بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


جراحی موفق نوزادی که معده و کبد او خارج از شکمش بود+ تصاویر

نوزادی در ابوظبی پایتخت امارات که معده و کبد وی خارج از شکم بود توسط پزشکان نجات یافت.<br /><br />


بهترین تا بدترین لپ‌تاپ‌های گیم در بازار جهانی را بشناسید

9 سازنده لپ‌تاپ گیم از بهترین تا بدترین رده بندی شدند.


دایی هم به لغو شهرآورد دوستانه واکنش نشان داد؛ آبرویم را بردید!

علی دایی نقش پررنگی در هماهنگی برگزاری شهرآورد دوستانه در آلمان داشت.


کنایه‌های کاریکاتوری ۲ روزنامه به پسر عارف!

«ژن خوب» سوژه کاریکاتوری روزنامه‌های قانون و شهروند شده است.


غافلگیری عجیب «خندوانه» با دعواهای سیاسی

غافلگیری عجیب «خندوانه» با دعواهای سیاسی

| يكشنبه ۲۹ شهريور ۹۴ ساعت ۱۲:۴۲ | نسخه چاپي

دور دوم لیگ «خنداننده برتر» برنامه خندوانه از پنجشنبه گذشته شروع شد و با برگزاری برنامه جمعه شب وارد حاشیه‌های فراوانی شد. جایی که امین حیایی و امیر مهدی ژوله به رقابت با هم پرداختند و بعد از آن موجی از واکنش‌ها میان هواداران این دو چهره ایجاد شد و کار به لشگرکشی‌های مجازی در شبکه‌های اجتماعی رسید. از واکنش خواننده‌هایی که در استنداپ کمدی‌ها با آن‌ها شوخی شد تا موضع‌گیری سیاسی در قبال شرکت کننده‌های برنامه شب گذشته.
به گزارش تابناک، استندآپ کمدی‌های برنامه خندوانه هرچقدر که با استنانداردهای موجود متفاوت باشند، هرقدر که با ویدئوهایی که از استندآپ‌کمدی تا کنون دیده‌ایم متفاوت باشند اما این روزها مهم‌ترین اتفاق تلویزیون ایران هستند. برنامه‌ای که از یکی از شبکه‌های دیجیتالی تلویزیون پخش می‌شود(که فراگیری شبکه‌های معمولی را ندارد) و تا کنون برای یکی از برنامه‌هایش نزدیک به سه میلیون نفر اظهار نظر کرده‌اند. همین آمار نشان می‌دهد که سرانجام تلویزیون توانسته فرمول جذب مخاطب را پیدا کند و با استفاده از پتانسیل‌های موجود در این رسانه بزرگ و فراگیر، خیلی ساده و بدون هزینه‌های آنچنانی مردم را سرانجام پای رسانه ملی بنشاند و برای چند وقتی بر بی‌بی‌سی و من ‌و تو پیروز شود.
رقابت شانزده کمدین در مسابقه‌ای تحت عنوان «خنداننده برتر» چنان جذاب بوده که حتی کسانی که نتوانستند مسابقات و اجراها را ببینند از طریق اینترنت ویدئوها را تماشا کردند و هم اکنون آمار بازدید ویدئوهای خندوانه هم در شبکه‌های اشتراک ویدئو به نسبت امارهای موجود در ایران عدد قابل توجهی است.
اما فاز غافلگیرکننده این مسابقه جمعه شب گذشته اتفاق افتاد. جایی که امیرمهدی ژوله و امین حیایی در دور دوم این رقابت رو در روی هم قرار گرفتند. قرعه‌ای که کمی ناعادلانه به نظر می‌رسید و خیلی‌ها دلشان می‌خواست هر دوی این‌ها تا مراحل نهایی بالا بیاییند. چه اینکه امین حیایی به خاطر پیشینه‌ای که در سینما، خصوصا فیلم‌های گیشه‌ای داشت از محبوبیت بالایی میان مخاطبان این برنامه برخوردار بود و در دور اول با 1759555 رای، بالاترین رای را در جمع شانزده کمدین این برنامه کسب کرد. رای که نشان می‌داد هنوز برای بخشی از مردم چهره‌ها جذاب و محبوب هستند چرا که در مقایسه با استندآپ کمدی‌های دور اول کار حیایی شاهکار نبود. اما همین خیل عاشقان سینه‌چاک نشان می‌داد که حیایی برای رسیدن به دور مراحل بالاتر کار چندان سختی ندارد و با پشتوانه هوادارانش می‌تواند به مراحل نهایی برسد.
در سوی مقابل اما شخصیت کمتر شناخته شده‌ای حضور داشت. امیر مهدی ژوله که از تحریریه هفته‌نامه چلچراغ گل‌ کرد و بعدها نویسنده کارهای مهران مدیری شد. یک روزنامه‌نگار و نویسنده طنز که در مقایسه با حیایی چهره چندان جذابی نیست. اما اجرای فوق‌العاده ژوله با تکیه بر تکنیک‌های نویسندگی و هوش بالای او موجب شد تا امیرمهدی ژوله محبوب‌ترین چهره دور مقدماتی شود و در همین مدت کوتاه هوادارانش در شبکه‌های اجتماعی چند برابر شود.
برخورد پدیده دور اول مسابقه با محبوب‌ترین چهره این مسابقه می‌توانست یک شب خوب و خاطره انگیز را برای تلویزیون رقم بزند. اتفاقی که با امار و ارقام مسابقه این دو تا کنون رخ داده و نزدیک به سه میلیون نفر به حیایی و زوله رای داده‌اند. این اتفاق در حایل در تلویزیون ایران رخ دمی‌دهد که نود به عنوان پر بیننده ترین برنامه تلویزیون و با پخش از شبکه سراسری سه، و نه یک شبکه دیجیتالی، در روز قرعه‌کشی جام‌جهانی چهار میلیون پیامک دریافت کرد و مقایسه همین دو عدد نشان می‌دهد که خندوانه تا چه میزان در جذب مخاطب برای تلویزیون موفق بوده است.
اما ساعاتی پس از پایان برنامه خندوانه در جمعه شب بود که رقابت میان حیایی و زوله وارد فاز جدیدی شد. فازی که کسی فکرش را نمی‌کرد و انتظارش را هم نداشت که یک مسابقه برای خنداندن تبدیل به کارزای میان هواداران دو طرف شود. اولین حاشیه‌ها مربوط به موضع‌گیری دو رپر ایرانی بود که در برنامه جمعه شب با آن‌ها شوخی شد. امیرمهدی ژوله در اجرای استنداپ کمدی‌اش تلویحا با «رضایا» و «امیرتتلو» شوخی کرد و همین مسئله موجب شد تا امیرتتلو و هوادارانش علیه ژوله موضع‌گیری کنند و در مقابل رضایا با یک پست از ژوله تشکر کند. البته این نکته که میزان هواداران تتلو در شبکه‌های مجازی عدد قابل مقایسه‌ای با رضایا نیست شاید در مجموع به ضرر ژوله تمام شود.
تتلو در واکنش به اجرای ژوله در اینستاگرامش نوشت: «میگن تو برنامه ى خندوانه به ما مثکه بى احترامى شده توسط یه آقایى به اسم ژوژولو !! والا من اون برنامرو تا حالا ندیدم و این آقارم نمیشناسم اما چیزایى که الان راجبش فهمیدم اینجوریه که میخوان یه کارى کنن که مردم بخندن !! خوب اگه با بى احترامى به ما مردم میخندن بذار بخندن دمشونم گرم شکایتى ندارم، حساس نشین، بذارین زندگیشونو بکنن به نظرم خوشحال کردن و خندوندن مردم کار مقدسیه البته اگه به خاطر نفع شخصى نباشه». اما هواداران تتلو از پا ننشستند و بعد مسابقه علیه زوله موضع‌گیری‌های تندی داشتند.
اما مهم‌تر از واکنش این دو رپر ایرانی، وارد شدن رقابت این دو کمدین به فاز سیاسی بود. جایی که ساعتی بعد از اجرای ژوله و حیایی عده‌ای در شبکه‌های اجتماعی شروع کردن به تبلیغ علیه امین حیایی و لزوم تنبیه این بازیگر به دلیل بازی در فیلم‌های ده‌نمکی و قلاده‌های طلا صحبت کردند. خیل‌ پیام‌های مختلف با این مضمون در شبکه‌های اجتماعی و موبایلی دست به دست می‌شد که برای پیروز نشدن بازیگر فیلم قلاده‌های طلا به امیر مهدی ژوله رای بدهید و در این میان تصاویر ژوله با رئیس دولت اصلاحات هم در شبکه‌ها دست به دست می‌شد تا به این رقابت کاملا رنگ و بوی سیاسی بدهد.
هرچند این اتفاق کمی عجیب بود اما هرچه که بود و هست رقابت این دو کمدین وارد فاز عجیب و جذابی شده. جایی که اختلاف رای این دو گاهی در کمتر از صد رای هست و گاهی ژوله در صدر قرار دارد و گاهی حیایی و این نشان می‌دهد که هواداران این دو کمدین همچنان در حال رقابت هستند. همین مسئله که تلویزیون با یک برنامه توانسته موجب بسیج شدن مخاطبانش شود که همچنان خیلی پرهیاهو این رقابت را پیگیری می‌کنند. این روزها روز پیروزی بزرگ تلویزیون است که حالا توانسته طعم خوش ارتباط با مخاطبان را بچشد.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟