دستگيري 120 نفر از اراذل و اوباش در پاتک شبانه پليس تهران

اجراي طرح هاي برخورد با اراذل و اوباش موجب شده تا ديگر به مانند گذشته اراذل سطح يک و 2 نداشته باشيم و اغلب اين افراد که تحت عنوان اراذل و اوباش به دام مي افتند؛ اراذل سطح 3 که تحت عنوان مزاحمان نواميس و مخلان نظم و امنيت عمومي تلقي مي شوند،هستند.اختصاصی «پایش»

مخالفت نعمت زاده با درخواست رئیس جمهور برای استعفا

برخی منابع خبری از مخالفت وزیر صنعت با پیشنهاد رئیس جمهور برای استعفا از سمت خود خبر می دهند.


قهر خداداد و درگیری فیزیکی بادامکی در تمرین سیاه جامگان

خداداد عزیزی به عنوان رییس سازمان فوتبال و مدیرفنی سیاه‌جامگان ظهر امرور در تمرین این تیم با حضور بازیکنان معرفی شد.رونمایی اسپیس – ایکس از درون اژدهای مسافربر

رونمایی اسپیس – ایکس از درون اژدهای مسافربر

دانش | سه شنبه ۲۴ شهريور ۹۴ ساعت ۲:۱۰ | نسخه چاپي

هفته گذشته شرکت اسپیس – ایکس که یکی از پیشگامان حوزه فعالیت‌های فضایی بخش خصوصی است از نمای درون کپسول سرنشین دار دراگون رونمایی کرد.
این فضاپیما که طرح اصلی آن بر مبنای کپسول‌های بدون سرنشین دراگون یا اژدهای این شرکت توسعه پیدا کرده است، تخت قراردادی با ناسا درحال‌توسعه است. ارزش این قرارداد ممکن است در حدود 2.6 میلیارد دلار باشد و اگر این کپسول بتواند از عهده آزمون‌های لازم برآید مأموریت نقل‌وانتقال فضانوردان آمریکایی به ایستگاه بین‌المللی فضایی را به عهده خواهد گرفت. ایالات‌متحده و ناسا پس از بازنشسته شدن شاتل‌های فضایی برای حمل‌ونقل فضانوردانش به مدار و ایستگاه وابسته کشورهای دیگر و به‌طور خاص روسیه است.
مطابق برنامه فعلی قرار است نخستین سفر کپسول سرنشین دار دراگون به ایستگاه در سال 2017 اتفاق بیفتد که البته با توجه به کاهش بودجه ناسا که کارفرمای این پروژه است ممکن است با تأخیر مواجه شود.
شرکت اسپیس ایکس منتشر کرده است نماهایی از فضای داخلی این کپسول، سیستم فرار اضطراری و تنظیم‌کننده‌های محیطی و همچنین سیستم نمایش زنده اطلاعات را منتشر کرده است و سامانه هدایت دستی را منتشر کرده است.
طراحی این کپسول به‌گونه‌ای است که به‌طور خودکار فعالیت می‌کند و هدایت آن از مرکز کنترل زمینی صورت می‌گیرد اما در صورت نیاز فضانوردان می‌توانند کنترل آن را بر عهده بگیرند.
این کپسول برای سفر به فضا از موشک‌های فالکون (شاهین) 9 که طراحی و ساخت آن متعلق به اسپیس – ایکس است استفاده خواهد کرد اما این تازه آغاز راه خواهد بود.
ایلان ماسک، مدیر این شرکت اعلام کرده است هدف نهایی اسپیس ایکس سفر به مریخ است و به همین دلیل این کپسول به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که قابلیت پرتاب با موشک‌های پرقدرت فالکون را نیز داشته باشد. این موشک‌ها هنوز در حال طراحی هستند و برای ارسال محموله به مقاصد دورتر و میان‌سیاره‌ای به کار گرفته خواهند شد.

اسپیس ایکس در حال حاضر یکی از شرکت‌های طرف قرارداد با ناسا برای حمل‌ونقل محموله به ایستگاه بین‌المللی فضایی است اما پرتاب‌های منظم دراگون های بدون سرنشین پس از حادثه ژانویه گذشته که منجر به انفجار یکی از پرتابه‌های فالکون شد، متوقف ‌شده است تا بررسی‌ها درباره علت آن به پایان برسد. به گفته برخی از کارشناسان این پروازها از 2 تا 3 ماه دیگر از سر گرفته خواهد شد.
در همین حال در کنفرانس جهانی تجارت ماهواره‌ای که این هفته در پاریس برگزار شد شرکت اسپیس ایکس اعلام کرد دو قرارداد دیگر برای اعزام ماهواره‌های تجاری به فضا با کمک پرتابگرهای فالکون خود امضا کرده است. بازار ماهواره‌های تجاری بازاری درحال‌توسعه است که باعث رونق فعالیت در بخش پرتابگرهای تجاری به فضا شده است.

 درا

دراگ

دراگون

تمامی عکس‌ها از SPACE-X

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: