غذا خوردن روی زمین فوایدی دارد

اگر همیشه روی زمین می نشینید و بدنتان انعطاف کافی دارد، به طوری که شانه هایتان اندکی به سمت عقب متمایل باشد و ستون فقرات کشیده و قوز نکرده باشد، ...


آشپزخانه شاداب تر با اصول فنگ شویی!+تصاویر

حضور انرژی مثبت در هر فضایی از دکوراسیون داخلی شما لازم و ضروری است. قوانین فنگ شویی که بیشتر آنها بر مبنای کاربرد، ایمنی و نظافت فضا تعریف شده اند به شما کمک می کنند بتوانید فضایی مطابق با نیازهای خود و در حقیقت ...


استقرار شعبه ویژه حقوقی پلاسکو/عامل انسانی علت آتش‌سوزی وتخریب

شهردار تهران گفت: محل کسب و کار موقت برای حادثه‌دیدگان پلاسکو فراهم می‌شود. از سوی دیگر معاون امنیتی استاندار تهران عامل انسانی را علت وقوع ...


جزئیات نرخ سودبانکی جدید/تعیین سقف ۷۰درصدی برای پرداخت علی‌الحساب

عضو هیات‌ موسس انجمن مالی اسلامی گفت: بانک مرکزی نرخ سود سپرده‌ها را سالانه تعیین می کند و بانکها نیز مجازند حداکثر تا ۷۰درصد آن را به صورت ...


خروج پیکر 4 تن از زیر آوار پلاسکو

سخنگوی ستاد مدیریت بحران ریزش ساختمان پلاسکو از خروج پیکر 4 تن از جانباختگان از زیر آوار خبر داد.


ظریف هنگام ورود به نیویورک چه گفت؟

ظریف هنگام ورود به نیویورک چه گفت؟

سیاست | چهارشنبه ۰۱ مهر ۹۴ ساعت ۱۴:۵۹ | نسخه چاپي

وزیر امور خارجه کشورمان، از جمله برنامه های هیات ایرانی در سازمان ملل را پیگیری روند اجرای برجام و تشکیل کمیسیون مشترک ایران و 1+5 بیان کرد و گفت: مردم ایران باید تغییر بنیادین را براساس قطعنامه 2231 احساس کنند.
به گزارش ایرنا، محمدجواد ظریف بعدازظهر سه شنبه به وقت محلی در بدو ورود به نیویورک در جمع خبرنگاران، با تشریح اهداف و دستور کار این سفر، شرکت در هفتادمین دور مجمع عمومی سازمان ملل و آغاز گفت وگوهای ایران و اروپا را از دیگر برنامه های هیات ایرانی بیان کرد.
ظریف خاطرنشان کرد که جلسه های ایران و 1+5 برای پیگیری اجرای برجام در سطح وزیران تشکیل خواهد شد و در صورت نیاز، نشست کارشناسان برای مشخص کردن اقدامات اجرایی چگونگی رفع تحریم ‎ها و برنامه عملیاتی بازسازی اراک و تبادل سوخت برگزار می شود.
وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه همواره گفته ایم چگونگی اجرای برجام قسمت مهم کار است، افزود: اکنون زمان آن رسیده است کشورهای 1+5 بویژه آنهایی که علیه ایران اقدام به اعمال تحریم های ناعادلانه کرده اند طبق قطعنامه 2231 که به تعبیری یک تغییر بنیادین در چگونگی برخورد صورت گرفته، باید در عمل نشان دهند به آینده ای متفاوت نگاه کرده و مردم ایران باید این تغییر بنیادین را احساس کنند.
وی خاطرنشان کرد که کشورهای غربی و طرف تعامل ایران، با اقدامات و چگونگی عملکرد خود، باعث تقویت مبانی برجام شوند.
حل چالش هایی کم آبی و ریزگردها مشارکت همه کشورها را می طلبد
ظریف در ادامه، هفتادمین دور مجمع عمومی سازمان ملل را بدلیل برگزاری برنامه هزاره پس از 2015 ـ اهداف توسعه پایدار ـ بسیار مهم برشمرد و گفت: اهداف توسعه پایدار از این جهت برای ایران اهمیت دارد که کشورمان با چالش هایی از جمله کم آبی و ریزگردها مواجه بوده و اقدامات مهمی نیز در حل این معضل ها انجام داده است.
وی تاکید کرد که حل چنین مسایلی، مشارکت و هماهنگی کشورهای بین المللی را مطالبه می کند.
ظریف در ادامه به حضور رئیس جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس و برنامه های حاشیه ای آن اشاره کرد و گفت: سخنرانی روحانی در افتتاحیه اجلاس مجمع عمومی بعنوان رئیس جمهوری کشوری که با سیاست های مستقل خود باید نقش قابل توجهی در منطقه و جامعه جهانی داشته باشد و قرار است منادی گفت وگو و تعامل در جهان باشد، گوش شنوای بسیاری در اجلاس و افکار عمومی بین المللی خواهد داشت.
وی دیدارهای فشرده رئیس جمهوری کشورمان با همتایان خود از دیگر کشورها، ایرانیان مقیم آمریکا، متفکران و صاحب نظران و اصحاب رسانه و دیدارهای دوجانبه در سطح وزیران خارجه را از دیگر برنامه های تنظیم شده در این سفر برشمرد.
عباس عراقچی و حمید بعیدی نژاد در این سفر وی را همراهی می کنند و مجید تخت روانچی با اندکی تاخیر به آنها خواهد پیوست.
محمدجواد ظریف در فرودگاه جان اف کندی نیویورک مورد استقبال غلامعلی خوشرو سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل و غلامحسن دهقانی معاون وی قرار گرفت.
کمیسیون مشترک وظیفه اجرای مواردی را دارد که در برجام و پیوست های آن آمده و ترکیبش نیز شامل نمایندگان کشورهای 1+5 و نماینده عالی اتحادیه اروپا به همراه ایران است. نماینده عالی اتحادیه اروپا، هماهنگ کننده این کمیسیون است.
مذاکراتی که قرار است وزیر امور خارجه ایران و هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نیویورک برای آغاز آنها رایزنی های نهایی را بکنند، در دیدار ششم مرداد ظریف - موگرینی کلید خورد.
در این روز ظریف که میزبان موگرینی بود اعلام کرد دور تازه مذاکرات میان ایران و اتحادیه اروپا با عنوان گفت وگوهای سطح بالا ( high level talks) در آینده نزدیک شکل خواهد گرفت.
وی گفت که این مذاکرات در آینده ای نزدیک در سطح معاونان وزارت خارجه و معاون موگرینی شروع می شود و بتدریج در سطح وزیران ادامه خواهد یافت.
همکاری های دو طرف در زمینه انرژی، حمل و نقل، محیط زیست، حقوق بشر، مسائل منطقه ای، مبارزه با تروریسم و نیز اجرای برجام از محورهای این گفت وگوها خواهد بود.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟