مصاحبه علی مطهری با یک نشریه فرانسوی

جدیدترین اخبار از رفع حصر، برجام و حضور زنان در ورزشگاهها

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران که برای ملاقات با رئیس مجلس ملی فرانسه در پاریس به سر می‌برد، اطمینان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران همه ...


هَمخوابی زن جوان با بهترین دوست شوهرش؛ مرد همسرش را داخل کمد خانه دوست مجردش پیدا کرد+عکس

شوهر جوان وقتی دید زنش برای یک رابطه سیاه به خانه بهترین دوستش رفته است برای غافلگیر کردن آنها وارد خانه دوستش شد اما در خلوتگاه همسر و دوستش ...


عکس تاریخی رهبر انقلاب در حرم امام رضا(ع)

در تصویر زیر عکس تاریخی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام را می‌بینید.


مصاحبه علی مطهری با یک نشریه فرانسوی

جدیدترین اخبار از رفع حصر، برجام و حضور زنان در ورزشگاهها

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ایران که برای ملاقات با رئیس مجلس ملی فرانسه در پاریس به سر می‌برد، اطمینان می‌دهد که جمهوری اسلامی ایران همه ...


سرگردانی ۲ گردشگر ایرانی در تایلند بعد از حمله یک فیل!

دو گردشگر ایرانی در سفر به تایلند، پس از حمله‌ی یک فیل، به حال خود رها شدند و نه تنها عوامل تور و آژانس مسؤولتی در قبال‌شان نپذیرفتند که سفارت ایران در تایلند نیز پاسخگوی آن‌ها نبود.


وزیر کار دوکارته شد

سیاست | سه شنبه ۳۱ شهريور ۹۴ ساعت ۱۶:۴۰ | نسخه چاپي

نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پاسخ های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سوال فاطمه آلیا نماینده مردم تهران در مجلس قانع نشدند و علی ربیعی دومین کارت زرد مجلس را گرفت.

به گزارش  ایرنا، علی ربیعی برای پاسخ به سوال فاطمه آلیا درمورد اجرایی نشدن سریع تر برنامه جامع حمایت دولت از معلولان در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی حضور یافت و به این سوال پاسخ کامل داد.
اما آلیا در این جلسه از پاسخ های ربیعی قانع نشد و اظهارات این وزیر به رای مجلس گذاشته شد.
در این رای گیری از مجموع 107 نماینده حاضر در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس 94 نماینده رأی موافق، 78 نماینده رأی مخالف، 8 نماینده رأی ممتنع به پاسخ های علی ربیعی دادند و قانع نشدن خود را اعلام کردند.
ربیعی پیش از این نیز از پاسخ به سوال محمد رضا پورابراهیمی نماینده کرمان از مجلس کارت زرد دریافت کرده بود.
در ابتدای جلسه علنی امروز مجلس فاطمه آلیا در توضیح سوال خود گفت: قانون جامع حمایت از معلولان در کشور اجرایی نمی شود به دلیل این که دولت اراده ای برای حل مشکلات آنان ندارد.
وی افزود: معلولان کشور بسیار توانمند هستند و می توان در دنیای کنونی که دیگر کارها به صورت سخت افزاری انجام نمی شود بلکه نرم افزاری است از توان معلولان استفاده و آنها را استخدام کرد.
آلیا هنگامی که از رییس سازمان بهزیستی انتقاد و عنوان کرد که وی در سفر خارج از کشور است و به مشکلات معلولان رسیدگی نمی کند محمدرضا باهنر که ریاست ساعات جلسه علنی امروز را برعهده داشت، گفت: آقای محسنی بندپی رییس سازمان بهزیستی کشور هم اکنون در صحن علنی در کنار وزیر نشسته اند.
آلیا همچنین خواهان اجرایی کردن قوانین مربوط به معلولان در ادارات دولتی شد و گفت: متاسفانه قانون طبقه بندی معلولان در کشور اجرا نمی شود.
وی در بخش دوم سخنان خود گفت: مجلس هزار میلیارد تومان وام خود اشتغالی در اختیار دولت قرار داده ولی میزان بیکاری افزایش یافته است به دلیل این که نظارت و بازرسی در وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی وجود ندارد.
رییس فراکسیون حمایت از معلولان از ربیعی خواست ایاب و ذهاب معلولان که با مشکل همراه است را حل کند و ادامه داد: پلاک معلولیت که به خودروها داده می شود بیشتر در اختیار غیر معلولان قرار می گیرد.
آلیا تصریح کرد: زنان دارای خویشاوندان معلول خواهان رسیدگی بیشتر هستند و قانون جامع حمایت از معلولان و کنوانسیون جهانی حمایت از معلولیت باید در کشور اجرا شود.
پس از سخنان آلیا، باهنر از وی خواست که نظر خود را درباره قانع شدن یا نشدن از پاسخ های ربیعی اعلام کند که وی خواهان رأی گیری درباره پاسخ های ربیعی شد.
پیش از سخنان وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی عباس قائد رحمت سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با قرائت گزارش سوال فاطمه آلیا در این کمیسیون گفت: سوال خانم آلیا بر این اساس بود که علت عدم اجرای قانون جامع حمایت از حقوق معلولان و بی توجهی به مشکلات اساسی آنها و استفاده از سازمان بهزیستی به عنوان حیات خلوت هزینه ها و برنامه های تبلیغاتی چیست.
قائد رحمت در توضیح سوال آلیا ادامه داد: خانم آلیا در جلسه 28 مرداد سال 93 به بیان مشکلات مشهود و مورد اعتراض بسیاری از آسیب دیدگان اجتماعی و جامعه معلول کشور پرداخت و مصادیقی از اقدامات و عملکردهای غیراصولی سازمان بهزیستی به خصوص عدم اجرای قوانین و برخی از مقررات لازم الاجرا در این حوزه را بیان کرد و سپس درباره عمل نکردن به قانون جامع حمایت از حقوق معلولان و تضییع حقوق آنها به ویژه افراد دارای معلول اعتراض کرد.
وی ادامه داد: علی ربیعی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی نیز روند اجرای امور در عرصه ها و مواد مورد نظر، با همکاری متقابل مجلس و دولت و اشراف و نظارت نمایندگان در این مورد را باعث امیدواری دانست و ادامه داد: دیدگاه مدیریتی و معیارهای اعلامی برای به کار گیری افراد شایسته ، فعال و دخالت نداشتن انگیزه ها و شوائب غیراصولی در این خصوص وجود ندارد.
سخنگوی کمیسیون اجتماعی به نقل از وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: ربیعی درباره عزل و نصب های به عمل آمده پس از برعهده گیری منصب وزارت را بر اساس رعایت اعتدال به عنوان یک اصل پذیرفته شده دانست.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟