محسن رضایی از خیر کاندیداتوری گذشت

دبیرکل حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی گفت:‌ آقای رضایی به شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اعلام کرد قصد نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری ...


با "این ترفند "

چگونه تلگرام خود را حذف کنیم؟

اگر شما هم زمان زیادی در تلگرام می گذرانید و از این شبکه اجتماعی خسته شده اید، می توانید با دنبال کردن ترفند زیر به سادگی حساب کاربری خود را ...


روحانی رو داری اشتباه می‌زنی داداش!/ تصاویر جعلی رسانه‌های منتقد از خوزستان و اعتراض در فضای‌مجازی

روزنامه تماشاگران امروز نوشت: استان خوزستان از روزهای ابتدایی بهمن‌ماه دچار مشکلات جدیدی شد که کهنه بودن زیرساخت‌های استان را بیش از پیش ...


یکسان‌سازی سقف معافیت مالیاتی کارکنان دولتی و غیردولتی

بعد از ایجاد ابهام برای گروه‌های کارگری مبنی بر تفاوت ۵۰۰ هزار تومانی سقف معافیت مالیاتی بین کارکنان دولتی و غیردولتی قرار است این موضوع در ...


جدیدترین کشتی‌های تفریحی جهان

گرچه صنعت کشتی‌سازی اروپا در رکود به سر می‌برد و رقبای آسیایی کار این رشته صنعتی را کساد کرده‌اند، ساخت کشتی‌های تفریحی در این قاره پررونق ...


انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از برخی سخنرانان نماز جمعه

سیاست | سه شنبه ۲۴ شهريور ۹۴ ساعت ۱۸:۳۵ | نسخه چاپي

روزنامه جمهوری اسلامی با اعتراض به برخی سخنرانی ها در نماز جمعه نوشت؛ مدتی است از منبرهای نماز جمعه بعضی شهرهای مهم از جمله تهران و مشهد مطالبی شنیده می‌شود که نه تنها در چارچوب فلسفه نماز قرار ندارند بلکه درست در تضاد با آن هستند.
به گزارش تابناک، اخیراً و بعد از اعلام توافق هسته‌ای، بسیاری از سران کشورهای اروپایی به تهران آمدند و درباره تقویت روابط فیمابین ایران و اروپا مذاکراتی صورت دادند. حتی رئیس‌جمهور اطریش که هفته گذشته به کشورمان آمده بود، به دیدار رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای هم رفت و رهبر انقلاب نیز با تاکید بر این نکته که منتظر عمل کردن مسئولان اروپائی به وعده‌هایشان هستیم، در عمل و در گفتار به این رفت و آمدها چراغ سبز نشان دادند.
درست بعد از همین واقعه، فردی که به نظر می‌رسد جایگاه نماز جمعه را با باشگاه زورآزمائی با رقبای سیاسی خود اشتباه گرفته با لحنی بسیار زشت و غیراسلامی، مسئولان نظام جمهوری اسلامی را با شاه تشبیه نموده و پا را از اینهم فراتر گذاشته و در این تشبیه، سران اروپا را ارباب و مسئولین ایرانی را نوکر دانسته و اینکه آنها هر وقت در انتخابات پیروز می‌شدند به ایران برای دیدار با نوکرشان شاه می‌آمدند!
این سخن توهین آمیز، علاوه بر اینکه در شان نماز جمعه نیست، از پایه غلط و دروغ و نوعی تلاش برای فریب دادن افکار عمومی است. گذشته از اینها، اصولاً با چه مجوز شرعی یک فرد به خود اجازه می‌دهد به مسئولین نظام جمهوری اسلامی اینگونه اهانت کند؟ نقد مودبانه، منصفانه و منطبق با واقعیات، در نماز جمعه نیز جایز است ولی چنین سخنی هیچ نسبتی با نقد ندارد و صرفاً دشمنی آشکار با دولت جمهوری اسلامی و گروه مذاکره کننده‌ایست که رهبر معظم انقلاب علاوه بر تایید تدین، تعهد و خدوم بودن آنها، در تازه‌ترین بیاناتشان در هفته گذشته درباره آنها گفتند در مذاکرات هسته‌ای خوب ظاهر شدند.
در مشهد نیز از منبر نماز جمعه سخن از وحشت مردم به خاطر سفر مسئولان اروپائی به کشورمان به میان آمده و چنین وانمود گردیده که: «این ترافیک اروپائی، مردم را به وحشت می‌اندازد... و رویکرد مسئولان کشور این بود که ما کشور را بازار اجناس بنجل غربی نمی‌کنیم اما این مساله ما را دچار اضطراب می‌کند.»
انتظار اینست که آنچه از منبر نماز جمعه منتشر می‌شود، با واقعیت منطبق باشد. متاسفانه برخلاف آنچه از نماز جمعه مشهد آمده، مردم از سفرهای سران اروپا به ایران نه تنها دچار وحشت نشده‌اند بلکه این سفرها را نوعی تلاش خود اروپائی‌ها برای شکستن تحریم‌ها می‌دانند و به خاطر اینکه این اقدام اروپائی‌ها نوعی دهن کجی به آمریکاست، بسیار خوشحال هم هستند.
درباره اجناس بنجل غربی، هم یادآوری این نکته به گوینده این سخن لازم است که هر چند اجناس غربی در مقایسه با اجناس چینی، که ایشان در برابر سیل ورود آنها به کشورمان در دولت‌های نهم و دهم دم نمی‌زدند، ولی واقعیت اینست که همه باید از اجناس داخلی حمایت کنیم و واردات اجناس خارجی را در حد نیاز و ضرورت جایز بدانیم و با توجه به اینکه سیاست اعلام شده دولت یازدهم نیز همین است معلوم نیست چرا از منبر نماز جمعه مشهد و از جوار مرقد مطهر امام معصوم چنین تهمتی به دولت جمهوری اسلامی زده می‌شود!
تردیدی وجود ندارد که آنچه از نمازهای جمعه هفته گذشته تهران و مشهد در این نوشته نقل کردیم، شایسته جایگاه نماز جمعه نیست. مسئولان و متصدیان امور نمازهای جمعه اگر می‌خواهند از جایگاه رفیع این رکن مهم جامعه اسلامی حفاظت کنند - که البته باید به حکم وظیفه‌ای که برعهده دارند چنین کنند - باید ساحت نماز جمعه را از این قبیل سخنان پاک نمایند و تلاش پیوسته آنان این باشد که از منبرهای نماز جمعه سراسر کشور همواره ندای وحدت و همدلی و هم زبانی، که نه فقط شعار امسال بلکه شعار همیشگی جامعه اسلامی است، به گوش مردم برسد تا نظام جمهوری اسلامی تقویت شود و امید مردم به این نظام نیز افزایش یابد و ضمناً نماز جمعه نیز رونق یابد و رو به افول نرود.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:

دیدگاه شما چیست؟