خروج پیکر 4 تن از زیر آوار پلاسکو

سخنگوی ستاد مدیریت بحران ریزش ساختمان پلاسکو از خروج پیکر 4 تن از جانباختگان از زیر آوار خبر داد.


آتش نشانان جهان برای اطفای حریق از این غول‌ها استفاده می‌کنند! (+عکس)

آتش نشان‌ها در سرتاسر جهان برای انجام عملیات و اطفای حریق، از دستگاه‌های فوق پیشرفته استفاده می‌کنند.با اعضای کابینه ترامپ آشنا شوید

کابینه ترامپ تقریباً شکل گرفته است و به نظر می رسد که تا این لحظه ترکیب کابینه او بدین شکل باشد.


جزئیات نمایش فیلم‌ها در برج میلاد/ سایت پوشش زنده بررسی می‌شود

دبیر جشنواره فیلم فجر تاکید کرد اگر سایت «آیو» که پوشش زنده مراسم‌های فجر را برعهده دارد وابسته به همان نهادی باشد که فروش بلیت را برعهده داشت، قرارداد آنها بازنگری می‌شود.


گزارش از یک معضل

وقتی ستاره‌های مستطیل سبز در اینستاگرام بازی می‌کنند!

ورزش | دوشنبه ۲۳ شهريور ۹۴ ساعت ۹:۳۵ | نسخه چاپي

حضور پررنگ فوتبالیست‌ها در فضای مجازی یکی از دغدغه‌های مربیان شده؛ طوری‌که همواره مربیان برای به حاشیه نرفتن بازیکنان خود استفاده از اینترنت و فعالیت بازیکنانشان در صفحات اجتماعی را محدود کرده‌اند.

به گزارش مشرق، از فصل قبل بود که کم کم صدای برخی مربیان لیگ برتری به خاطر استفاده بیش از حد بعضی بازیکنان از گوشی های هوشمندشان درآمد؛ جایی که حتی حمید درخشان به خاطر حل این مشکل برای بازیکنانش جریمه هم در نظر گرفت.
استفاده از اسمارت فون ها و فضای مجازی در جامعه ما یک باره رشد چشمگیری داشت. فوتبالیست‌های ما هم از این قافله عقب نماندند و خیلی زود وارد فضای مجازی شدند. با رواج بیشتر برنامه های اجتماعی، کم کم استفاده بازیکنان از این برنامه‌ها بیشتر شد.
البته این معضل تنها مختص فوتبال ایران نیست؛ بلکه در لیگ‌های بزرگ و معتبر جهان هم مربیان و باشگاه‌ها با این مشکل روبرو هستند. همگی هم نگران لطمه زدن آن به فوتبال بازیکنان هستند چرا که وقت و تمرکز آنها را به خود معطوف می کند.
اینستاگرام علیه حرفه ای گری!
امروز بیشتر بازیکنان سرشناس با حضور فعال در شبکه‌های اجتماعی، به خصوص اینستاگرام، باعث شده تا نقش آنها در این فضاها حتی از نقشی که در حرفه خود یعنی فوتبال دارند پررنگ‌‌تر شود. در این میان زیاده روی برخی حتی با واکنش‌های تندی نیز از سوی مربیان و مدیران باشگاه‌ها روبرو شده است. برای مثال، فصل قبل حمید درخشان از جمله مربیانی بود که به این موضوع واکنش نشان داد.
وی معتقد بود که نباید در این امر حد تعادل را رد کرد. سرمربی پرسپولیس که از فعالیت بیش از حد برخی بازیکنانش در صفحات اجتماعی ناراضی بود، طی تذکری جدی و بی‌آنکه اسمی از شخصی ببرد، از آنها خواست تا به جای هدر دادن زمان در صفحات اجتماعی و اینترنتی تمرکز خود را روی تمرینات افزایش دهند. البته درخشان برای حل این مشکل حتی برای بازیکنانش جریمه هم در نظر گرفت.
در همین مورد مرتضی محصص، کارشناس فوتبال صحبت‌های جالبی انجام می‌دهد که خواندن آن خالی از لطف نیست. وی می‌گوید: ما خودمان هم از این برنامه‌ها استفاده می‌کنیم و نمی‌توانیم کسی را مجبور به ترک شبکه‌های اجتماعی کنیم.
محصص: استفاده باید درست باشد
محصص ادامه می‌دهد: استفاده از شبکه‌های اجتماعی اگر به زندگی حرفه‌ای بازیکنان لطمه وارد نکند، ایرادی ندارد. حتی در برخی موارد کاملا موافق با استفاده از اینگونه برنامه‌ها هستم. به خصوص بازیکنانی که به زبان انگلیسی تسلط دارند می‌توانند با عضو شدن در صفحه‌های علمی که مربوط به فوتبال می‌شود و آموزنده هم هستند، کلی اطلاعات بدست بیاورند و از آن برای پیشرفت بهره ببرند.
البته این کارشناس فوتبال تاکید زیادی به این موضوع دارد: زندگی حرفه ای بازیکنان مشخص است. اینکه چه زمانی استراحت کنند، چه زمانی تفریح کنند، چه غذایی بخورند و خیلی موارد دیگر. استفاده از فضای مجازی هم در صورتی که در این چارچوب باشد و لطمه‌ای به زندگی حرفه‌ای بازیکن وارد نکند، ایرادی ندارد. در واقع استفاده خوب از شبکه اجتماعی بد نیست.
محسن اثیمی، فعال رسانه‌ای هم تقریبا حرف‌هایی شبیه به صحبت‌های محصص را مطرح می‌کند: فضای مجازی مثل هر وسیله ارتباطی دیگری، 2 نوع بهره دارد؛ مثبت و منفی. قطعا چون رفتار ورزشکاران و هنرمندان در جامعه بازخورد بیشتری دارد، باید بیشتر مراقب رفتار خود باشند. این یک بعد قضیه است و بعد دیگر آن مربوط به زندگی حرفه‌ای می‌شود؛ جایی که زمان خواب و استراحت مشخصی برایشان تعریف می‌شود.
اثیمی: ورزشکاران شب زنده دار نمی توانند حرفه ای باشند
این روزنامه نگار ورزشی تصریح می‌کند: ورزشکار حرفه‌ای طبق علم روز دنیا باید در زمان مشخصی بخوابد چراکه در غیر اینصورت قطعا روز بعد در تمرینات یا در مسابقه شادابی و انرژی لازم را نخواهد داشت. این در حالی که ورزشکار نیمه شب خود را در فضای مجازی سیر می‌کند، امکان پذیر نیست.
اثیمی اشاره‌ای هم به خارجی‌ها دارد و می‌گوید: بعضی اوقات وقتی از بازیکنان ایرانی در این مورد پرسش می‌شود، بازیکنان خارجی را مثال می‌زنند که مثلا رونالدو و مسی هم در فلان شبکه اجتماعی صفحه دارد. بله درست است! رونالدو و مسی هم در این شبکه‌ها فعال هستند اما اگر بازیکنی در زندگی ورزشی خود موفق باشد و عضو شبکه‌های اجتماعی هم باشد می‌توان از او ایراد گرفت؟ قطعا نمی‌توان و اگر هم انتقادی باشد آن انتقاد بدون شک ملایم تر خواهد بود.
وی در پایان این مسئله را از بعد دیگری هم مورد ارزیابی قرار داده و عنوان می‌کند: مسئله دیگری که خیلی به چشم می‌آید، کامنت‌های زشتی است که زیر پست بازیکنان منتشر می‌شود. واقعا حرف‌هایی رد و بدل می‌شود که بعضا حتی نمی‌توان آنها را خواند. فضای مجازی طوری نیست که چارچوب خاص و فیلترهای رسانه داشته باشد و همین هم گاها برای بازیکنان حاشیه ایجاد می‌کند.
وقتی از مسائل مربوط به زندگی حرفه‌ای ورزشکاری هم بگذریم، با نگاهی گذرا به کامنت‌هایی که در زیر پست بازیکنان باید گفت شاید این یک بازی دو سر باخت برای ستاره‌های فوتبال باشد. آنهایی که باید وقت خود را صرف تمرین و آمادگی مسابقه کنند، سر در موبایل ها و نرم افزارها کرده اند. رفتاری که نشان می دهد چقدر ستاره های مستطیل سبز ما از حرفه ای گری دور بوده و با آن فاصله دارند.
اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها:

دیدگاه شما چیست؟