبل حسین

58 رقیه خوشبخت محمد کریم

59 اسماعیل خوشقدم اینالو رحیم

60 علی خیرخواه 32013

61 نقی داودی میر 17272

62 محمود دشتی 19289

63 مراد دلاکیه 39009

64 احسان ذاکری حسن

65 جواد ذبیحی راد محمدهادی

66 مقداد رجب زاده

67 فتح الله رضایی 15130

68 ابراهیم رضایی

69 علی اکبر رضایی

70 مصطفی رضائی یزدآبادی حسین

71 عزت رمضان پور غلامحسین

72 احمد رهرو اصفهانی

73 دردی ریاحی 38025

74 فوزیه زارع

75 عبدالحسین زارع خورمیزی اکبر

76 محمد زارعیان

77 معصومه زارعی محمدحسین

78 محمد زاهدی تاشلی

79 محمد زینلی نژادشریف اباد یعقوب

80 سیدمحمد سادات پور سیدمیرزا

81 سید ذوالفقار ساعت ساز سید اسد

82 سید غالب ساعت ساز 17272

83 رحیم سالک 12012

84 فریبرز ستاری 18003

85 سعیدی فر

86 حسن سلمان زاده 39009

87 عبد الرضا سلیمی 24010

88 محی الدین سید باقری 24019

89 سید ذوالفقار سید ذوالفقار ساعت ساز سید اسد

90 محمود شاکری تفتی نامعلوم

91 محمد شاه محمدی 19289

92 مریم شاه محمدی 19289

93 مراد شرفی سبزمراد

94 یوسف شیخی محمدخلیل

95 محمود شیخیان محمد

96 مسعود صامت

97 مهدی صفری سلطانعلی

98 سید محمد علی ضیایی زاده سید رحمان

99 خدیجه طالبیان شلمکی فیض اله

100 مهدی طهماسبی

101 قنبر طهماسبی عبداله

102 اکرم الملوک عابدی مراد

103 عباسی ده کردی

104 احمد عزیزی محمدحسین

105 محمدعلی عزیزی محمدرشید

106 عرازگل عطایی 38017

107 محمد علی پور 16133

108 عباس علی ابادی محمدابراهیم

109 اسماعیل غفارزاد 17065

110 سیما غفارنیا غلامرضا

111 سیما فارنیا غلامرضا

112 عبد الرضا فخرایی 32013

113 مریم فلاحتی پائین دروازه کریم

114 جوهر فنائی حقیقی محمدحسین

115 عبدالغفار قاری سیدمحمد

116 علیرضا قانونی نیا 13053

117 بابک قلیچ خانی بعثه

118 مهدی قمصری

119 ایل محمد قورچی

120 حسن کارگر 20024

121 محمد موسی کرمی 29013

122 پیروز کریمی احمد آبادی حسن

123 علی کفسال 24016

124 عبد الرحمن کلته 38017

125 فاطمه کوهکن 19069

126 مونا کمالی محمد

127 نصرت اله گودرزی

128 نصرت اله گودرزی انشااله

129 علی حیدر گودرزی علی رحم

130 رضا گودرزی حیدر

131 حسین مجدی 19289

132 مجهول الهویه

133 مجهول الهویه

134 مجهول الهویه

135 مجهول الهویه

136 مجهول الهویه

137 محسن مجیدیان

138 حلیمه محمدالق نازقلیچ

139 ایار محمدگرگانی

140 سعید محمدی

141 طلا محمدی محمد

142 بیگ محمد مرادی 18005

143 ایمان منصوری احمدعلی

144 محمد جواد موحدی 19006

145 سید عنایت موسوی 24019

146 سیدعنایت اله موسویجشنی سیدحاجی

147 ابراهیم مولوی

148 علی مومن پور عباس

149 محمدرضا مهری مالک اشتر

150 سید ابراهیم میرحسینی

151 محرم نصرتی یوسف

152 عبدالحکیم نصیری فیروزکوهی

153 ایرج نعمت اللهی عبدالحسین

154 نیری 24010

155 غلامرضا وحیدی

156 وحیده وحیدی 38036

157 عبدالجبار ولی پور عطا

158 عبدالکریم یوسفی کریم

159 سرایل یوسفی محمدعلی

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: مکه عکس ،

دیدگاه شما چیست؟