تامین اجتماعی ۴۰۰۰ میلیارد تومان پول درمان مردم را بدهد

رئیس مرکز بودجه و پایش عملکرد وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت تنها خواستار دریافت چهار هزار میلیارد تومان طلبی از سازمان تامین اجتماعی است که به ازای آن به مردم خدمات رسانی کرده است.


خروسک؛ آزاردهنده اما موقت

مجرای تنفسی در کودکان باریک است، به‌همین سبب هنگام التهاب مخاطی و تنگی در این ناحیه، فرد دچار علائم تنفسی می‌شود. کروپ یا خروسک در اثر ...


عکس‌های دردسرساز ملی پوش اسکی و ابهام در بازگشتش به ایران

با وجود پایان یافتن رقابت‌های مقدماتی اسکی قهرمانی جهان در فنلاند، هنوز در بازگشت یکی از ملی پوشان اسکی صحرانوردی ابهام وجود دارد.


مرگ دلخراش 2 تن بر اثر آتش گرفتن خودرو سواری پژو

فرمانده پلیس‌راه استان زنجان از برخورد دو دستگاه سواری و مرگ دلخراش دو تن از حادثه‌دیدگان خبر داد.


قطارهای لوکسی که تا کنون ندیده‌اید

همواره سفر از امور مورد توجه بشر به حساب می آید. در گذشته به دلیل نبود امکانات از احشام به عنوان وسیله برای سفر استفاده می کردند؛ با پیشرفت تکنولوژی وسایل نقلیه به وجود آمد.


3 شرط ورود خودروسازان خارجی به بازار ایران

۳ شرط ورود خودروسازان خارجی به بازار ایران

اقتصاد | سه شنبه ۳۱ شهريور ۹۴ ساعت ۱۶:۳۷ | نسخه چاپي

معاون وزیر صنعت با تاکید بر اینکه به لغو تحریم‌ها خوشبین هستیم، از شروط سه گانه ایران برای همکاری با خودروسازان خارجی خبر داد.
به گزارش مهر، محسن صالحی‌نیا در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی مبنی بر سپردن مجدد بازار خودروی ایران به رنو گفت: تولید انبوه خودروی رنو در ایران براساس قرارداد یک سال‌ونیم قبل این شرکت فرانسوی با گروه خودروسازی سایپا صورت می‌گیرد و در قراردادهای میان‌مدت و بلندمدت آتی، قرار است شرایط سه‌گانه وزارت صنعت برای خودروسازان خارجی لحاظ شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: پلتفرم به روز به لحاظ استاندارد، ایمنی و کیفیت، محدوده قیمتی و کیفی و نیز خدمات پس از فروش سه پارامتر لازم برای انعقاد قرارداد جدید با خارجی‌ها است.
وی در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر مبنی بر اینکه رنو انعقاد قرارداد جدید را منوط به لغو تحریم ‌می‌کند، گفت: مگر شکی وجود دارد که تحریم‌ها برداشته شود و بنابراین ما خوشبین هستیم و براساس شرایط مثبت همکاری خود را با رنو ادامه می‌دهیم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: ظرفیت و قابلیت خوبی در کشور برای تولید خودرو وجود دارد که منجر به رتبه مناسبی در سطح جهان شده است به نحوی که براساس آخرین آمارها، ایران شانزدهمین تولیدکننده خودرو در دنیا است.
وی تصریح کرد: البته قرار است برای سال ۲۰۱۶ ارزیابی جدیدی را برای اعلام رتبه جهانی تولید خودرو در ایران اعلام کنند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: براساس اهداف توسعه صنعتی، ایران قرار است رتبه یازدهم تولید خودرو در جهان را به دست آورد که امیدواریم با توجه به ظرفیت‌ها، پتانسیل‌ها و ارزش افزوده بخش خودرو، بتوانیم به این رتبه دست یابیم.
به گفته صالحی‌نیا، مقدمات همکاری با شرکت‌های خودروساز دنیا فراهم و روزها و ساعت‌های بسیاری برای تدوین مبانی و نحوه انعقاد قرارداد با خارجی‌ها کار انجام شده است.
وی گفت: بر این اساس، بنا داریم در قالب قراردادهای میان‌مدت و بلندمدت با استفاده از ظرفیت‌های طراحی محصول و نوآوری کار را پیش بریم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با تاکید بر اینکه قیمت خودرو تابع شرایط کشور و نرخ تورم و سایر مسائل مترتب بر تولید است، خاطرنشان کرد: قیمت خودرو همچون سایر محصولات و خدمات تابع مجموعه‌ای از عوامل همچون تامین مواد اولیه، قطعات، ملزومات مصرف و انرژی است که این هزینه‌ها در ارتباط با هم سطح عمومی قیمت را تشکیل می‌دهند.
صالحی‌نیا تصریح کرد: عوامل تولید هستند که قیمت را تعیین می‌کنند و هیچ بنگاهی نمی‌تواند خارج از ضوابط تعیین قیمت نماید، ضمن اینکه سطح قیمت خودرو بر اساس سطح قیمت نهاده‌ها و ملزومات تولید تعیین می‌شود.
جزئیات جلسه وزیر صنعت با خودروسازان فرانسوی
وی با اشاره به جلسه‌ای که میان هیات فرانسوی با وزیر صنعت معدن و تجارت انجام شد، گفت: این جلسه، جلسه‌ای برای توافق میان خودروسازان ایرانی و شرکت‌های فرانسوی نبوده بلکه وزیر فرانسه به اتفاق چند شرکت فرانسوی، ملاقاتی را با وزیر صنعت داشته‌اند که حتی شرکت‌های صنایع ریلی و هوایی نیز در این جلسه حضور داشته‌اند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در جلسه دیگری که با خودروسازان فرانسوی برگزار شد، تاکید وزیر صنعت بر ضرورت رعایت سیاست‌های صادرات و تولید بود.
صالحی‌نیا خاطرنشان کرد: رضایت مردم شرط اول در تولید و فروش هر خودرویی است و البته باید توجه داشت که کیفیت هم امری نسبی است اما بنا داریم برای خودروهایی که در آینده با شراکت با خارجی‌ها تولید خواهد شد، این شرایط را لحاظ کنیم.
وی گفت: خودروهای خارجی با رعایت سه اصل پلتفرم روز به لحاظ استانداردها، ایمنی و کیفیت، محدوده قیمت و کیفیت مناسب و نیز شرایط خدمات پس از فروش مطلوب، باید در کشور تولید شوند، ضمن اینکه این خودروها امکان صادرات به سایر کشورها را نیز داشته باشند و به نوعی صادرات تضمین شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به سئوالی مبنی بر آغاز تولید انبوه خودروی ساندرو با ۳۴ درصد داخلی‌سازی، خاطرنشان کرد: در گزارشی که از سوی پارس‌خودرو به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه شده بود، ۳۵ درصد داخلی‌سازی این خودرو عنوان شده بود در حالی که هم‌اکنون نماینده شرکت رنو اعلام کرد که این خودرو با ۳۴ درصد داخلی‌سازی تولید انبوه می‌شود.
صالحی‌نیا افزود: ظرف دو ماه آینده قرار است داخلی‌سازی این خودرو به ۴۱ درصد رسیده و ظرف مدت یک سال داخلی‌سازی به بالای ۶۵ درصد برسد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به قراردادهایی که میان رنو و قطعه‌سازان برای این موضوع به امضا رسیده و پیش‌نویس آن نیز به وزارت صنعت معدن و تجارت ارسال شده، مقرر است تا ظرف یک سال داخلی‌سازی به ۶۵ درصد برسد.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: عشق بازیگری ،

دیدگاه شما چیست؟