سارا خادم الشریعه:تبانی؟آن نیم امتیاز سی‌میلیون از جایزه‌ام کم کرد

بانوی شطرنج‌باز ایران می‌گوید برنامه‌های زیادی برای آینده‌اش دارد و می‌خواهد این رشته ورزشی را به صورت حرفه‌ای دنبال کند.


خودرویی با امکانات یک هتل+تصاویر

در فاصله بین کنسول و شیشه جلو می توانید گیاهانی مانند بونسای یا برخی از گلها را نگهداری کنید.


بازسازی سوریه نیازمند تأمین مبلغی حدود ۱۸۰ میلیارد دلار است

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل با بیان اینکه یک یا دو کشور به تنهایی قادر به مشارکت در بازسازی سوریه نیستند، گفت: بازسازی سوریه به مبلغی حدود ۱۸۰ میلیارد دلار احتیاج دارد.


رویای صاحبخانه شدن در لندن

اوضاع بازار مسکن لندن را از برنامه های ارائه شده در اولین سخنرانی «صادق خان»، شهردار تازه این ابرشهر می توان فهمید: «مسئله کلیدی، حل بحران ...


سالروز آغاز امامت حضرت صاحب الزمان (عج)

نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت دوازدهمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت مهدی موعود (عجل الله فرجه الشريف) می باشد.تصاویر مسجد مقدس جمکران ...


کنایه آیت الله مصباح به برخی مبارزان دوره شاه

کنایه آیت الله مصباح به برخی مبارزان دوره شاه

سیاست | يكشنبه ۲۲ شهريور ۹۴ ساعت ۱۲:۴۱ | نسخه چاپي

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که چنین افرادی اسلام را به گونه ای دیگر می بینند، گفت: این دسته معتقد هستند «اسلام و دین مردم وسیله ای بود تا شاه را ساقط کنیم، حالا خودمان جای شاه هستیم؛ مدتی خانواده پهلوی حکومت کردند و چون ما زندان رفتیم، زحمت کشیدیم و شکنجه شدیم حکومت حق ماست» دولتی هم که این افراد تشکیل می دهند همانند دولت های دیگری است که وجود دارد.
به گزارش انتخاب، آیت الله محمد تقی مصباح یزدی رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در دیدار رؤسای کلانتری های سراسر کشور که در سالن اجتماعات این مؤسسه برگزار شد، با بیان این که امنیت یکی از نیازهای بشر به شمار می رود، گفت: انسان ها نیازهای گوناگونی دارند و زمانی که کسانی متعهد شوند تا نیازهای جامعه را برطرف کنند دولت نامیده می شود.
وی افزود: فلسفه وجود یک دولت در جامعه، شناسایی نیازها و تأمین آن ها است، اگر دولت وجود نداشته باشد تمدنی نخواهد بود؛ از همین رو جامعه نیازمند دستگاهی است که نیازهای جامعه و مردم را شناسایی کرده، آن ها را تأمین کند و بر روند آن نظارت داشته باشد.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بخش دیگر سخنان خود با بیان این که متأسفانه هنوز پس از ۳۶ سال از پیروزی انقلاب این مسأله که کار پلیس افزون بر تأمین امنیت، حفظ ارزش های اسلامی است جا نیفتاده و برخی مسؤولان سطح بالای کشور هنوز به این مسأله باور و ایمان ندارند، گفت: این افراد می گویند« کار پلیس حفظ امنیت است، به پلیس چه ربطی دارد که کسی در جامعه با چه لباسی حضور پیدا می کند، دزدی که نکرده فقط دلش می خواهد آزاد باشد و اگر پلیس در مسأله به عنوان مثال پوشش دخالت کند امری زور است» این سخن به این دلیل است که اصل نگرش این افراد نسبت به اسلام، نظام و انقلاب اسلامی با آنچه که مورد نظر بنیانگذار انقلاب اسلامی و مردمی که در این راه کشته و شهید دادند بود تفاوت دارد.
نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که چنین افرادی اسلام را به گونه ای دیگر می بینند، ابراز داشت: این دسته معتقد هستند« اسلام و دین مردم وسیله ای بود تا شاه را ساقط کنیم، حالا خودمان جای شاه هستیم؛ مدتی خانواده پهلوی حکومت کردند و چون ما زندان رفتیم، زحمت کشیدیم و شکنجه شدیم حکومت حق ماست» دولتی هم که این افراد تشکیل می دهند همانند دولت های دیگری است که وجود دارد.
وی عنوان کرد: یکی از علمای بزرگ که مسؤولیت دولتی نیز داشت چند سال قبل به یکی از وزرا گفت که اسم وزارت خانه شما وزارت ارشاد اسلامی است شما برای اسلام چه کردید، آن وزیر پاسخ داد این ها اسم است آیا انجمن های اسلامی واقعا برای اسلام کار می کنند؛ در این نظام، اسلامی به عنوان یک پسوند و احترام است و الا وظیفه ما همان وظیفه وزارت فرهنگ و هنر شاه است.
آیت الله مصباح یزدی خاطرنشان کرد: برخی می گویند نظام و کشور اسلامی تعارف است و گرنه امروز همانند گذشته است و فقط اشخاص تغییر کرده اند، این دسته معتقد هستند که هرچه مردم بخواهند حتی اسلام قبول نداشته باشد درست به شمار می رود چون آزادی و دموکراسی است؛ این افراد می گویند وظیفه نهادهای امروز همانند نهادهای دوران شاه است.
وی اضافه کرد: این مسأله بسیار جدی است، خود پلیس ها باید بررسی کنند که آیا وظیفه پلیس نظام اسلامی همانند وظیفه پلیس دیگر کشورها است؛ هدف در نظام اسلامی حفظ ارزش های اسلام و بندگی خداوند است.
وی با طرح این سؤال که آیا پلیس کشور اسلامی با دیگر کشورها تفاوت دارد، ادامه داد: در مسأله کیفیت برخورد با مردم قبل از انقلاب پلیس به گونه ای بود که همه از آن وحشت داشتند و موجودی خشن و دیکتاتور مآب به شمار می رفت.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که اگر با بینش اسلامی به مردم نگاه کنیم و می بینیم که آن ها بندگان خداوند هستند و ما وظیفه خدمت رسانی داریم، ابراز داشت: در این بینش پلیس دلسوزانه عمل کرده و تنها در مواقع ضروری از اعمال قدرت اسفاده می کند؛ کمک کردن به افراد ضعیف و ناتوان جزئی از وظایف پلیس است.
نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: آرامش و امنیت در جامعه باید سبب رشد کردن انسان ها و رعایت ارزش های اسلامی شود که هدف این است و موارد دیگر مقدمه هستند، انسان آفریده شده تا با اختیار خود راه نزدیک شدن به خداوند متعال را انتخاب کند.
وی اضافه کرد: در جوامع دیگر پلیس جز تأمین امنیت وظیفه ای دیگر ندارد، ما در نظامی زندگی می کنیم که اصل بندگی خداوند و ارزش های الهی است؛ امنیت باید وجود داشته باشد اما باید مقدمه ای برای رشد معنوی انسان قرار گیرد، حفظ ارزش های اسلامی بر عهده پلیس است.
رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان این که پلیس باید بیش از همه به ارزش های الهی اهمیت دهد،گفت: این مسأله در قانون اساسی، شرح وظایف و کلمات حضرت امام(ره) آمده است؛ در نظام اسلامی همه مسؤول هستند و وظایف در نظام اسلامی منحصر در مقررات نیست.
وی افزود: اصل در نظام اسلامی ارزش های الهی و مسؤولیت پذیری است حال اگر کسانی در هر مرتبه ای نپذیرفتند تکلیف ساقط نمی شود، هر اندازه که انسان توان دارد باید درد مسیر ارزش های الهی و اسلامی کار کند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که در طول ۱۴۰۰ سال گذشته خداوند به کمتر جامعه چنین عزتی داده است، اظهار داشت: امروز مسؤولان درجه یک آمریکا تصریح می کنند که فلان مسأله جز با کمک ایران حل نمی شود؛ عزت این کشور از برکت اسلام است، باید توجه داشت تا زمانی که طرفدار اسلام هستیم چنین عزتی داریم.

اگر اين مطلب را پسنديده ايد، آن را به اشتراك بگذارد:
برچسبها: