آب‌میوه‌ای که برای زن جوان ۹ میلیون آب خورد +عکس

در میانه‌های راه شاهرخ آبمیوه‌ای به من داد که با خوردنش بیهوش شدم و شاهرخ در مکان خلوتی طلاها و لوازمم را سرقت کرد.


پسر عاشق پیشه نامزد سابقش را زیر کتک کشت +تصاویر

پسر عاشق پیشه نامزد سابق خود را با کتک کشت و سعی داشت قتل او را با داستانی مخفی کند.


ویرایش فرم‌های سرشماری آغاز شد؛ ثبت‌نام اینترنتی۱۱.۶میلیون خانوار

رئیس مرکز آمار از فراهم شدن امکان ویرایش اطلاعات ثبت‌شده خانوارها در سرشماری نفوس و مسکن خبرداد و گفت: از امروز به مدت یک هفته، خانوارها می‌توانند تنها یک بار، اطلاعات خود را ویرایش کنند.


ویرایش فرم‌های سرشماری آغاز شد؛ ثبت‌نام اینترنتی۱۱.۶میلیون خانوار

رئیس مرکز آمار از فراهم شدن امکان ویرایش اطلاعات ثبت‌شده خانوارها در سرشماری نفوس و مسکن خبرداد و گفت: از امروز به مدت یک هفته، خانوارها می‌توانند ...


روحانی وزرای پیشنهادی ۳ وزارتخانه را به مجلس معرفی کرد

رییس جمهور، سید رضا صالحی امیری، مسعود سلطانی‌فر و فخرالدین احمدی دانش ‏‏‏آشتیانی را برای تصدی وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و آموزش و ‏‏پرورش، به ‏مجلس معرفی کرد.‏


سردبیر عصر ایران: افراد را قضاوت نمی کنیم

جامعه | دوشنبه ۳۰ شهريور ۹۴ ساعت ۱۲:۵۹ | نسخه چاپي

سایت خبری «نظر» با جعفر محمدی، سردبیر «عصر ایران» و از قدیمی ترین روزنامه نگاران آنلاین کشور گفتگو کرده است. «عصر ایران» نزدیک به یک دهه از فعالیت آن می‌گذرد و به طور میانگین طی سالیان اخیر پربازدیدترین سامانه خبری در کشور بوده است. محمدی آغاز فعالیت این سایت را سال ۸۵ عنوان می‌کند و در مورد پیشینه فعالیت رسانه‌ای خودش می‌گوید: پیش از «عصر ایران» در سایت «بازتاب» مشغول به فعالیت بودم و در رشته های حقوق و گردشگری تحصیل نموده‌ام.
– پایگاه خبری متبوع شما نزدیک به یک دهه است که جزو نخستین سایت‌هایی است، که دنبال‌کنندگان اخبار روز کشور به آن مراجعه می‌کنند، آنچه موجب اعتماد مراجعه‌کنندگان به عصر ایران و حفظ جایگاهش در طول ۹ سال گذشته می‌شود، چیست؟
زمان راه‌اندازی سایت به خود گفتیم که در کشور جریان‌ها و اشخاص سیاسی ، از جناح چپ گرفته تا  راست هر کدام رسانه‌‎های خود را دارند،اما در این میان رسانه مردم کدام است؟ ما عهد کردیم که رسانه مردم شویم نه رسانه جریان ها.
معتقدیم که به محض پیوند یک رسانه با یک جریان سیاسی، آن رسانه دیگر رسانه مردم نیست. این راهکار نخست ما برای اعتمادبخشی و حفظ و افزایش مخاطبان عصر ایران در سال‌‎های گذشته بود.
رویکرد دومی که در پیش گرفیتم، نقد یا تمجید نکردن محض از اشخاص است. در دولت های  آقای احمدی‌نژاد و آقای روحانی عملکرد ما این‌چنین بود و هیچ‌گاه شخص محور نبودیم بلکه عملکردها را نقد می کردیم.
متأسفانه در فضای کنونی رسانه‌های کشور بسیاری منتظر نقد افرادی‌اند که با آن‌ها زاویه دارند؛ آنها در واقع با افراد کار دارند، نه با اعمال.
قانون اساسی عصر ایران ، این بیت از مولاناست:
«هرکه گوید جمله حق آن احمقی است                      هر که گوید جمله باطل او شقی است»
– عصر ایران چه چشم‌انداز یا اهدافی داشته که تا کنون محقق نشده است؟
باوری جدی داریم که اگر بنا باشد جامعه ما بالنده شود، راه آن تنها از داناتر شدن مردم می‌گذرد و ما در این سال‌ها تلاش کرده‌ایم که بر دانش و قدرت تحلیل مردم بیافزاییم. مأموریت ما و همه کسانی که ایران را دوست دارند، همین رسالت افزایش دانایی مردم است که راهی بی پایان است. ما خودمان نیز چاره ای جز داناتر شدن مداوم نداریم.
– اکنون چند خبرنگار با «عصر ایران» همکاری می‌کنند و آمار بازدید شما چه فراز و نشیبی داشته است؟
ده نفر نیروی ثابت و تعدادی همکار حق‌التحریر در عصر ایران فعالیت می‌کنند.  آمار بازدید روزانه صفحات عصرایران در 24 ساعت بالغ بر دو میلیون است و این روند ، به لطف خدا و همراهی کاربران فرهیخته مان رو به رشد است.
– زاویه‌بندی عصر ایران با دولت یازدهم و موضع سایت نسبت به انتخابات آتی مجلس چیست؟
همان طور که گفتم، ما افراد را قضاوت نمی کنیم ، بلکه درباره عملکردهای و به طور مصداقی سخن می گوییم.
دولت کنونی را برآمده از مردم می‌دانیم و اتفاقاً به همین دلیل است که نقد آن را هم لازم می دانیم.ما تا کنون عملکرد بسیاری از دولتمردان از شخص آقای روحانی و سخنگوی دولت گرفته تا وزارت کشور ، صنعت و معدن و تجارت، وزارت کشاورزی، سازمان استاندارد و خیلی های دیگر را نقد کرده ایم  و البته حامی کارهای شایسته‌ی دولت نیز بوده‌ایم.
همچنین مشی عصر ایرانی ها این است که از ورود به مسئولیت‌های دولتی اجتناب کنند.
در خصوص انتخابات مجلس نیز باید بگویم که ما در انتخابات مختلف به همه جریان‌ها تریبون داده ایم اما طبیعتاً  از جریانات عقلگراتر حمایت بیشتری در عصر ایران صورت گرفته است.
– در عصر ایران تجربه مسدود شدن سایت را داشته‌اید؟
بله، یکبار به مدت چند ساعت در سال ۸۶ یا ۸۷ به علت پوشش دادن سخنان فردی که سخنانش را تکذیب کرد سایت از دسترس خارج شد که پس از چند ساعت و هنگامی که سخنان آن فرد در روزنامه‌ خودش چاپ شد، سایت رفع فیلتر شد.
– در پایان دغدغه‌های خودتان و معضلات رسانه‌های کشور را به عنوان فعال رسانه‌ای بیان کنید.
دغدغه و غصه من تبدیل و تقلیل شأن رسانه‌ها به تریبون جریان‌ها یا اشخاص است. اکنون بسیاری از رسانه‌ها تبدیل به ابزار بازی جناح ها شده‌اند که البته از دیدگاه حرفه ای، این ها را اساساً رسانه نمی دانم چرا که آنها تبدیل به وسیله‌ای برای فحاشی، آبروریزی و چماق بر سر افراد شده اند. چنین رویکردهایی نیز عموماً توسط افراد سیاسی، قدرت‌طلب و فرصت‌طلب رخ می‌دهد تا به کمک آن باج‌گیری کنند و گرنه شخصیت‌های حرفه ای و اصیل رسانه‌ای چنین رفتارهایی نمی‌کنند. چنین اقداماتی فضای رسانه‌ای کشور را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و من نگران این وضعیت هستم چراکه باعث می شود تر و خشک با هم بسوزند.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: