شورای نگهبان در حد توان برای عمل به قانون و شرع اقدام کرده است

دبیر شورای نگهبان در نشست هفتگی این نهاد گفت: شورای نگهبان در حد توان برای عمل به قانون و شرع اقدام کرده است.


بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


خداحافظی تهران با پل گیشا در نیمه دوم سال

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در مورد آخرین وضعیت پنج پل فلزی پایتخت توضیحاتی را ارائه کرد.<br /><br />


هاشمی‌:به اسم انقلاب و اسلام سنگ‌اندازی می‌کنند

هاشمی‌:به اسم انقلاب و اسلام سنگ‌اندازی می‌کنند

سیاست | سه شنبه ۳۱ شهريور ۹۴ ساعت ۱۲:۱۴ | نسخه چاپي

 
اکبر هاشمی‌رفسنجانی روز دوشنبه در نخستین کنگره کشوری آکادمی اقتصاد سلامت در هتل پارسیان آزادی تهران تأکید کرد: «عدالت اجتماعی برای همه امور حیاتی است و تأمین اجتماعی باید برای همگان قابل دسترسی باشد».
به گزارش خبرگزاری ها، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: «همه مردم باید به غذا، دارو، پزشک و امور بهداشتی دسترسی داشته باشند».
هاشمی‌رفسنجانی خاطرنشان کرد: «اینکه فقط پولدارها بتوانند به داروهای مؤثر دسترسی داشته باشند، ظلم است و بیمه‌های اجتماعی باید این‌گونه مسائل را پوشش دهند».
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به ثروت‌اندوزی کشورهای غربی برای ایجاد رفاه در کشورهای خودشان اشاره کرد و گفت: «کشورهای غربی، ثروت، منابع اولیه و کارگر ارزان را از کشورهای فقیر جمع و با ثروت اندوخته آن، رفاه و بهداشت را برای کشورهای خود مهیا کرده‌اند».
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: «این مسئله موجب شده تا در شرایط کنونی مهاجران زیادی از منطقه به این کشورها بروند اما اوضاع منطقه دیگر به‌آسانی امن نمی‌شود».
هاشمی‌رفسنجانی گفت: «بسیاری از کشورهای منطقه که انقلاب کردند درون همین انقلاب‌ها گروه‌های تروریستی خلق شدند تا مردم از انقلاب خود پشیمان شوند». و ی با بیان اینکه امنیت کشور در گرو تأمین خواسته‌های مردم است، تصریح کرد: «منطقه ما به ناامن‌ترین منطقه جهان تبدیل شده اما ایران از این ناامنی‌ها محفوظ است چون مردم هنوز در صحنه حضور دارند و اگر روزی نتوانیم خواسته‌های حداقلی آنها را تأمین کنیم، به‌آسانی امنیت کشور به‌هم می‌ریزد، نیروهای دشمن تا نزدیکی قصرشیرین آمده‌‌اند اما آنها را تهدید کردیم که از فاصله ٣٥ کیلومتری جلوتر نیایند، آنها آن طرف ایستاده‌‌اند اما هستند».
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: «بنابراین ناامنی‌های منطقه ما مسئله‌‌ای جدی است».آیت‌الله هاشمی با اشاره به اهمیت مسئله سلامت، بهداشت و درمان در کشور گفت: «می‌دانیم کسانی هستند که نمی‌توانند آمپول‌های چندصدهزاری و میلیونی تهیه کنند؛ می‌دانیم داروهای تاریخ‌مصرف‌گذشته می‌دهند تا مصرف کنند؛ می‌دانیم بیمارستان‌های ما شرایطی دارند که برای بیمار و پزشک نامناسبند که تحریم‌ها در به‌وجود‌آمدن این شرایط مؤثر بودند». او افزود: «تحریم‌ها ضربه زیادی به بخش سلامت کشور وارد کرد، ضربه‌هایی که از تحریم در این هشت سال وارد شد را نگفتیم و اکنون برداشتن این موانع آسان نیست».
باید دلمان برای خودمان بسوزد
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به موفقیت‌های مذاکرات هسته‌ای گفت: «اکنون باید در این مسئله جدی باشیم؛ آنها عجله‌ای ندارند که تحریم‌ها را امسال یا سال دیگر از میان بردارند بنابراین باید دلمان برای خودمان بسوزد».آیت‌الله هاشمی افزود: «آدم‌هایی به اسم انقلاب و اسلام دارند سنگ‌اندازی می‌کنند درحالی‌که‌ برای تأمین نیازهای پزشکی یکی از مشکلات ما تحریم است».
او یادآور شد: «شورای امنیت ظرف نیم‌ساعت چند قطعنامه خطرناک را از بالای سر ما برداشت و اگر بود جنگ می‌شد». آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی با اشاره به اهمیت اقتصاد سلامت گفت: با توجه به شرایط پیش‌رو باید به این مسئله بیشتر توجه شود. او ادامه داد: «امنیت و سلامت دو نعمتی هستند که مردم به آن بی‌توجه بوده‌اند درحالی‌که باید به آن اهمیت زیادی داد».
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: «مشکلات در بخش سلامت زیاد است اما این مسئله منحصر به ما نیست زیرا به‌طورمثال آلمان پس از اتحاد آلمان‌غربی و شرقی مشکلاتی در بخش سلامت دارد و هنوز نتوانسته به اهداف تعیین‌شده دست یابد زیرا علم هرروز جدید می‌شود».
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟